Na planetě Spaceballs vyplýtvali atmosféru, a tak se rozhodli ukrást ji svým sousedům na planetě Druidia, kde má právě dojít ke sňatku královské dcery Vespy s jediným existujícím princem Valiem. Vespa ze sňatku není nadšená a uteče od oltáře. Doprovází ji její komorná Dot Matrix. Spaceballové v čele s neschopným prezidentem Škrobem a lordem Tmavou Helmou hodlají Vespu unést, a získat tím páku na krále Rolanda, aby jim prozradil heslo k ochrannému štítu atmosféry planety Druidia. Král Roland mezitím již kontaktuje kapitána Lone Stara, kterému pomáhá jeho kamarád Blaf, a žádá ho, aby princeznu Vespu zachránil. Lone Star souhlasí, ale za záchranu požaduje poměrně vysokou částku, aby mohl zaplatit své dluhy. Spaceballové už vtahují princezninu loď do své vesmírné lodi Spaceball jedna, když v poslední chvíli Lone Star přemístí Vespu i Dot Matrix na svou loď. Když to Spaceballové zjistí, okamžitě se pustí do pronásledování. Lone Star nemá dostatek benzínu a musí nouzově přistát na pouštní planetě. Zde jim pomohou Dinkové, kteří je dovedou do jeskyně k muži jménem Jogurt. Ten má kouzelný prsten, takzvaný dešvorc, který věnuje Lone Starovi. Protože je Jogurt velmi chytrý, Lone Star by se od něj rád dozvěděl, zda nepoznává amulet, který Lone Star nosí celý život na krku, ale neví, co to znamená. Jogurt mu odpoví, že se vše včas dozví. Mezi Lone Starem a Vespou to začíná jiskřit, ale je jasné, že z toho nic nebude. Princezna si může vzít zase jen prince. Spaceballové zjistí, kde princezna je, a unesou ji. Jogurt poskytne Lone Starovi benzín a ten se okamžitě vydá princeznu hledat... (TV Prima)

AxelWers

Srandovne strelená paródia na viacero sci-fi filmov zo zlatého obdobia 80. rokov. Klasika, ktorú by mal vidieť každý, kto má rád podobné komédie a hlavne parodované sci-fi. Samozrejme nič pre extra náročných, treba to brať ako satiru, keďže film má pomerne jednoduchý a plytký príbeh. ()

Jakubik

Jako malej jsem na to koukal pořád dokola, aniž bych chápal některé narážky na parodované filmy a prostě mě to bavilo i tak. Po delší přestávce jsem se rozhodl podívat znovu a doplnil si tak věci které jsem dříve nechápal. V podstatě jsem ani o moc nepřišel. Ale abych pravdu řekl spíše to má k průměru než k nadprůměru. Dám ale čtyři hvězdičky za to malinkou nostalgii která ve mně přežila dlouho řádku let…“Ať déšvorc zůstává s vámi“… ()

Ssoumess

Hodnotit film by se měl vždy, když ho vidíte poprvé. U SB jsem udělal chybu, že jsem si ho pustil po patnácti letech znovu a... stejně byl dobrej:) 9/10 ()

Kingjiri

Spaceballs naštěstí hodně stavěj na hlavních SW postavách (možná i na něčem jinym, co jsem nezaznamenal), takže nemusíte být žádný SW znalci, abyste se pobavili. Ale je dost možný, že když znáte SW víc detailně, zasmějete se víc a nebo vás možná tenhle snímek dokonce urazí:) V určitejch scénách jsem dál zaregistroval parodii na Vetřelce, Indiana Jonese a Planetu opic. Některý gagy se fakt povedly (zajatý kaskadéři; příbuzenskej vztah lorda Helmy a kapitána Lone Stara; momenty, kdy si herci uvědomili, že jsou jen ve filmu apod.). Efekty docela ušly, herecký výkony slušný. Ani jsem nečekal, že se takhle pobavim, takže palec nahoru a čtyři slabší hvězdy. ()

tranquill

Povedená parodie (nejen) na Hvězdné války! Asi jedna z prvních na slavné snímky a i když filmy Mela Brookse mi jinak blízké nejsou, tento rozhodně zabodoval :-D ()

Harry_

Klasika mezi parodiemi. Pokud se chystáte vidět poprvé, dejte pozor na verzi dabingu (výrazně ovlivňuje zážitek, vyhněte se verzi, kde se prezident "sesvítí" dolů, místo toho, aby se "paprsknul";) nebo raději použijte originál (pak bude ale zase záležet na titulcích, protože je to především slovní humor). ()

AloeB

Myslím že se všichni nezaujatí shodneme na tom, že je tato ohromná blbost po stránce scénáře mnohem výše než prequelová trilogie a po stránce invence i přes veškerou parodii hravě překonává současně natáčenou trilogii. ()

VerteX

Vynikající parodie, sice se v ní střídají dobré vtípky se slbašími místy, ale celkově cool. Rick Moranis jako Dark Helma byl k sežrání :-) "12345? To je zajímavé, má stejnou kombinaci jako já na kufru." Přesto je mojí nejoblíbenější Star parodií Galaxy Quest. ()

Trixi

Mám ráda parodie a tahle podle mně, patří mezi ty nejlepší. Každou chvíli v tomhle filmu očekáváte nějakou blbinu a ona se taky vždycky stane. A Rick Moranis, když mu dojde kyslík... :-) :-) :-). ()

artuš

Pěkná parodie na Star Wars. Která mě velmi potěšila, jako fanouška hvězdých válek. občas sice zde byli nějaké trapné scény, ale moc jich nebylo. Prostě pěkná parodie. ()

RajAthen

Tak já nějak nevím, mám docela rád parodie (zejména staršího data), ale tato eskapáda mě zcela minula. Mám se smát tomu, že někdo má velkou helmu, což vyvolává řadu "komických" situací? Krom několika velmi málo scén (průjezd lodi, sluchátka a ... už se nějak nepamatuju) se jedná o dost tragický případ, kdy místo gagů jde o křeč, která naznačuje, že "zde jste se měli smát". Tam, kde dobré parodie mají alespoň nějaký děj, zde není prakticky na čem stavět a v podstatě vše spadá do prvoplánové komiky, pointy skutečně nečekejte. Dle mého ztracený čas, hodnocení zde skutečně nerozumím. Můj dojem z filmu poměrně dobře ilustruje velmi smysluplný překlad názvu... ()

waska

Jako věrný a oddaný fanoušek série Star Wars, jsem se docela těšil, až se podívám - na tuto parodii se pěly nemalé ódy. Výsledek? Velké zklamání. Abych řekl pravdu, nenašel jsem tak scénu, při které bych se vyloženě od srdce zasmál. Jsou tam světlejší momenty, ale tento film Mela Brookse pro mě zůstane jen a jen zklamáním a docela velkou nudou.. ()

Ceberus

Ztřeštěná geniální parodie s ulítlými geniálními herci. Jako třešnička na dortu herec Tuvoka z Voyageru pročesávající poušť. ;-) ()

Forty-

Na par dobrych hlodov (Pizza the Hutt) to bola slaba parodia. Vacsina vtipov bola vrcholne trapna a rozhodne nespadam do obcenestva, ktore by sa na tomto vedelo schuti bavit. Skoda. ()

amim

"That's the same combination I have on my luggage!" Zklamání. Nevím proč, ale SpaceBall jsem si vždycky pamatoval jako naprosto úžasný film plný skvělých vtipů. Nicméně po opětovném zhlédnutí musím říct, že slovo "plný" v tomto případě znamená jeden (viz. výše). Abych nekřivdil pár dobrých vtipů se najde, ale abych na ně musel čekat prakticky celý film, to se na to můžu vykašlat. ()