Svědomitý Nick Falzone je jedním z nejlepších letových dispečerů, který řídí letecký provoz a přistání na letištích Kennedy, LaGuardia a Newark, tedy vzdušný prostor nad New Yorkem, patřící po celých čtyřiadvacet hodin k nejrušnějším letovým oblastem. Je to obtížná a stresující práce, při níž i sebemenší chyba může znamenat katastrofu, ztrátu místa a celoživotní trauma. Nick je důsledný, precizní a na svou zdatnost patřičně hrdý. Jeho nadšení z dobře vykonané práce však vezme velmi rychle za své, když na jeho pracoviště přichází Russell Bell, kterého předchází pověst dokonalého, ovšem poněkud nezodpovědného dispečera posedlého letadly. Svou část provozu řídí s orlím pérem zastrčeným za ucho a je pravým opakem poněkud upjatého, svědomitého Nicka. Letové středisko se brzy promění v bojiště, na němž se ti dva snaží navzájem trumfovat, a jak jejich souboj nabírá na intenzitě, nezastaví se ani po pracovní době… (TV Nova)

Rockerman

Mám rád tyhle filmy, které se vymykají těm zažitým stereotypům a obvyklým schématům. Tento film k nim také patří. Zajímavý je hlavně určitě neobvyklý vztah "poloindiána" Russella a jeho manželky. Také na tom leteckém dispečinku pracují docela neotřelí lidé. Sázejí na své odpadlé, depresemi zatížené kolegy, jestli tu svou depku překonají a o kolik. Bohužel se mi zdá, že to mohlo být ještě lepší. Nebyl využit herecký potenciál B.B.Thorntona (můj oblíbenec), ikdyž i tak byl ze všech nejlepší. U filmu jsem se většinou bavil a nebýt těch několika zádrhelů (jakoby se nevědělo kudy kam) a toho slaďoučkého konce, šel bych s hodnocením ještě výš. Takto tedy 3 a půl hvězdy = 70%. ()

brumbrum

Celkom fajn; az na to americke spracovanie, ako letovy navigator spieva a vyznava lasku svojej odinduvsej manzelke cez mikrofon a piloti im tieskaju, po tom, ako ju vytiahnu spomedzi pasazierov do pilotnej kabiny, lebo jej manzel sa s nou chce udobrovat v ramci navigovania toho lietadla.. podla mna by ich pozatvarali este aj v Zimbabwe a nie ze v USA.. no ale budis; pribeh celkom mily, klasika, dvaja superiaci frajeri, ich zeny a jeden podvod a udobrovanie. Neskutocne vyfarbene, ako "rozmyslaju muzi" :-D - tipek v potravinach zoci kost jak svina, Angelina Jolie, placucu, lebo jej zdechla kvetina. Tak tipek je sama psychologia, ma plnu rit pochopu pre rastliny aj botaniku a zensku dusu, siri sarm a vtip, hrkuta, hormonuje, plati romanticku veceru, odprevadi domov, ma proste uprimnu starost o kolegovu female.. - no a nakoniec ju samozrejme pretiahne. Na druhy den, opustajuc trapne semeniste, jej strucne vysvetli, ze to bol ovsem omyl a ze to nema ziaden kontext ani buducnost - a vypadne kade lahsie, strachujuc sa z mozneho prichodu jej chlapa. A kamosovi to zrhnie asi takto: "Stretol som ju, revala, zdochol jej daky hibiscus (samozrejme, ze nie ten..), ale nejde o tu burinu, ale ved vies, jak vypada, pretiahol som ju" :---))). Sto bodove dialogy tohoto typu, takze na 3* ako prijemny kukuc to v pohode staci. ()

nash

No tak asi takhle: první polovina není špatná, byla to docela zábava, ale potom začal Newell s takovou neslanou nemastnou psychologií postav, že tím de facto zkazil celý film. Angelina Jolie je fakt kočka, John Cusack si myslí že je nejlepší na světě a z tohohle omylu ho potom vyvede Billy Bob Thornton. Cusack v tomhle filmu zahrál podle mě opravdu velmi dobře, thornton byl klasicky výborný. No a scéna s turbulencemi je docela hustá. ()

Pítrs85

Už vím, čím chci být- letovým dispečerem, pak budu frajer jako Thornton, výřečnej jak Cusack, ale hlavně budu randit z ženskýma typu Blanchett nebo Jolie :) Mike Newell opět potvrdil, že romantické pohodové komedie mu prostě jdou, nesnaží se o nějaký plytký příběh, ze kterého by odkapával javorový sirup, ale naopak to do nás pere ve velkým, žabomyší války mezi Nickem "Zónou" a Russellem "Rudochem" jsou prostě správně absurdní (po celou dobu filmu vlastně nevím, komu z těch dvou mám fandit, že by spíš tomu Rudochovi? :P). Pohodovej film, u kterého se sice ani moc nezasmějete, ani si moc nepobrečíte, ale tak nějak příjemně plyne. A prostředí města, které nikdy nespí, mě nikdy nepřestane uchvacovat. ()

Pythonator

Decentní komedie z netradičního prostředí s netradiční zápletkou. Nedostatek humoru film hravě vyváží originalitou. John Cusack je jako vždy skvělý a Billy Bob Thornton je prostě ďábel. I dvě ženské role jsou skvěle obsazené a obzvláště Angelina Jolie je pro mě jasný důvod proč se na film dívat a proč ho mít rád. Doporučuju film shlédnout před letem nebo taky přímo v letadle, aby si člověk lépe uvědomil, že lidské životy jsou tam na obloze svěřeny lidským rukou. ()