Když losangeleský detektiv Stan Zedlov zastřelí při policejní akci syna čínského mafiánského bosse Terenceho Weie, je najat zkušený zabiják John Lee, aby splatil krvavý dluh stejnou mincí. Jenomže Lee nedokáže chladnokrevně zastřelit Stanova syna a sám se tak stane živým terčem Weiových pistolníků. Spolu s kurážnou padělatelkou dokladů Meg Coburnovou vítězně bojuje ve volném hongkongském stylu s přesilou nažhavených hlavní: za svůj život, záchranu rodiny i sedmiletého chlapce, na kterého pomstychtivý Wei nasadil nelítostný zabijácký tandem. Ale profesionál John zná všechny gangsterské triky a ví, že svoji vzpouru musí dovést až do konce. A tak, podle hesla - "Zabij, nebo budeš zabit" - směřuje k rozhodujícímu souboji se samotným Weiem. (Cinemax)

Anderton

Fuqua točiť akčné filmy rozhodne vie, čo dokázal hneď v Strelcoch na úteku. Čo však môže urobiť so scenárom, kde má napísané, že Fat drží v rukách dve pištole, stojí na kapote auta a nad ním je nejakých päť vycvičených zabijakov so samopalmi, pričom Fatovi stačí iba urobiť piruetu ako krasokorčuliarka a všetkých bez problémov vystriela. No a takýchto anti-realistických scén je tu neúrekom. Nevadilo by to, ak by sa film nebral tak extrémne smrteľne vážne, takže v tomto smere ho môžete vnímať ako guilty pleasure z rangu Komanda. presne 50% a zaokrúhlené dole preto, že film už nemienim nikdy znova vidieť, pričom som v kútiku duše veril, že by mohlo ísť o môj nový akčný evergreen sobotňajších odpočinkových večerov. ()

Slarque

Hollywoodský debut Chow Yun-Fata je bohužel natočený podle hodně pitomého scénáře. Režisér se sice snaží, aby film a jeho hlavní hrdina vypadali co nejlépe, ale výsledkem je jen lepší průměr. Těžko říci, zda se vůbec v Hollywoodu dá realizovat něco jako Lepší zítřek. ()

klerik

Film, ktorý sa snaží ohúriť a navonok sa mu to aj darí. Ale vo vnútri skrýva oveľa väčší potenciál. Fat má určite väčšie možnosti rozohrať dramatické scény ako len efektne v spomalených záberoch rozbíjať fľaše a nasadzovať si cool okuliare... Hrať sa na Johna Woo nevie každý a tak aj efektná akcia má priveľa chýb, že nevidíte, kto z kade vyskakuje... hlavne že Fat s búchačkou v každej ruke vyzerá drsne. No, vlastne akcia je na tom ako u M:I 2 (bohužiaľ) - urobená tak aby bola prístupá aj deťom. Všetci fanúšikovia FACE OFF ruky preč a tí, ktorým stačí neoriginálny príbeh a akcia v štýle VOJNA GANGOV, nech sa páči... ()

Chrustyn

Povedený akčňák u kterého je vidět, že při jeho vzniku asistoval samotný John Woo. Chow Yun-Fat hraje to co mu jde nejlépe (najemný vrah) a Mira Sorvino tu vypadá sakra dobře. Film je poměrně krátký a nezdržuje se nějakými dlouhými rozhovory nebo vysvětlováním a tudíž má film celkem svižné tempo a akčních scén je tu dost (ale přece jenom nejsou tak promakané jako např. v Killerovi nebo Hard Boiled). Není to žádná bomba, ale jako odpočinková podívaná funguje více než dobře. ()

korbitch22

Děsná nuda a infantilní scénář, jediná pozitiva jsou Schweiger/Trejo jako zabijáci a hudba, jinak jen prach bídný pokus o Killera sterilizovaného Hollywoodem. ()

anderson

Na margo všetkých tunajších "expertov" môžem poznamenať, že som videl takmer všetky "Fatove" honkongské opusy a s výnimkou A BETTER TOMORROV a (samozrejme) HARD BOILED to všetko boli "kraviny na entú". Ale STRELCI ... tak to je prosím pekne iné kafe. Od megacool nástupu na diskotéke, až po vycizelované herecké obsadenie pri ktorom zaplesá duša každého milovníka tzv. akčných béčok (a môže nadávať akurát tak na to, že povedzme SCHWEIGER a KILPATRICK "zaklepú krpcami" priskoro) plus ako bonus MIRA. Dávam ostrých a voči tunajším alibistickým komentárom, sebavedomých 5 nábojov, ktoré Fat ani Fuqua (s výnimkou TRAINING DAY) už nikdy neprekonali (ale tajne dúfam, že možno raz ...). --- Apropo odporúčam vám pozrieť si EXTENDED CUT, najlepšie z BluRay, na nejakom slušnom domácom kine. "NÁŘEZ" !!! (8.2.2011) ()

eraserhead666

Průměrný akčňák s přehršlí kýče a klasického devadesátkového sraní na alespoň zběžnou logiku věci. Yun-fat je nudný, Sorvino tedy alespoň hezky vypadá, Prochnow sice má cool ksicht, ale to je všechno, co předvede. 2.5* ()

N.Strauber

Mně se tento snímek líbil a považuju to za Chowův velmi dobrý vstup do Hollywoodu. Největším kladem je rychlý spád a koukatelnost a také to, že se tvůrcům podařilo docílit toho, aby mi hlavní postavy a vývoj děje nebyl lhostejný. Jinak Mira Sorvino byla vynikající volba. Já jsem tedy (narozdíl od spousty jiných lidí) viděl víc než jen solidní thriller a netrápí mě, že scénář nebyl příliš objevný, protože blbý nebyl v žádném případě a film přesně splnil (a možná ještě předčil) to, co jsem od něj čekal. Zásluhu na tom kromě dvou hlavních herců má i svižná režie. Ale pozor: vůbec se mi nelíbí, co všechno je tu prozrazeno a zmíněno v "oficiálním textu distributora"! Naštěstí jsem si ho přečetl až teď, protože jinak by mi to mírně zkazilo zážitek z filmu a možná bych musel s hodnocením o * dolů... ()

Lacike

Hollywoodsky debut Chow Yun-Fata, ktory mal z neho urobit hviezdu, ale ako uz dnes vieme, tak sa to nejak nepodarilo. Cistokrvnym akcnym film uz v tej dobe zvonil umieracik, ale tento film naviac vznikol podla beckoveho scenara, ktory bol uz v dobe vzniku davno za zenitom. Nieco tak tupe a nezazivne sa len tak nevidi. Bohuzial sa to naviac berie neskutocne vazne, takze par scen je dokonca trapnych. Proste dejova vypln je bez pretacania neznesitelna a postavy tiez nefunguju. Chow Yun-Fat je nevyrazny a radsej ako keby drmolil anglictinu, tak mlčí. Mira Sorvino je sexy, ale zaroven dost otravna. A zaporaci proste maju drsne xichty, ale ziadny z nich naplno nevynikne, kedze ich tu je prilis vela. Najviac ma potesil legendarny Al Leong. Tak aj Chow Yun-Fata si môze odskrtnut zo zoznamu akcnych hviezd, ktore ho zabili. Jedinou spasou filmu su spickove prestrelky v Hong Kongskom style. Spomalene, prehladne, brutalne a hlavne stylove. K tomu hra skvela hudba, takze to pôsobi ako neskutocne cool akcny videoklip. Chow Yun-Fat striela obojrucne z pištolí jak vo filmoch Johna Woo. Takze vysledok je tupy akcniak s nezazivnym dejom, ale mnozstvom prestreliek kvôli ktorym sa film oplati vidiet. Ale ani pred rokmi mi film k srdcu neprirastol a dodnes sa na tom nic nezmenilo. HK akciu sa tvorcom podarilo vystihnut celkom dobre, ale zapletka je klasicky americka. Extended verzia je este ukecanejsia a neznesitelnejsia. 5/10. ()

fishki

Pot om, ako som videl ANNA AND THE KING a WO HU CANG LONG, som si nevedel predstavit Yun-Fata v akčnom filme. A musím sa priznat (i ked to zahral dobre), ze mi tam akosi nesedel. akcne sceny su prepracovane velmi pekne. a + jedna hviezdicka za Dannyho Treja. ja toho chlapa milujem :))) ()

corpsy

Chowov americký debut vyšiel na výbornú. Byť tam tak ešte viac hongkongsky natočenej akcie, bola by to pecka, na ktorú by sa nikdy nezabudlo. V kine som bol z tohto filmu mierne nadšený. ()

kobejn

Skvělé, další dohnaný rest, je to sranda dohánět starý resty, chow yun fat a mira sorvino fungovali jako dvojka skvěle, vůbec by mi nevadilo, kdyby fuqa natočil i dvojku, rád bych viděl, se se s nimi dělo dál. ()

blackrain

Nezamýšlela jsem nad scénářem, jen jsem vnímala herce na obrazovce a ono to vyšlo. Nenudila jsem se ani jednou a můžu říct, že jsem se více než slušně odreagovala. ()

Anglie

Tenhle akční film má sice obehraný námět, ale slušné zpracování. Přestřelky jsou efektní a i motiv pomstychtivého hlavního hrdiny je uvěřitelný. Film, který nemá velké ambice, ale potěší i nefanouška akčních filmů. A taky bych chtěl potkat takovou sympatickou padělatelku dokladů. ()

kinderman

Solidní debut Chow Yun Fata v americkém filmu nevsází na originalitu za každou cenu, režisér A.Fuqua se drží v obrazové stránce zavedených hongkongských standardů a oscarová M.Sorvino v roli drsné padělatelky rozhodně oko mužského diváka nezklame. Klidně bych se na tuhle dvojku střelců vydržel dívat i o nějakou tu minutu déle. ()

Chen

Slušná akční podívaná se silným obsazením. Není to sice přehlídka supermegacool akčních scén, ale spíše civilnějších přestřelek (ne snad, že bych věděl, jak taková přestřelka v reálu vypadá a ani nechci:). ()

MartinNDL

Angličan, co přejede naše hranice a vopíchá první holku, co uvidí, bude nejspíš s karikaturou hongkongskýho akčňáku spokojenej. Ale za dva dny s otevřenýma očima těžko. Sice je to dost sebeparodický a plká to něco o béčku, stejně to nezachrání pocit nudy, předvídatelnosti a totálního nedávání pozoru. ()