Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malá televizní komedie vypráví o jednom převratném vynálezu, takzvaném „transmutátoru“. Jeho překvapivým přínosem lidstvu je, že umožňuje proměnu člověka ve zvíře. Nepraktickému vědci (V. Preiss) se proměna vskutku podaří. Nešťastná však je z toho nejen zamilovaná sekretářka (J. Molavcová), ale i ředitel podniku (P. Nárožný)… (Česká televize)

(více)

Recenze (22)

BigBang 

všechny recenze uživatele

Píšu z pozice fanouška normalizační TV. Na této inscenaci je vidět, že nejspíš tu byly ambice, protože na obsazení se nešetřilo a každý štěk hraje nějaká hvězda. Výsledek je ale strašně tristní. Vyčnívá jen pan Nárožný, který dokázal i této bramboračce dát trochu autenticity a poutavosti. Zajímalo by mě, jestli ostatní herci by vydrželi se na to sami podívat - těžko. Zvlášť scény s paní Jiráskovou jsem nedával. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

I v kontextu ,,lehké televizní zábavy" znormalizované Československé televize byla tahle televizní fraška výtryskem neobyčejné stupidity. Především scénář je naprostý paskvil a blábol - asi tak na úrovni těch slepičích vtipů, které vyprávěl po zpětné transformaci pan Preiss. V parafrázi novodobého veřejnoprávního televizního cyklu - Komici na pětku. ()

Reklama

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československá televizní komedie podle scénáře M. Kratochvíla, v níž pracovník vědeckého ústavu František Johanes (V. Preiss) vyvine přístroj zvaný transmutátor, který je schopen stisknutím tlačítka proměnit člověka v jakékoliv zvíře. Při předvádění přístroje přímo před zraky ředitele ústavu P. Nárožného a jeho náměstka R. Kuby se pokus skutečně povede a V. Preiss se promění ve slepici. Na zábavnosti této inscenace se velkou měrou podílel P. Nárožný, jehož ojedinělý komediální talent byl zde nepřehlédnutelný a zcela převyšoval ostatní herecké kolegy. Ihned po úspěšném pokusu se do ústavu hrnou zahraniční nabídky na nákup zázračného přístroje a mezi největší zájemce patřil R. Hrušínský ml. představující japonského investora a J. Němeček, který ztvárnil zimomřivého Eskymáka. První polovina filmu těží z vtipně napsaného scénáře, bohužel autorovi se nepodařilo tuto taškařici vhodně a důstojně ukončit, jak bývá u podobných inscenací častým jevem. Ve vedlejších rolích se objevila J. Molavcová hrající Preissovu asistentku, která byla do něho zamilovaná, a J. Jirásková představující uklízečku Mackovou, jejíž postava byla podle mého názoru zbytečná a která byla důležitá především pro překotný závěr této komedie. Nadprůměrný výkon pana Nárožného, kterého docela vhodně doplňoval R. Kuba, dokázal udržet celkové hodnocení této komedie J. Pokorné-Makoszové v průměru. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

V hlavní roli hraje sice Viktor Preiss, ale po většino doby trvání filmu je v podobě slepice (ano, slepice, muž se neproměnil v kohouta). Bláznivý filmeček, který sice neurazí, ale zároveň příliš neohromí, každopádně se jedná o zajímavé dílko. Jen Rudolf Hrušínský ml. v roli Japonce byl snad nejbláznivější úlet ve filmu. Zajímalo mě, jak příběh dopadne a musím konstatovat, že pointa byla celkem uspokojivá. Ve filmu z roku 1989 zazněly poměrně zajímavé hlášky ředitele Nárožného, třeba že tým doktora Křečka sice již 10 let nic nevymyslel, ale drží se plánu a to je hlavní :-) ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Malá předrevoluční televizní komedie o jednom převratném vynálezu-transmutátoru, slepici, atd., kterou jsem nikdy předtím ještě neviděl. Jednalo o docela milé, i když trochu bláznivé televizní překvapení, o které se postrarali svými výkony zejména Petr Nárožný, Rostislav Kuba, ale dobrý byl třeba i Vastimil Bedrna nebo stále nahoře rozepnutá Jitka Molavcová jako Pušková. Nejlepší na celém filmu ale byla ta muzika v jeho závěru :-) ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Komedie nechtěně ukazuje počítačovou zaostalost ČSSR v roce 1989, kdy na vědeckém pracovišti namísto profesionálního PC stojí počítač Amstrad 6128, navíc vědec (Viktor Preis) píše na psacím stroji místo na vedle stojícím počítači. (aquacam)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno