Semirova žena Andrea má narozeniny, ale jejich oslavu si Semir představoval trochu jinak: místo aby narozeniny strávili jako krásný den ve společnosti svých přátel, tak se Semir dozví nejen to, že jeho žena má zřejmě tajného milence, ale i fakt, že Ben o tom nějaký čas věděl. Semir musí posléze riskovat svůj život, aby ochránil architektku před skupinou tajemných únosců. A k tomu všemu budou Semir a jeho dcery brzy napadeni stejnými lidmi a na poslední chvíli je zachrání Semirův bývalý parťák, André Fux. Semir tomu nemůže uvěřit. Jak je to možné, že André žije, kde byl a co dělal těch 14 let? Semir Andrému nevěří i proto, že Fux má co dočinění s tajemným Raulem, který vyžaduje od architektky stavební plány na monstrózní projekt. Při hledání odpovědí na své otázky Semir neví, komu může věřit. A až při zúčtování v Alpách si uvědomí, jaká se zde vlastně hraje hra... (oficiální text distributora)

Ondr4H

Plný počet bez debat.Tohle by si měli Němci nechat patentovat, v seriálu s milionem pokračování o jednom dálničním okrsku si vystřihnou tří áčkovou bondovku do televize kde nechybí nic co bych od takové ideální bondovky vyžadoval.Teroristé vystřihlý jak ze Spectre, inspirující se u našich ztohoven co se týče úpravy vysílání.Simír to není policajt to je metr a půl vysoký polobůh v trojkovém bavoráku, proč jenom polobůh?Protože kdyby to byl bůh, tak z milence Andrei udělá pohledem nudličky do kung paa a poté udělá Andree během minuty přinejmenším paterčata.Návrat Andrého byl dle mého mínění velice zbytečný, ale na druhou stranu kdyby to byl nějaký random kamarád z dětství tak to pro diváky nebude mít takové grády, bohužel po skončení nejeden fanoušek musel zamáčknout slzu, protože z toho usměvavého Andrého, který byl pro každou legraci a byl to klaďas každým coulem je gauner který ztratil vůli žít a kope kolem sebe. P.s.:Važte si svých dálničních policajtů, nikdy nevíte kdy zrovna zachrání naši zemičku před koncem světa.Ti v Německu své kvality dokázali už několikrát, odborník žasne a laik se diví co všechno v rámci autobahnpolizei řeší. ()

Sa.sa

Ten úvod je super jak si Semir přečte SMS u Andrei, která dostala milostnou zprávu od Roberta... Zrovna když jí přejí všichni k narozeninám :( chudák... Tak André vstal z mrtvých po 14 letech , to je teda doba... 1.díl skončil mega přestřelkou v tajném bytě, kde byla schovaná architektka... 2.díl jw teda plný akce, krásných hor a ledovců... Hlavní padouch je mrtev, André také... Nakonec se Andrea od Semira odstěhuje a vzala děti sebou a opustí ho :( ()

soukyd33

Tento díl má vskutku co nabídnout. Nejlepší je, když vás film nebo seriál něčím překvapí. Ale tohle jsem nečekal. Snad se tohle nestane. Poznámka: Hustý start 18. Série (18. Série podle Wikipedie.) Poznámka: Pozor spoiler! Docela mě překvapilo, že se pod tohle podepsal herec, co hrál Fuxe. ()

Honza__St. odpad!

Vzkřísit Andrého a navíc jako záporáka? K tomu zlikvidovat vztah Simíra a Andrey - mimochodem už podruhé (akorát tenkrát spolu nebyli ani půl řady)? A případ nakonec vyústí v něco, co vypadá jak vystřižené z Bondovky? Jasný důkaz toho, že seriál měl už dávno skončit. ()

Tom07

Achjo. Se sledováním Kobry 11 jsem skončil někde u 15. série. Po odchodu Toma Kranicha ze seriálu už to pro mne celé tak nějak ztratilo smysl. Ale když jsem se dozvěděl, že se má André do Kobry 11 vrátit, zhlédl jsem tento pilotní film v němčině. A velké zklamání. Z Andrého, mně nejsympatičtějšího a nejlepšího parťáka Semira, udělali producenti gaunera a bezcitného vraha. Jak by po 14 letech mohl po své "smrti" jen tak vyplout na povrch a stejně tak odejít? Pro mne André prostě zemřel na té Mallorce, v roce 1999. A ne v roce 2013 v Alpách. Tohle už není Kobra 11, nemá to s "Autobahnpolizei" společného nic, jen ten název. Na tomto seriálu jsem "vyrůstal" a proto mne to uvnitř hodně zklamalo. ()

prokys12

Docela příjemné překvapení pro ty, kteří mají nějaký vztah ke starším dílům Kobry 11 s Markem Kellerem, které jsou podle mě nejlepší. Někdo by si mohl pomyslet, že tvůrcům už dochází dech a tak chtějí přijít s něčím šokujícím a nečekaným. Já v tom problém nevidím, ba naopak. Některé vsuvky se mi zdáli trochu nekorektní a určitě mohly nahrazeny lepšími nápady, kterých určitě bylo... Nemá cenu se vyjadřovat k efektům, hudbě a dalším prvkům, to si dokáže představit každý a nikoho nejspíš nezklamou. Ačkoliv poslední série nejspíš už nebavily každého, tento snímek to může alespoň trochu vynahradit. 80% ()

Stickler

Co napsat, abych neopakoval zde napsané.. Také mě, kdoví vlastně proč, postava Andrého Fuxe v mládí velmi ovlivňovala a byl pro mě v mém pubertálním dětství jakýmsi vzorem. Coby parťák Semira byl za mě tím nejlepším, možná i díky tomu měla Kobra 11 v '90 letech jistou úroveň a šlo snad o můj nejoblíbenější seriál. Ačkoli musím vzdát hold režisérům, že se seriál drží dodnes již tolik let a to navíc s mnohem vyšší kvalitou scén i kamery, bohužel dnes seriál sleduji spíše jen příležitostně, když v TV nic není a já se, unavený z práce, vrátím domů a chci si na chvíli sednout. Ony ehm "komické scénky" totiž celý dojem z novějších dílů hodně shazují. Jakmile jsem se dozvěděl (ano, uznávám, velmi opožděně) o návratu Andrého, našel jsem si tento díl a musel jsem ho hned vidět. Naneštěstí jsem to asi dělat neměl.. Za mě jednoznačné + za až překvapivě profesionálně natočené záběry, i za to, že měl tento dvoudíl hloubku, dokázal zaujmout a to při vší vážnosti bez nechtěných scének. Děj, mimo dále popsané, shazovala jen jistá překombinovanost, kdy nevím, jestli se soustředit na Andrého, Semira a jeho manželskou krizi, nebo na padouchy s nastraženými bombami.. No a samotný návrat Andrého? Vlastně na úvod absolutně nechápu, proč se vracel, když zase hned zemřel?? To nemohli namísto Andrého vytáhnout nějakého Semirova starého přítele? Když André v Kobře nezůstává, tento krok nechápu a velmi kritizuji. Producenti totiž naprosto zašlapali a zadupali do země pro mě jeden z nejlepších a emotivně nejsilnějších dílů "Osamělé vítězství", kde byl André zabit. Vysvětlení "rybář mě chytil do sítě a odvezl do nemocnice" je asi stejně tak nesmyslné, jako představa, že se to stane uprostřed oceánu, kde kolem nebyla jediná loď (pamatuji si to dobře) a skrz naskrz propíchnutý člověk padá desítky metrů hluboko pod hladinu.. André se mi v tomto dvoudílu vůbec nelíbil, byl vlastně v roli padoucha, který ztratil (alespoň vůči Semirovi a dalším) všechny své bojové schopnosti, důstojnost a především zdravý rozum. Neustále osciluje mezi přátelstvím, rodinou a rolí padoucha, aby nakonec umřel podruhé (opravdu už naposledy...?) poměrně trapně nahraným pádem ze skály. Pokud tento komentář čte opravdový fanoušek Kobry 11 za dob Andrého a díl ještě neviděl, doporučuji se na něj ani NEDÍVAT! A já se ho budu snažit vytěsnit z mysli, abych si pořád pamatoval onu uvěřitelnou a důstojnou smrt Andrého.. ()

Fantomas182 odpad!

Plivnutí do tváře všem kteří kdysi začali Kobru sledovat jen díky Andrého...André byl a navždy bude nejlepší Semirův parťák a po tolika letech kdy už v Kobře udělat s jeho postavou tohle je zhovadilost... ()