Reklama

Reklama

Krvavé pobřeží

Trailer 1

Obsahy(1)

Příběh filmu Krvavé pobřeží se odehrává v roce 208 v Číně během vlády dynastie Han. Ačkoliv Číně vládl jeden císař - Han Xiandi, země byla rozdělena do mnoha proti sobě bojujících států. Na západě měl vládu v rukou ambiciózní premiér Cao Cao, který používal císaře jako svoji loutku, východ ovládal císařův strýc Liu Bei. Cílem Cao Caa bylo zničit všechna království a prohlásit sebe za jediného vládce sjednocené Číny. Jeho protivník Liu Bei se snažil získat na svoji stranu království Wu, ležící na jihu zemi, kterému vládnul Sun Quan. Liu Bei k němu vyslal svého vojenského poradce Zhuge Lianga, který se zde seznámil s místním vicekrálem Zhou Yu, s nimž se velmi spřátelil.

Když Cao Cao zjistil, že se tato dvě království stala spojenci, vyslal proti nim armádu osmi tisíc mužů a dvou tisíc lodí. Doufal, že zabije dvě mouchy jednou ranou. Armáda se utábořila v lese Crow u řeky Yangtze, na jejímž druhém břehu, tzv. Krvavém pobřeží tábořili spojenci. Zdálo se, že se zmenšujícími zásobami jídla a prořídlou armádou, jsou spojenci v koncích. Zhou Yu a Zhuge Liang dali hlavy dohromady a díky své moudrosti se jim podařilo obrátit vývoj války. Následovaly nespočetné bitvy na zemi i na moři, které vyvrcholily nejslavnější bitvou v čínské historii - bitvou u Rudého útesu (Čchi´ Pi) na jižním břehu Jang-tse. V boji bylo potopeno dvě stě lodí a směr čínské historie byl navždy změněn.

Tato slavná bitva byla jednou pro vždy zachycena v románu „Romance of the Three Kingdoms“. Přesto, že je kniha stará více než 700 let, pořád je v celé Asii velmi populární. Bylo podle ní uděláno více než tucet počítačových her a množství komiksových knížek. Režiséra Johna Woo tento příběh přitahoval více než 20 let, ale v tehdejší době neexistovaly vhodné podmínky, technické ani finanční, které by umožnily vznik tak velkého a nákladného filmu. Příležitost přišla v létě 2004, když producent Terence Chang poprvé přiletěl do Pekingu a začal dávat dohromady plán i potřebné finanční prostředky. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (199)

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Tohle čínské pobřeží bylo hodně krvavé a já musím přiznat, že o dynastii Han toho mnoho nevím, vlastně téměř nic.. Tedy jsem příběh, který mi John Woo naservíroval, přijala bez zaváhání, samozřejmě bez znalostí a zcela upřímně fandila vzbouřencům.. Nejvíc na mě zapůsobila ta přenesená či zprostředkovaná láska k rodné hroudě, oslava přátelství a spojenectví, úcta k tradicím, nádherné přírodě.. No a z herců mě od začátku upoutal Takeši Kaneširo, krásná role stratéga, a potom ještě Lin Chi-ling, půvabné stvoření, bylo mi potěšením.. ()

Krt.Ek 

všechny recenze uživatele

Vizuální orgie, bitvy podobné těm, které známé z trilogie Pán prstenů, sofistikované odkazy na čínskou kulturu (čajové obřady, láska k hudbě, ale hlavně na legendární válečnický spis Umění války). Škoda jen, že si jsou všichni ti kluci čínští, tak moc podobní, přiznávám, že jsem se občas v té bitevní vřavě ztrácel, zkrátka jsem netušil, která strana je která, to je ale můj problém, ne režisérův. Přesto všechno to dnes necháme na čtyřech hvězdičkách. 75% ()

Reklama

MrPierc 

všechny recenze uživatele

Začátek filmu se slibně rozvíjí, ale postupem času se i bojové scény okoukají a film je dosti monotóní. Všichni sypou z rukávu moudra jak v továrně na výrobu hlášek Moudra s.r.o. Je to moc heroické a kopí se tu používá snad i na vytírání zadků. Vtipné scénky a typická asijská mimika leze na nervy. Proč se ten film zaplatil a děla rekordní tržby ? Protože v Číně dostali příkaz jít na to všichni do kina :-) ()

dawe04 

všechny recenze uživatele

Čína na krvavém pobřeží předvedla, že velkofilmy nemusejí být jen doménou Hollywoodu. Přehlídka asijských hereckých star východu v čele s Tonym Leungem a Shidem Nakamurou ve vizuálně úchvatné a velkolepé bitvě o mír naplno ukazuje, že je John Woo zpátky ve své kůži. Předmětem je ústřední konflikt čítající masivní střety obrovských armád a lodí či taktické úskoky, čas se najde i na jednu příjemnou romanci - a je zde navíc nevnucující se, jinak známá myšlenka přátelství. Místy rozpačité heroické pózy mohou věrohodnost tahat dolů, ale už dlouho jsem nekoukal s otevřenou pusou na vizuální tanec a nápadité bitevní choreografie, dokonalé léčky a na to, jak jedna krásná žena může tak dlouho tlachat o vaření vody...Dámy a pánové, spokojenost padla na krvavé pobřeží... ()

choze 

všechny recenze uživatele

"MÁ ARMÁDU, ALE NEMÁ ŽÁDNÉ PŘÁTELE, TAKŽE SE TI NEMůŽE ROVNAT." John Woo se vrací do Asie a rehabilituje se impozantní historickou řežbou epickou jako prase. Tyhle čínské velkofilmy sice nejsou můj šálek čaje, ale KRVAVÉ POBŘEŽÍ s jeho sympatickými postavami, strategickými fintičkami a promakanými bitvami jsem si užil. Dvoudílná, skoro pětihodinová verze je na mě moc roztahaná, tenhle výcuc je ideální. Teď ještě to HARDBOILED 2. ()

Galerie (83)

Zajímavosti (9)

  • Tento dvoudílný film bude v západních zemích sestříhán do jednodílné verze. Filmy obsahují mnoho čínských jmen a znaků čínské kultury, která by prý pro západní publikum mohla působit zmateně a nepřehledně. (TomikZlesa)
  • Okrem kontinentálnej Číny prebiehalo natáčanie snímky aj na ostrovnom Tajwane. (MikaelSVK)

Související novinky

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

26.12.2010

V květnu odstartuje Christopher Nolan natáčení The Dark Knight Rises a jeden by čekal, že Christian Bale se v klidu připravuje na návrat do Batmanova kostýmu a v další sebevražedné tělesné proměně… (více)

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (více)

Reklama

Reklama