Reklama

Reklama

Vetřelcátor

(festivalový název)
  • Itálie Terminator 2 (více)

Obsahy(1)

Benátky po roce 2000... Dřívější sídlo kultury a cíl turistů se změnilo k nepoznání. Město zahalil oblak toxických zplodin, který hubí vše živé a umírající město se pomalu rozpadá. Celý prostor je vojensky uzavřen a v sektoru operuje pouze tým Dr. Rafaelsona pracující na přísně tajném projektu. Poté, co je zachyceno nouzové volání vědců o pomoc, je do Benátek vyslán záchranný tým složený z elitních vojáků. Proti jejich vůli se členem komanda stává také Fuller (Christopher Ahrens), zaměstnanec korporace Tubular, jež má o výsledky projektu enormní zájem. (J.Connor)

(více)

Recenze (28)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Existují tvůrci, kteří sice kopírují nápady jiných, ale dokáží z nich slepit dobrý film. Pak jsou tvůrci, kteří kopírují nápady a spatlají kravinu. A pak je tu Bruno Mattei, což je sorta sama o sobě. Jeho Terminator II je úkaz toho nejhrubšího filmového plagiátorství, jaké má člověk šanci vidět. A to ani tak moc nevykrádá Terminátora, jako spíš Cameronovy Vetřelce - a to tak že scénu po scéně, postavu po postavě a chvílemi dokonce i některé jejich promluvy. Ona vina neleží jen na bedrech Matteie, je nutno neopomenout jeho věrného spolupracovníka Claudia Fragassa, který hned následujícího roku natočil snímek Troll 2, který mnoho lidí považuje za nejhorší film, jaký kdy byl natočen. Vstřícné hodnocení dávám za to, že se u téhle bezskrupulózní hitparády filmové recyklace dá opravdu bavit a že jsem si ji mohl užít na velkém plátně. [Sitges 2019] ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Na přelomu osmdesátých a devadesátých let nebylo ve videopujčovnách filmů nikdy dost a tak vznikaly jak na běžícím páse. Dnes jsou už vesměs všechny do jednoho zapomenuté, ale občas se stane ten zázrak, že se nějaký někde ještě objeví. Italská a filipínská produkce byla v žánrech akce, sci-fi a hororu hodně plodná a mnohdy došlo i ke spolupráci. A to je příklad tohoto snímku, který má kupodivu mnoho nejrůznějších názvů, z nichž ten český ´Vetřelcátor´ je asi ten nejvěrohodnější, co se týče námětu celého dějství. Film byl všude, jen ne v USA. Prý licenční problémy, ale čert ví, jak to skutečně bylo. Tvůrci si plně vzali na paškál nejen námět, ale i celé dějství ze snímku ´Vetřelci´ (1986). Určité detaily upravili ku prospěchu své vize, čímž hlavně do finále nacpali něco ze snímku ´Terminátor´ (1984). Točilo se někde ve strojovně, či kde, a jedná se o  plně nízkorozpočtový film televizního ražení, u kterého se sice skřípe zuby, ale z oblasti ryze popcornové zábavy to zase není až tak špatné. Právě pro to pobavení se vlivem známé vetřelčí šablony celé dějství po divácké stránce čeká, co z následující scény italští tvůrci provedli. Lecjaké herecké výkony nelze očekávat, ani nějaké nervydrásající scény. Už ten soundtrack naznačuje, že se to vůbec nemá brát vážně. Ano, každého napadne plagiátorství, neb kromě scén jsou převzaty i mnohé dialogy a co se týče jmen postav, no, spíše to sklouzává k nedobrovolné parodii. Onen rapidně nízký rozpočet tak všemu vnucuje naprostý minimalismus, který v tomto smyslu zase určitý filmový potenciál má. Ono v nějakém letním kině, autokině či v televizi kolem půlnoci to k jednoduché zábavě plně postačí. Ve svém smyslu snímek lze brát jako tvůrčí extravaganci daným plagiátorským akceptem šokovat a bavit zároveň. A když se to vezme kolem a kolem, ono to tak vcelku skutečně i funguje. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Mix Vetřelců a Terminátora v italském podání. Skupina vojáků neustále prochází labyrinty chodeb a snaží se dopadnout neznámé vetřelce. Ti se občas objeví, aby někoho z týmu buď zlikvidovali, nebo odnesli do jakési líhně, kde jsou uvězněni v zámotku a slouží jako potrava pro budoucí bestie. Snímek kopíruje v klíčových momentech Cameronovy Vetřelce, dokonce i scénu, kde je Ripleová s malou Newt uzavřena s monstrem v laboratoři a nemůže se dovolat pomoci. Samotná monstra zdaleka nedosahují strašidelnosti Gigerova Vetřelce, avšak slizem nešetří. Odpovídající hudbu složil známý skladatel Carlo Maria Cordi (v některých scénách zní téměř jako Goldsmith...). Osobně mě mrzí, že jsem se ani na potřetí nedostal k necenzurované verzi. V rámci filmu jsem si tak nemohl vychutnat trikové lahůdky, jakými jsou například krvavé scény rozkladu lidských těl v kokonech či zdařilé masky potrhaných robotů - terminátorů.... dodatek: 29.4.2023 - konečně jsem se dokopal k uncut verzi, kde sice ještě pár obrazů hnusu chybělo, ale jinak mi konečně film dal větší smysl a po letech jsem si ho znovu užil. ()

TERRORDROME odpad!

všechny recenze uživatele

Tak toto dokázal naozaj asi len Bruno Mattei. Názov a obal obšľahnuté z jedného filmu a dej odkopírovaný z druhého. Kto sa teší na Termoša dostane gumených votrelcov. Mattei kopíruje dôkladne a neskutočne drzo, niektoré scény sú doslova doslovné. Inak je to len nekonečné potulovanie sa chodbami medzi trubkami a rúrami spoza ktorých tu a tam vyskakujú nejaké tie oplzlé monštrá ktoré sú hrdinami likvidované v neustále sa opakujúcich záberoch. Vrchol kopírovania je potom scéna v ktorej jeden z hrdinov narazí v počítači na zásadné informácie a začne vykrikovať - "vy bastardi, urobili ste to, urobili ste to"! To už človek fakt stráca reč. Ešte treba dodať, že záver je úplne nezmyselný a film je celkovo v každom ohľade strašná sračka a nudná chobotovina. P.S vzhľadom na mätúci názov a obal by aj mňa zaujímalo koľko ľudí čo to hodnotili a dokonca si to pridali medzi oblúbené filmy, sa dalo oblafnúť a myslia si že sa jedná o Arnoldov trhák. ()

Rybizek 

všechny recenze uživatele

Pan režisér Mattei to prý s natočením Terminátora 2 myslel opravdu vážně, o to vtipnějším dojmem to působilo. Jestli tohle bral někdo vážně, tak to zajisté také o něčem svědčí. K takovýmto brakům je potřeba přistupovat s náležitým rozpoložením. Není nad to jít o půlnoci do kina s podobně naladěnými lidmi a pořádně se posmát :):). Vážně natočená parodie na Vetřelce a Terminátora si ode mě zaslouží 67%. (LFŠ 2021) ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

  • Přestože byl film pod různými názvy uveden v mnoha zemích světa, nebyl kvůli licenčním problémům nikdy oficiálně uveden v USA. (J.Connor)

Reklama

Reklama