Na planetě Spaceballs vyplýtvali atmosféru, a tak se rozhodli ukrást ji svým sousedům na planetě Druidia, kde má právě dojít ke sňatku královské dcery Vespy s jediným existujícím princem Valiem. Vespa ze sňatku není nadšená a uteče od oltáře. Doprovází ji její komorná Dot Matrix. Spaceballové v čele s neschopným prezidentem Škrobem a lordem Tmavou Helmou hodlají Vespu unést, a získat tím páku na krále Rolanda, aby jim prozradil heslo k ochrannému štítu atmosféry planety Druidia. Král Roland mezitím již kontaktuje kapitána Lone Stara, kterému pomáhá jeho kamarád Blaf, a žádá ho, aby princeznu Vespu zachránil. Lone Star souhlasí, ale za záchranu požaduje poměrně vysokou částku, aby mohl zaplatit své dluhy. Spaceballové už vtahují princezninu loď do své vesmírné lodi Spaceball jedna, když v poslední chvíli Lone Star přemístí Vespu i Dot Matrix na svou loď. Když to Spaceballové zjistí, okamžitě se pustí do pronásledování. Lone Star nemá dostatek benzínu a musí nouzově přistát na pouštní planetě. Zde jim pomohou Dinkové, kteří je dovedou do jeskyně k muži jménem Jogurt. Ten má kouzelný prsten, takzvaný dešvorc, který věnuje Lone Starovi. Protože je Jogurt velmi chytrý, Lone Star by se od něj rád dozvěděl, zda nepoznává amulet, který Lone Star nosí celý život na krku, ale neví, co to znamená. Jogurt mu odpoví, že se vše včas dozví. Mezi Lone Starem a Vespou to začíná jiskřit, ale je jasné, že z toho nic nebude. Princezna si může vzít zase jen prince. Spaceballové zjistí, kde princezna je, a unesou ji. Jogurt poskytne Lone Starovi benzín a ten se okamžitě vydá princeznu hledat... (TV Prima)

Wallas

Už od malička se mi tento film přímo hnusil, protože jsem již od útlého mládí SW hltal a asi jsem byl zázračné dítě, ale poznal jsem špatnou parodii na svou oblíbenou ságu. ()

Laerry

Mnohem lepší nežli všechny Star wars a Star treky dohromadyXD. Helma, Pizza, Lone Starr... Jednoduše klasika. ()

Doudis19

Kultovní parodie na nejznámější vesmírné hity se nese, ve stejném duchu, jako filmy tipu Žhavých výstřelů. To znamená že z těžkotonážní kadance fórů, čas od času vypluje opravdová perla, stejně jako opravdová trapárna. Vesmírná tělesa však mají v rukávu sympatické hrdiny, a i děj by si nic nezadal ani s filmy z nichž si utahuje. ()

filmmovier

Jo, jo, tak tohle je naprosto úžasnej film. Výborná parodie, která má geniální humor a nepostrádá ani velkou dávku akce. Postavy jsou všechny úžasné a taky pěkně ujeté. ,,Další" výborné Star Wars. ()

plechulka

Po Limonádovém Joeovi (na toho nemá nikdo!) nejlepší parodie, škoda jen, že jí zná poměrně málo lidí. Hláška: ZADŽEMOVAL SE NÁM POČÍTAČ! je nesmrtelná! ()

st.verka

Parodie všech parodií. Bavila jsem se celý film. Kdo to neviděl o moc přišel. Ty hlášky nemají chybu. Bohužel původní dabing byl rozhodně lepší, než to co nám nabídla Nova. Tam se ty skvělé perličky jaksi ztratily. Už to nemělo tu správnou "šťávu". ()

lennyd

Na planetě Spaceballs dochází čerstvý vzduch, a tak Spaceballové řeší velmi ožehavou otázku - co s tím. Naštěstí sousední Druidia má vzduchu dostatek, a navíc Druidiani jsou vcelku mírumilovný národ, tak není problém jim unést princeznu, a donutit je prozradit heslo k planetárnímu štítu. Ale bacha na to, je zde ještě tajemný Lonestar (Bill Pullman), který jen tak nenechá žádné bezpráví bez trestu (zvlášť když od krále Druidie dostane milión dolarů). Za pomoci Čese (Člověk-pES) Blafa, princeznu a její osobní robotku určitě zachrání ... Konec devadesátých let byl ve znamení filmových parodií, které se braly na paškál takřka jakýkoliv jiný film - Spaceballs konkrétně zcela nezkrývaně kopírují Hvězdné války, a nutno říct, že v některých okamžicích se celá původní série může jít zahrabat. Samozřejmě je nutno film brát s rezervou, ale i tak je zde spousta více či méně povedených vtípků, které si člověk i po letech vybaví. Kromě mladičkého Billa Pulmanna (celý film jsem přemýšlel, kde jsem toho chlapa jen viděl až při závěrečných titulcích mi docvaklo) zde uvidíme i přátelského tlouštíka Johna Candyho, Ricka Moranise či samotného Mela Brookse... ()

trpaslixx

Jedinou chybou tohoto filmu je, že existují dvě dabingové verze. Verze Vesmírná tělesa nemá chybu, dabing mnohonásobně předčí anglický originál a filmu dodává šťávu. Ta druhá verze Války hvězd naruby s Kosmíči je naprosto ubohá, pohřbila dokonale všechny slovní vtipy. Většině milovníků SW nejspíš tenhle film bude trnem v oku. Pro lepší vychutnání je ale asi lepší shlédnout SW a Vetřelce, protože jinak by vám mohl uniknout skvělý vtip s Johnem Hurtem - "Oh ne, už zase.". Velkým plusem tohohle filmu je především nepřekonatelný Rick Moranis se skvělým dabingem a Bill Pullman jako Brooksova verze Sola. Tak neváhejte a nasedněte, připoutejte se prosím a "absurdní rychlost, teeeď!". ()

July

Vynikající parodie, která se pohybuje mezi 4 a 5*, ale nakonec dávám 5* - za nezapomenutelné scény s teleportací, „džemováním“ a sluchátky (a to je jen zlomek báječného humoru Spaceballs!). Vřele doporučuji i těm, kdo neviděli Star Wars (pak ale bohužel musejí počítat s tím, že mnoho vtipů nepochopí, i když se přesto hodně nasmějí). ()

BS

Parodie na všechno a na všechny. Některé scény byly sice trochu trapné, ale za úvodní záběr na kosmickou loď to filmu odpouštím. Solidní čtyři hvězdy. ()

uiu

Jako fanoušek Star Wars jsem spíše uražena než polichocena a jako fanoušek Star Wars musím uznat, že takto kultovní film si zasloužil lepší parodii. Humor vázne někde u bodu mrazu a pidi Darth Vader není k smíchu, ale k pláči. Vtípky a gagy se pohybují někde na hranici trapnosti Scary Movie až Epic Movie a jediná scéna, která stojí za to, je scéna s vetřelcem... a to je opravdu jediná scéna! Nechápu zdejší vysoké hodnocení, ale já se u filmu nudila a cítila se dost trapně. A když se cítíte trapně při sledování filmu a při jeho nepodařených vtipných scénách, tak něco není v pořádku. ()

Ivuse

Pro mě je tohle jedna z nejzdařilejších parodií, které jsem viděla. Rick Moranis jako Tmavá helma - trefa do černého :-) Podle mě nejlepší parodie, kterou Mel Brooks vyprodukoval. Miluji hlášku: "a my jsme si čím?" - "absolutně ničím" . Jo a scénu s hovadama ;-) Já se prostě bavila velmi dobře a to pokaždé, když jsem se koukala. ()

neoBlast

[Raději nebudu počítat kolikrát jsem tuhle klasiku viděl] Jedna z těch komedií na kterých jsem vyrůstal a rozhodně jsem z ní neodrostl. Většinou je to trpké probuzení, že vaše dětská láska již nekope nejvyšší komediální ligu. Ale toto se mi NIKDY nestalo se Spaceballs a právě kvůli nim miluji Hvězdné války o tolik víc. Přijde mi s každým zhlédnutím lepší a lepší, pochytím nový vtip, který byl třeba zabit nepřesným dabingem (viděl jsem film v originále, se třemi různými dabingy a nově i s italským dabingem) a hlavně se vždy nevkusně chlámám na plný kotel. Nemůžu si pomoci, jakákoliv scéna s Moranisem (lord Helma), Brooksem (prezident Škrob) a Wynerem (plukovník Sanders) by měla být zreprodukována na ocelovou destičku a vyslána na satelitu brázdit širým vesmírem, protože na co jiného mimozemšťany nalákat, než na toto komediální zlato. 95 % ()

Beatle

Jako skalni fanousek Star Wars proste nemuzu hodnotit jinak. Navic tam hraje Bill Pulman parodii na Hana Solo...co na to dodat :oD ()