Reklama

Reklama

Na planetě Spaceballs vyplýtvali atmosféru, a tak se rozhodli ukrást ji svým sousedům na planetě Druidia, kde má právě dojít ke sňatku královské dcery Vespy s jediným existujícím princem Valiem. Vespa ze sňatku není nadšená a uteče od oltáře. Doprovází ji její komorná Dot Matrix. Spaceballové v čele s neschopným prezidentem Škrobem a lordem Tmavou Helmou hodlají Vespu unést, a získat tím páku na krále Rolanda, aby jim prozradil heslo k ochrannému štítu atmosféry planety Druidia. Král Roland mezitím již kontaktuje kapitána Lone Stara, kterému pomáhá jeho kamarád Blaf, a žádá ho, aby princeznu Vespu zachránil. Lone Star souhlasí, ale za záchranu požaduje poměrně vysokou částku, aby mohl zaplatit své dluhy. Spaceballové už vtahují princezninu loď do své vesmírné lodi Spaceball jedna, když v poslední chvíli Lone Star přemístí Vespu i Dot Matrix na svou loď. Když to Spaceballové zjistí, okamžitě se pustí do pronásledování. Lone Star nemá dostatek benzínu a musí nouzově přistát na pouštní planetě. Zde jim pomohou Dinkové, kteří je dovedou do jeskyně k muži jménem Jogurt. Ten má kouzelný prsten, takzvaný dešvorc, který věnuje Lone Starovi. Protože je Jogurt velmi chytrý, Lone Star by se od něj rád dozvěděl, zda nepoznává amulet, který Lone Star nosí celý život na krku, ale neví, co to znamená. Jogurt mu odpoví, že se vše včas dozví. Mezi Lone Starem a Vespou to začíná jiskřit, ale je jasné, že z toho nic nebude. Princezna si může vzít zase jen prince. Spaceballové zjistí, kde princezna je, a unesou ji. Jogurt poskytne Lone Starovi benzín a ten se okamžitě vydá princeznu hledat... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (444)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Opravdu skvělá parodie na scifi a obzvlášť na Star Wars. Největší hvězdou je zde trpaslík Tmavá Helma, skvěle ztvárněná Rickem Moranisem. Děj sám o sobě je jednoduchý - je třeba zachránit princeznu a galaxi - ale mimodějové scény jako například přistání na Planetě opic nebo zrození Vetřelce #2 patří mezi ty nejvtipnější okamžiky filmu. Když se John Hurt baví s příteli ve vesmírné restauraci, načež mu z hrudi vyleze vetřelec, řekne ironicky ,,Né, znovu né." Taková má parodie být. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Takže Mel Brooks mě opět moc nepřesvědčil. Možná je to tim, že nejsem zrovna znalec Star wars, takže jsem určitě všechny vtipy nepochopil, ale stejně mi nějak styl Mela Brookse nesedí. Mně připadá, že se až moc snaží tlačit na pilu. Vyloženě mě teda sralo to neustálý připomínání toho, že je to jenom film (kdo viděl, ten ví, co myslim). Tohle už udělal např. na konci filmu Ohnivá sedla a zadupal ho tim do sraček. Mně tohle vtipný vůbec nepřipadá. Spíš mam z toho pocit, jako když se díváte na film v televizi a do toho vám najednou pustěj reklamu na vložky. Jinak jsem se těšil na svýho oblíbence Johna Candyho, ale ten tady v roli prasopsa (nebo co to bylo) prakticky neměl prostor něco předvést. Zatimco v jinejch filmech je John Candy vyloženě tahounem, tak tady prostě jen odehrál svou roli. Nic víc, nic míň. Skvělej byl naopak Rick Moranis jako Dark Helmet a nejvtipnější byly právě scény, kde se vyskytoval on. Vesmírná tělesa jsou jenom další z řady naprosto průměrnejch parodií od Mela Brookse a můžou se zařadit např. vedle Drákulovin a Ohnivých sedel. Třeba Bláznivá střela nebo Žhavé výstřely jsou tak o třídu lepší... Pro mě spíš zklamání. Od filmu, kterej tady má 80%, jsem čekal trochu víc. ()

Reklama

5150 

všechny recenze uživatele

už je mi tak nějak jasné, že Mel Brooks není moje krevní skupina.. ale cameo Johna Hurta nemělo chybu a potěšil rovněž vkusný písničkový doprovod, z něhož musím minimálně zmínit titulku "Spaceballs" od The Spinners a samozřejmě otvírák "Good Enough" z alba 5150 rockové partičky Van Halen.. pokud se chcete skutečně pobavit u nějaké variace na STAR WARS, doporučuji raději kultovní béčko STARCRASH.. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Od Mela Brookse jsem viděl pouze Drákuloviny, které mě i přes své podprůměrné přijetí i hodnocení bavily mnohem více než tato parodie na jednu z nejznámějších filmových ság. Na jednu stranu oceňuji jistou nápaditost scenáristů, nicméně na straně druhé mi přišla většina vtipů a gagů dost odfkláklá a nevyužitá. Možný faktor mého nezájmu vůči tomuto filmu je i fakt, že jsem Spaceballs viděl s dabingem - kdo ví. Snímek se snažil zparodovat i jiné sci-fi klasiky 60. a 70. let - Planetu opic či Vetřelce - avšak tyto pokusy byly až okatě předvídatelné a postrádaly humornou stránku. Pro fanoušky Brookse a SW určitě ráj na nebi, pro mě však v konečném výsledku docela velké zklamání. ()

Ajinka126 odpad!

všechny recenze uživatele

Přiživovat se na práci a nápadech jiných, už to zní dost zavržení hodně, ale ono to ani nebylo vtipný!!! Všechny postavy byly hloupé, nechutné a naivní. Když někdo někoho paroduje a chce to pojat humorně, tak si musí vyčíhnout nějaký zlozvyk dané postavy, nebo přikrášlit její chování. Jenže oni tohle vůbec nerespektovali a ze všech udělali pitomce. Fakt nejjednodušší cesta. Uznávám, že tam bylo pár vtípků, jako když si princezna Vespa sundává sluchátka v podobě slavného účesu princezny Lei, nebo pročesávání pouště, ale to nestačí! To jsou vtipy hodné do mateřské školy. Navíc masky nebyly povedené, nebyly vtipné a když už byla maska Dartha Vadera jenom malinko vtipná, tak to okamžitě pokazili tím, že ji neměl téměř na sobě. Ne, ne ne.. tohle si nezaslouží 70%. Není to originální, nápadité ani vtipné. Škoda času a peněz. PS: k dabingu není ani třeba se vyjadřovat, to je kapitola sama pro sebe. ()

Galerie (113)

Zajímavosti (37)

  • Příběh a postavy parodují především Hvězdné války, ale najdeme zde i narážky na Star Trek, Vetřelce, Planetu opic (původní) a řadu dalších populárních (nejen sci-fi) filmů. (Čiban)
  • Johna Candyho navrhl režiséru Brooksovi Rick Moranis. Původně měl mít Candy zakrytý celý obličej, ale Brooks prohlásil: „Jestli ho schováme za masku, pak ho může hrát kdokoli z filmového štábu.“ Candyho „čes“ (v originále Meog, tedy napůl člověk, napůl pes) se jmenuje Barf, což v češtině znamená „poblít se“. V první dabované verzi byl použit přesný překlad, v dalších už byl Barf překřtěn na Blafa. (Robbi)
  • Elon Musk je fanúšikom tohto filmu a odkazy naň môžeme nájsť aj v jeho automobilke Tesla. Jej autá napríklad podporujú tzv. Ludicrous mode, pomenovaný podľa Ludicrous speed (absurdná rýchlosť), ktorou sa v jednej scéne rúti Spaceball 1. Nie je preto prekvapením, že Ludicrous mode v Teslách znamená režim extrémneho zrýchlenia. V roku 2021 začala Tesla dodávať Modely S v konfigurácií Plaid (prehoz) a tieto autá boli označené za najrýchlejšie sériovo vyrábané vozidlá. Označenie Plaid vychádza z hlášky „They've gone to plaid.“ Tú si povedia Lone Starr (Bill Pullman) s Barfom (John Candy), keď ich Spaceball 1 vo veľkej rýchlosti predbehne a zanechá stopu v podobe tkaniny. Tieto modely Plaid navyše pri Ludicrous mode zobrazujú rovnakú animáciu, akú vidí posádka Spaceball 1, keď sa rúti absurdnou rýchlosťou (Ludicrous speed) a zanecháva za sebou tkaninovú „Plaid“ stopu. (ČSFD)

Reklama

Reklama