Poté, co prezident Spojených států během svého funkčního období zemře, se oblíbená první dáma Tess Carlisleová (Shirley MacLaineová) odebere do ospalého rodného městečka v Ohiu, kde je jednou z mála jistot v jejím životě tajný agent Doug Chesnic (Nicolas Cage). Tento ctižádostivý a odhodlaný profesionál, který pracoval v Bílém domě pro rodinu Carlisleových, nyní stojí v čele sedmičlenné ochranky, která má za úkol dohlížet na Tess. Přestože Doug prahne po akci a dobrodružství, uvízne místo toho v městečku na americkém Středozápadě, kde ho Tess neustále zahrnuje svými požadavky, byť chce třeba jen přinést snídani do postele. Svéhlavá, znuděná a urážlivá stará dáma mu ze života dělá takové peklo a natolik mu ztěžuje práci, že dá výpověď. Tess si však Douga okamžitě vyžádá zpátky a dá mu pocítit, kdo je v domě paní. Jenže tvrdohlavý agent se nehodlá jen tak vzdát... (Cinemax)

Gilmour93

Zatímco mezi aspekty práce bodyguarda patří i skočit do dráhy kulky mířící k chráněnému objektu, tak v Guarding Tess by do ní nejraději zezadu foukal, aby letěla rychleji. Ale znáte to, vztahy jsou od toho, aby se vyvíjely a pak je Doug Chesnic ochoten tu kulku chytit i mezi zuby.. Ovlivněn bídným dabingem jsem cítil "elegantní opovržení", přičemž eleganci zajišťovaly Shirley s komediální rovinou a to druhé ve mně vyvolal herec s výrazem srnečky, které se ztratila maminka plus neobratně zakomponovaný únos paní ex-prezidentové. Pokud je tím myšlena kulisa ke spánku, tak na deštivé nedělní odpoledne opravdu ideální snímek.. ()

Malarkey

Příběhově tak trošku střelenej film, kterej je chvíli komedie, chvíli drama, ale ani v jednom případě nic z toho tak, jak by asi mělo být. Na druhou stranu se na film moc pěkně koukalo a Nicolas Cage a jeho parta hic tu s Shirley MacLaine předváděl fakt dobrý výkony. Tudíž tři hvězdy jsou podle mě fakt na místě. ()

rublik05

Vcelku pohodový, ničím výjimečný snímek, který v sobě kombinuje prvky komedie a dramatu, většinu času působí příjemně civilně, zásluhu na tom mají především herci a jejich výkony, z nichž zejména ústřední dvojice Nicolas Cage a Shirley MacLaine jsou jasnými tahouny a jejichž přednes mě bavil ze všeho nejvíc. Příběh není nikterak složitý, tempo má spíše vlažnější, nemá prakticky jedinou zapamatovatelnou scénu, humor i emoce fungují tak nějak na půl plynu. Film tedy zachraňují jen a pouze herci, díky kterým je snímek minimálně o třídu lepší, než jakým by byl bez jejich přítomnosti. 6/10. ()

Greg25

Naprosto čistých 70% a poměrně příjemná a vtipná komedie na dlouhé sobotní a letní večery, stavicí na dvojici Nicolas Cage a Shirley MacLaine, kteří spolu "fungují" naprosto senzačně. :-) A scéna ve které Cage probudí MacLaine v opeře, aby nerušila svým chrápáním ostatní, patří mezi nezapomenutelné momenty nejen celého filmu, ale i celé komediální kinematografie. ()

Oskar

Z Nicolase Cage opravdu nejsem zrovna nadšený (vypadá jako mimořádně vyděšené jehně a když ho vidím, nedokážu se soustředit na to, jak hraje), zato Shirley MacLaineová hraje velmi dobře a potěšil mě i mistr malých rolí Austin Pendleton (Co dál, doktore?, Na titulní straně, Můj bratranec Vinny) v roli jejího řidiče. Ale televize ten film bohužel opatřila strašným dabingem, takže se na to psychicky připravte. ()

• Natáčalo sa od 17. februára do 15. apríla 1993 v štáte Maryland, USA. (m.a.t.o.)
  • Rozpočet: 20 000 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)
  • Prezidentov hlas v skutočnosti patril scenáristovi a režisérovi filmu Hughovi Wilsonovi. (m.a.t.o.)