Když losangeleský detektiv Stan Zedlov zastřelí při policejní akci syna čínského mafiánského bosse Terenceho Weie, je najat zkušený zabiják John Lee, aby splatil krvavý dluh stejnou mincí. Jenomže Lee nedokáže chladnokrevně zastřelit Stanova syna a sám se tak stane živým terčem Weiových pistolníků. Spolu s kurážnou padělatelkou dokladů Meg Coburnovou vítězně bojuje ve volném hongkongském stylu s přesilou nažhavených hlavní: za svůj život, záchranu rodiny i sedmiletého chlapce, na kterého pomstychtivý Wei nasadil nelítostný zabijácký tandem. Ale profesionál John zná všechny gangsterské triky a ví, že svoji vzpouru musí dovést až do konce. A tak, podle hesla - "Zabij, nebo budeš zabit" - směřuje k rozhodujícímu souboji se samotným Weiem. (Cinemax)

MartinNDL

Angličan, co přejede naše hranice a vopíchá první holku, co uvidí, bude nejspíš s karikaturou hongkongskýho akčňáku spokojenej. Ale za dva dny s otevřenýma očima těžko. Sice je to dost sebeparodický a plká to něco o béčku, stejně to nezachrání pocit nudy, předvídatelnosti a totálního nedávání pozoru. ()

Martin741

Reziser Antoine Fuqua mi az do filmov ako Training Day a Odstrelovac nehovoril absolutne vobec nic. A ani sa necudujem. Film ma len cajovy scenar, natocene je to sice kvalitne, ale tym sa pozitiva filmu koncia. Vsetko ostatne je ak nie spatne, tak aspon priemerne. 38 % ()

okkac

Chow Yun-Fatova prvotina v Hollywoodu. Scénář je béčkový, ale Fatovi to střílí slušně a Fuqua klipovitou režií to nekazí, ale naopak odvádí slušnou práci. K Hongkongským filmům, které Fat natočil s Johnem Woo to má dost daleko, ale to je prostě Amerika, takže tady nelze nic v podobném smyslu očekávat. Navíc spolu s hned dalším Fatovým filmem v Hollywoodu The Corruptor je poslední film, kde Fat hraje akčního boha s dual berettama. ()

Mol

Chow má prostě charizma. Miluju jeho filmy. I když tenhle trošku slabší, oproti tomu co dělal s mistrem Woo v Hong Kongu. Film má pár hezkých chvilek a záběrů, ale jako celek trošku fádní. Opět potěšil Danny Trejo. Ten chlap snad hraje všude. ()

StanislachKo

Spomienku na horší strih by som musel dlho dllllllho loviť v pamäti.. Ale má to sympaťáka Rookera (žeby prvá kladná rola?), dokonalého Chowa (štandardne) a neodolateľnú Mirku Sorvino (oscarovú devu). Spočiatku som sa tomu smial ako zle mierenej paródií, ale napriek prvotnej skepse a pocitu, že sledujem "lacný film" som podľahol.. A čo je hlavné: Bavil som sa! ()

Gonzi

Scénář jakoby nebyl a celkem dost tomu chybí pořádný drive - motivace hrdiny. Přestřelky fajn, ale kolem se to strašně plácá a když se neztotožním se střílícím hlavním hrdinou, tak je něco špatně. ()

lennyd

Detektiv Stan Zedkow (Michael Rooker) si asi ani neuvědomil, že zabitím syna šéfa čínské mafie si sám upletl na sebe bič, a stal se terčem nájemného zabijáka Johna Lee (Chow Yun-Fat), Jenže ten si uvědomí, že zabitím Zedkowa by jeho syna připravil o tátu, a rozkazům čínské mafie se vzepře. A tím spustí hněv čínské mafie sám na sebe a svoji rodinu ... Když o filmu zpětně přemýšlím, tak si ani nejsem jistej, jestli se mi hodně líbil, nebo jen trochu líbil, nebo nelíbil. Zručná ruka Antonia Fuque slibovala akčně-vizuální orgie, čehož se divákovi dostalo dostatek. Po herecké stránce také není co vytknout - hromada známých jmen (Yun-Fat Chow, Mira Sorvino, Til Schweiger, Danny Trejo, Michael Rooker) - sice žádná velká hvězda, ale o to líp se na film koukalo. Jenže .. příběh není nikterak originální, a hlavně je plný filmových klišé (hlavní hrdinka uvidí fotku hrdinovy rodiny, a hned se do něj zabouchne, ... ), a ani žádného zvratu či zápletky jsme se nedočkali. Celkově jde o takový čistě průměrný film - nezklame ale ani nijak extra nezaujme.. ()

rockwoman

"Nikdy jsem nědělala pas pro nikoho, koho nechci vidět odcházet." ...Přitažlivý Yun-Fat Chow + pohledná Mira Sorvino = sympatická dvojka. ()

JohnSmith

Celkem slušná zábava,Chow Yun Fat neztratil nic ze svého charizma a Fuqua svůj první velký film také celkem zvládnul.Je to ten druh filmu,který vás pobaví,ale časem na něj zapomenete. ()

sedm.1

Když dva dělají totéž, není to totéž. Antoine Fuqua svou režisérskou kariéru začal jako doslova plagiátor asijské akční tvorby, a to rovnou samotného krále, Johna Woo, který na něj navíc dohlížel z producentské pozice a který mu dokonce propůjčil do hlavní role i svou největší hvězdu, Chow Yun-fata. A tohle vše je zde opravdu hodně znát, možná tedy až příliš. Fuqua prostě až nestydatě kopíroval zápletku, akci, styl, vše co prostě udělalo tvorbu Johna Woo legendární, nicméně ať se snažil jak chtěl, nefungovalo a nepůsobilo tu nic tak, jak by mělo. Zápletku bych tedy nějak hluboce neřešil, ta sloužila jen jako co nejjednodušší podklad pro co nejvíce akce, což se i nakonec podařilo, ovšem ona akce, o kterou tu jde tedy především, zkrátka nemá ty správný koule, není tak efektní a především, po choreografické stránce se jedná přímo o tvůrčí selhání. A rozhodně to není chyba Chow Yun-fata, který tu svými postoji, gesty, výrazy a celkovým výkonem naprosto kraluje a ze všech ostatních postav dělá jen nevýrazné figuranty. O stylové bezradnosti jsem se pak už zmiňoval a Fuqua se pokoušel i o navození emocí, se kterými Woo též hodně pracoval, ovšem ani to příliš nezvládl, film působil vážně dost chladně. Zkrátka, jde sice o slušnou akční jízdu, tempo má zběsilé, mě to přesto ale jako celek bohužel příliš nebavilo. ()

herr_carter

taková klasická, průměrná šikmooká naháněná, včera jsem viděl po x letech v televizi..celkový dojem z filmu umocňuje hlavně hned úvodní scéna, kdy za explozívně-akční hudby Yun-fat Chow rozstřílí všechno a všechny v báru..................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Seti

Před 10-ti lety bych z toho byl pravděpodobně pěkně vodvařenej, ale dneska? Takhle dementní scénář nemůže zachránit ani stylovej Chow Yun-Fat a jeho dvě Beretty. Jednání všech postav postrádalo jakoukoli logiku a celej film byl prošpikován vyloženě trapnými momenty. Akční scény byly sice většinou zpomamlené ve stylu 90-tých let, ale bohužel také dost ubohé a to včetně závěrečné přestřelky. Rádoby charismatičtí záporáci byli děsní břídilové o čemž svědčí např. scéna kdy zabiják s tváří Dannyho Treja střílí půl minuty do dodávky a granátomet použije až v momentě, kdy z ní hlavní hrdinka vyskočí - wtf? i vykastrovanou vopici by napadlo narvat tam ten granát hned ne? Čekal jsem oldschoolový akcí nařachaný béčko, ale tohle by se hodilo spíš do céčkových vod po bok Stevena Segala. ()

iXtr3m3

Slušne natočené, ale nič viac ani menej. Chow Yun-Fat si strihol úlohu ako kedysi v Hong Kongských časoch, Mira Sorvino nebola až taká sympaťáčka, ako si vtedy niekto myslel a Michael Rooker dostal malú úlohu. Na hollywoodsku prvotinu sa teda nejako extra Fuqua nepredviedol. Špinavosť by tam bola, ale absolútne sa nevyužil potenciál. Príliš krátke a skratkovité, takmer nulový príbeh, v podstate pointa na päť riadkov a stačilo. Všetci ostatní sa vo filme v podstate len mihli na čele s Tilom Schweigerom, Dannym Trejom, Patrickom Kilpatrickom, Clifton Collinsom Jr. (vtedy ešte stále pod srandovným menom Clifton Gonzales Gonzales) atď ()

cab

Najemny zabijak (velke plus filmu Chow Yun-Fat) nedokonci rozdelanou praci z moralnich predsudku a stavi se sefovi cinske mafie po neuspesnem uteku zpet za svoji rodinou do Sanghaje. Prumerny odflaknuty akcnak s dobre hrajici hongkongskou akcni ikonou. 60% ()

Ilhan

Chow Yun-Fat ve vrcholné formě, Mira Sorvino vrcholně pěkná. Dva super zabijáci Til Schweiger a Danny Trejo a jeden dobrej policajt Michael Rooker. Skvělá kombinace na akční film, který se mimořádně povedl. Utíká velice svižným tempem bez špetky nudy, s přehlednou akcí a slušným finále. 75 % ()