Na planetě Spaceballs vyplýtvali atmosféru, a tak se rozhodli ukrást ji svým sousedům na planetě Druidia, kde má právě dojít ke sňatku královské dcery Vespy s jediným existujícím princem Valiem. Vespa ze sňatku není nadšená a uteče od oltáře. Doprovází ji její komorná Dot Matrix. Spaceballové v čele s neschopným prezidentem Škrobem a lordem Tmavou Helmou hodlají Vespu unést, a získat tím páku na krále Rolanda, aby jim prozradil heslo k ochrannému štítu atmosféry planety Druidia. Král Roland mezitím již kontaktuje kapitána Lone Stara, kterému pomáhá jeho kamarád Blaf, a žádá ho, aby princeznu Vespu zachránil. Lone Star souhlasí, ale za záchranu požaduje poměrně vysokou částku, aby mohl zaplatit své dluhy. Spaceballové už vtahují princezninu loď do své vesmírné lodi Spaceball jedna, když v poslední chvíli Lone Star přemístí Vespu i Dot Matrix na svou loď. Když to Spaceballové zjistí, okamžitě se pustí do pronásledování. Lone Star nemá dostatek benzínu a musí nouzově přistát na pouštní planetě. Zde jim pomohou Dinkové, kteří je dovedou do jeskyně k muži jménem Jogurt. Ten má kouzelný prsten, takzvaný dešvorc, který věnuje Lone Starovi. Protože je Jogurt velmi chytrý, Lone Star by se od něj rád dozvěděl, zda nepoznává amulet, který Lone Star nosí celý život na krku, ale neví, co to znamená. Jogurt mu odpoví, že se vše včas dozví. Mezi Lone Starem a Vespou to začíná jiskřit, ale je jasné, že z toho nic nebude. Princezna si může vzít zase jen prince. Spaceballové zjistí, kde princezna je, a unesou ji. Jogurt poskytne Lone Starovi benzín a ten se okamžitě vydá princeznu hledat... (TV Prima)

Sidli

STAR WARS mne nikdy nechytlo a ani neudrželo u televize déle jak 5minut, ale tato parodie mne prijemne překvapila. Je plná humoru a vtipů, přesně jak má parodie být. Tento film doporučuji všem fanouškům parodii. "Jsem obklopen samejma hovádama." (Tento film má u mne 100% téměř.) ()

Majez

Neviděl jsem nikdy ani jeden celý díl Star Wars, proto mě asi tahle komedie bavila a stále baví. Záporák ala černá helma je naprosto odzbrojující, gagy jsou sice jednoduché, ale je to sakra parodie. U těchhle filmů se chci bavit a ne vyplňovat přihlášku do menzy :-) ()

wvwrayman

První půlka filmu je docela svižná, druhá už trochu drhne. Jinak je to docela vtipná komedie či spíš parodie, jejíž úroveň odpovídá roku vzniku. Ale jo, docela jsem se pobavil. ()

Corek

Viděno před SW, takže jsem v deseti nevěděl co je originál a co parodie. A samozřejmě s původním českým zněním, Donutil, Postránecký, Vinklař :D!!! ()

Sadova302b50

Pro mě nejlepší Brooksova parodie, kde se mi rovněž zamlouvá i český dabing (ten starší). Má to sice pár slabších míst (ve druhé půlce), ale na druhou stranu je tam spousta fórů, ze kterých jsem šla do kolen. ()

Herrydos

Pro mě jednoznačně film mládí ke kterému se vracím i díky skvělému dabingu pánu Donutila Postráneckého a Vinkláře dnes slyším hodně výtky na dabing že film zabíjí ale tady je to naopak myslím si že nevidět to s původním dabingem dnes bych si už na tuhle povedenou parodii ani nevzpomněl. Je to humor který každému nesedne ale já nemohu jinak než opět sáhnou po plném počtu protože v mých očích se času nepodařilo tenhle film poničit :) 5* ()

Jean_Calid

Když jsem to viděl jako kluk, byla to pro mě bomba, hlavně jsem tehdy nechápal, co to s těma hvězdnejma válkama je :) V dospělosti už to své kouzlo ztratilo, přesto je to pořád zajímavý film. Byl to také první film, ve kterém jsem viděl prolomení tzv. čtvrté stěny (chudák zvukař nebo kdo to byl ze štábu). Takže 3* ()

pCCb

Star Wars jsem viděl, když jsem netušil, že by to měl být nějaký zvláštní film. No, nebyl. Spaceballs pěkně předvedl absurdnost ztotožnění se světem Star Wars. A baví prakticky každou svou scénou :-) ()

Dstar

Tak jasan,že se od tohoto díla nedá očekávat kvalita ,ale zábava a to splnuje na 90%.Netušim,jestli by se hodil někdo jiný na hlavní postavu,ale asi ne:) Já nevim jak kdo,ale já to mohu vidět i vícekrát...prostě vždy platí že v jednoduchosti je síla:) za mne 70% pro tuto parodii na film... ()

J.Crusader

Nemůžu v té věci dýchat!... Toť intro Lorda Tmavé Helmy, největšího padoucha v hlubokém i mělkém vesmíru. Nemůžu si pomoct, ale přestože miluji SW (především původní trilogii, tedy díly 4 - 6, tedy...ehm /modří vědí/) tuto parodii jsem i užil na začátku devadesátek maximálně - A jsem rád (i když dnes dávám přednost originálnímu znění), že tenkrát jsem měl stěstí na ten původní první český dabing, kde Blít je ještě Blít. Asi nejlepší Brooksova parodie. Ať je Schwartz s vámi. ()

007hanka

Netrpím přehnaným obdivem k sérii Star Wars ani k žádnému jinému holynesmyslu, takže jsem se slušně bavila i když necítím zrovna potřebu pouštět si to opakovaně. Ale to si myslím i o spoustě jiných komedií a u tohohle mne alespoň vyhlídka na opětovné setkání nijak neděsí. ()

anicca

Teraz budem asi negatívna, ale mňa toto dielko nijako zvlášť nezaujalo a to mám Mela Brooksa ako režiséra rada. Prvou chybou u mňa ale určite je, že nepoznám Hviezdne vojny, čiže polovica zábavy fuč. Ale aj tak som veľakrát pozerala na hodinky či už bude koniec. Identifikovala som Daphne Zunigu aka jednu z milióna účinkujúcich z niekdajšej mydlovej opery Melrose Place ()

Jaylobl

Tak todle bylo hodně slabý. Vzhledem ke kultovnosti snímku a tomu že jako malej kluk jsem žral Mela Brookse jsem čekal mnohem víc. ()