Dramatický příběh inspirovaný skutečným životním osudem záchranáře Carla Brasheara vypráví o statečném a čestném muži, jehož životní krédo znělo: Nikdy se nevzdávej! Už jako malý chlapec se Carl Brashear na otcově malé farmě v Kentucky přesvědčil o tom, že život je těžký a nikomu nedá nic zadarmo. Když po letech jako mladý muž opouští rodiče, aby vstoupil do námořnictva, otec mu nařizuje, aby byl ze všech nejlepší a nikdy neskončil jako on, udřený rolník, který nemá chvíli oddechu. Carl slouží na lodi jako kuchař, touží ale stát se něčím víc. Po nehodě vrtulníku se pro zraněného muže potápí vrchní velitel Billy Sunday a vzhledem k jeho potížím při vynoření se zdá, že už nikdy nebude moci sestupovat do větších hloubek. Carl se v té chvíli rozhodne, že i on se chce stát potápěčem. Jelikož je ale první černoch, který o něco podobného usiluje, do výcvikového tábora se dostane jen s velkými obtížemi. Velitelem výcviku je tam právě Sunday. Ten nikomu nic nedaruje a s námořníky se nemazlí. Carl navíc naráží na projevy rasismu a nenávisti. S jedinou výjimkou se všichni bílí námořníci odstěhují z jeho ubikace. Když pak při nebezpečném ponoru zůstane jeden voják pod vodou a zachrání ho právě Carl, medaili dostane vojín Rourke, přestože právě ten tam svého kolegu nechal. Carl má ale před očima jen jedno: uspět tak, jak si to přál jeho otec, a to navzdory tomu, že se zanedlouho dozvídá, že otec zemřel… Při závěrečných zkouškách se zdá, že nemá šanci. Velitel výcvikového střediska, rasisticky založený senilní stařec, kterého sem armáda poslala, protože nevěděla co s ním, nechce, aby právě za jeho velení se stal námořním potápěčem černoch. Když Carl pod vodou plní zadaný úkol a žádá nářadí, jeden z námořníků mu prořízne pytel, takže musí na dně pracně všechno hledat. Stráví v ledové vodě devět hodin, ale nevzdá se. Nakonec se ocitá v nebezpečí života a velitel Sunday dává na vlastní zodpovědnost povel, aby byl vytažen. Senilní stařík si může plíce vykřičet, nikdo už ho neposlouchá. Carl si získal úctu i svých bývalých nepřátel… Před složením zkoušek se Carl v knihovně seznámí s Gwen, která právě dokončuje studia medicíny. Díkva mu pomůže s učením a nakonec se oba rozhodnou, že se vezmou. Carl pokračuje v úspěšné kariéře námořního potápěče a je povolán také v závažném případě, kdy se nad oceánem zřítil americký bombardér, který měl na palubě jadernou bombu. Ta skončila na dně moře a je třeba ji co nejrychleji najít. V okolí se navíc vyskytují i ruské ponorky, které po ní také pátrají... (TV Prima)

Marty_cihi

K tomuhle filmu tu vidím spíše záporné ohlasy a hodnocení. Ale podle mě je to při nejmenším zajímavý příběh inspirovaný skutečnou událostí, který mi přijde režisérské a herecké stránce spíše nadprůměrný. A Robert De Niro, jako velitel Billy Sunday taky hodně povedenej. Tak nevim co proti tomu filmu máte? ()

Sharkman

De Niro je demokrat a levicak, hlavni hrdina cernoch, takze mu nelze fandit, ale film s potapecskou tematikou celkem dobry, lepsi nez prumer cili 4 hvezdy ! ()

brasek

Snímok, ktorý ma očaril a očarí každým pozretím. Neskutočný príbeh, skvelí protagonisti a ja ako divák sa vždy ocitám medzi nimi. Škoda, že film je nedocenený. ()

buchannon

Opravdu nechápu místní "hodnocení". Pokud to není kravina (hodně slušně napsáno) od Triera, tak zkrátka výš nejde, no už jsem si na tento folklór pomalu zvykl. K filmu: země, která se teď snaží být nejrovnoprávnější na světě (viz zavádění "třetího pohlaví", věřím, že těch pohlaví nakonec bude sedm jako v Samotářích. :o))))), byla před několika desetiletími tak rasistická a jestli je tento film z půlky podle skutečnosti, tak to byla fakt síla. Jasně, patosu je zde na tuny, ale trocha toho patosu ještě nikoho nezabila. ()

Radek273

Nelze říct: Průměr a basta! Herecké výkony nejsou špatné a autentičnost doby a událostí taktéž ne. Bohužel těžké téma, z kterého dolovat nadprůměr není vůbec jednoduché. Pár momentů, které probudí hluboké emoce a udržují pozornost tu je, jinak se však jedná o zapomenutelný snímek o neobyčejném osudu černošského potapěče. ()

PTuranyi

Kvalitný motivačný životopisný film o nezlomnej vôli Carla Brasheara - prvého afro-amerického potápača amerického námorníctva. Produkcia je výborná a vôbec nevadí, že dáva zbytočne veľa priestoru Carlovmu protivníkovi veliteľovi Sunday. Možno práve neustála prítomnosť jeho Nemesis dáva vyniknúť jeho odhodlaniu. Brashearovu kariéru sprevádza rasizmus a segregácia na každom kroku čo je korením celého príbehu. Herecké obsadenie je hviezdne a každý herec skutočne svoju úlohu zvládol výborne. V závere sa však produkcia neudržala a popustila uzdu pátosu a emóciám. 70% ()

opiumka

Působivé drama o cílevědomém a vytrvalém příslušníkovi menšiny. Pěkně vystihuje atmosféru po Trumanově zrušení rasové segregace mezi vojáky a námořníky. Bohužel to také ukazuje, jak na to lidé z Jihu kašlali a to zvysoka. Obdivuji osobnosti jako byl Carl Brashear. I když je to pouze inspirované skutečnou událostí, myslím si, že nikdo nemůže nikdy pochopit ani vnímat to, co vnímal on. Byla to odporná doba a film k ní byl ještě milosrdný. Herecké výkony byly velice dobré - Robert de Niro jako despotický alkoholik, který nakonec dokáže, že není až takové hovado. Je vidět, že všechno to, co dělal nedělal pro "toho negra", ale vlastně pro sebe. Není to happy end, kde se všichni zkamarádí a tancují na louce jako šmoulové, je to vlastně dost realistické. Je tu vidět odhodlání a zápal pro věc. Výborný film. ()

Pacas

Takový ejakulát čestnosti, odvahy a sebeobětování jsem neviděl. Cuba si to salutování musí trénovat doma před zrcadlem. ()

Satyrek

Od filmu jsem očekával pouze pár povrchních hrdinských scén a tím to mělo skončit....z omylu mě vytrhl a zcela omráčil dějový zvrat ve druhé polovině filmu. De Niro je parádní drsňák a postava Cuba Gooding Jr. je sice nejlepší, ale nestačí to....musí jít až za hranice nemožného, aby si vydobyl své vysněné místo záchranáře. Zajímavé obsazení, námět, prostředí, film který bych zhlédnul ještě jednou. ()

Tom_17

Noo, nechápu jak třeba tenhle film má tak "špatný" hodnocení a některý filmy jsou zase v červenejch číslech. To, že je to předvítalelnej film je jasný už tak nějak od začátku, ale sakra, vzalo mi to dech, když jsem na to jako malej koukal. Uvěřit tomu, že to ten týpek dotáhl takhle daleko, všechna ta nespravedlnost a to, že se nakonec navzdory všemu vážně stal potápěčem mě nadchlo. Nevím jak to bylo doopravdy, ale film mě vtáhl a zatím nepustil. Viděl jsem ho nesčetněkrát a to si většinou pouštím komedie. Není to komedie, není to oscarovej snímek, i když nevím proč by nemohl být, ale je to skvělej film, kterej si vždycky rád pustím - 5hvězd *****. ()

DanielW94cz

K hodnocení ostatních uživatelů a k rádoby filmovým kritikům se vyjadřovat nebudu,nemá to smysl.Myslím si že hodně lidí při hodnocení filmu zapomíná že se jedná o snímek podle skutečné události,a myslí si že je to jen další dojemná srágora. Je pravda že se s toho dalo vytřískat mnohem více,potenciál to rozhodně mělo.I tak je to super film,oba hlavní herci i vedlejší se snažili a na konec to dopadlo dobře.Jednoznačně si toto drama zaslouží maximální hodnocení,at si každý říká co chce. ()

Iscariot

Tohle drama dostalo bez váhání 5 hvězdiček. Příběh, který mě vzal za srdce, víra sama v sebe, neskutečné odhodlání, láska a statečnost! To vše se týká potápění černocha, který toho musel dost vytrpět. ()

EricNor

Už podruhý jsem u toho vydržel až do konce. Nemám rád černochy v Praze, tak jak se tu prezentujou a chápu tu nenávist a nechuť k čenochům jaká vládla v USA, jenže tady černýmu fandím a baví mě to. Pokud se tady někdo rozčiluje nad prvoplánovitostí a předvídatelností, tak ať se podívá na nějakýho posledního Eastwooda, kterej je v tomhle expert. ()

MaroCR

O tom, že osobní příklad zmůže proti rasovým předsudkům stokrát více než nějaká nesmyslná "pozitivní diskriminace". Velmi silný příběh. A De Niro exceluje ! ()

pelegryna

Tohle je přesně film, kdy si každý může zakritizovat, ale málokdo docení.Vždyť kolik lepších filmů kdo zná s podobnou tematikou??? Stačí jeden jediný a i tak tohle bude druhý nejlepší film na dané téma...Očekávání je věc jedna a možnosti věc druhá. ()