Dramatický příběh inspirovaný skutečným životním osudem záchranáře Carla Brasheara vypráví o statečném a čestném muži, jehož životní krédo znělo: Nikdy se nevzdávej! Už jako malý chlapec se Carl Brashear na otcově malé farmě v Kentucky přesvědčil o tom, že život je těžký a nikomu nedá nic zadarmo. Když po letech jako mladý muž opouští rodiče, aby vstoupil do námořnictva, otec mu nařizuje, aby byl ze všech nejlepší a nikdy neskončil jako on, udřený rolník, který nemá chvíli oddechu. Carl slouží na lodi jako kuchař, touží ale stát se něčím víc. Po nehodě vrtulníku se pro zraněného muže potápí vrchní velitel Billy Sunday a vzhledem k jeho potížím při vynoření se zdá, že už nikdy nebude moci sestupovat do větších hloubek. Carl se v té chvíli rozhodne, že i on se chce stát potápěčem. Jelikož je ale první černoch, který o něco podobného usiluje, do výcvikového tábora se dostane jen s velkými obtížemi. Velitelem výcviku je tam právě Sunday. Ten nikomu nic nedaruje a s námořníky se nemazlí. Carl navíc naráží na projevy rasismu a nenávisti. S jedinou výjimkou se všichni bílí námořníci odstěhují z jeho ubikace. Když pak při nebezpečném ponoru zůstane jeden voják pod vodou a zachrání ho právě Carl, medaili dostane vojín Rourke, přestože právě ten tam svého kolegu nechal. Carl má ale před očima jen jedno: uspět tak, jak si to přál jeho otec, a to navzdory tomu, že se zanedlouho dozvídá, že otec zemřel… Při závěrečných zkouškách se zdá, že nemá šanci. Velitel výcvikového střediska, rasisticky založený senilní stařec, kterého sem armáda poslala, protože nevěděla co s ním, nechce, aby právě za jeho velení se stal námořním potápěčem černoch. Když Carl pod vodou plní zadaný úkol a žádá nářadí, jeden z námořníků mu prořízne pytel, takže musí na dně pracně všechno hledat. Stráví v ledové vodě devět hodin, ale nevzdá se. Nakonec se ocitá v nebezpečí života a velitel Sunday dává na vlastní zodpovědnost povel, aby byl vytažen. Senilní stařík si může plíce vykřičet, nikdo už ho neposlouchá. Carl si získal úctu i svých bývalých nepřátel… Před složením zkoušek se Carl v knihovně seznámí s Gwen, která právě dokončuje studia medicíny. Díkva mu pomůže s učením a nakonec se oba rozhodnou, že se vezmou. Carl pokračuje v úspěšné kariéře námořního potápěče a je povolán také v závažném případě, kdy se nad oceánem zřítil americký bombardér, který měl na palubě jadernou bombu. Ta skončila na dně moře a je třeba ji co nejrychleji najít. V okolí se navíc vyskytují i ruské ponorky, které po ní také pátrají... (TV Prima)

tommmy89

Náhodou, tento film ma dojal. Síce je to americké, ale v tomto prípade ma to akosi ani nenapadlo. Smutné, pravdivé a dojímavé. Presne to, čo potrebuje divák, ktorý očakáva od filmu viac, než akciu a herecký výkon. Film bez príbehu je akoby bez duše. Cuba Gooding Jr. mu tú dušu dal. 4 z 5 ()

slovan1

True story... Docela emotivní příběh o odvaze člověka, který to ve své době neměl vůbec jednoduché. Obsazení asi nemohlo být lepší. De Niro je správný drsoň a Gooding Jr. se na svou roli hodil taky dobře. Je to ale taková ta klasika, kdy se dva nepřátele stejně nakonec "zkamarádi" a natřou to zlounům. Film jsem neměl potřebu vypnout, nenudil jsem se, bavilo mě se dívat jak se Carl vyvíjí a dosahuje svého snu... Ale suma sumárum jsem čekal krapet více a něco mi chybělo... Silnější 3 hvězdy, z kterých šlo asi vytřískat více. ()

James87

Na ty 4 to dá. U Goodinga mi vadilo jen to jeho funění a ke konci to možná bylo už krapet natahované, ale jinak pěkný filmek. ()

hudryhudry

Dojemná typicky americká patosovka! Hlavní hrdina je nejlepší, obětavý a ještě k tomu černým, aby Amíci zvýšili svý ego, že jsou nyní tolerantní k menšinám a dřív nebyli. No prostě to samé už po xté, ale v poutavějším prostředí a s lepšími herci (v tomhle filmu spíš známějšími podle jmen, protože nic extra nehrají. No 2 a1/2, ale můžu dát jen tři, protože dvě je málo:) ()

iXtr3m3

Ja neviem, ale mne sa film páčil. Kam všetci týmto filmom mierili je mi jasné a je to okaté aj pre úplneho blbečka, ale v tomto podaní som to jednoducho zožral aj s navijákom. Možno mám problém vysvetliť, čo sa mi na filme naozaj tak veľmi páčilo (retro? originálne prostredie? ústredná dvojica?), ale jedno viem isto a to, že jeho zhliadnutie u mňa zanechalo veľmi dobrý dojem a to je pre mňa to najdôležitejšie, technicky to bolo na vysokej úrovni, dvojica De Niro a Gooding Jr. to hrali super, ostatní vo vedľajších úlohách tiež ušli a tieto obdobia okolo rasovej segregácie ma vždy fascinovali, keď boli obklopené skvelým a zaujímavým príbehom ako napr. Spomienka na titánov a iné... Videl som ten film viackrát a ešte si ho viackrát pozriem. ()

Lukoboss

Je to vcelku dobrej film s válečnou tematikou a výborným hereckým obsazením. Problémem je až moc velká pohádkovost, přestože je to podle skutečné události. Všechno je až moc dokonalý, všechno dobře dopadá, nenastane žádnej zásadní zvrat, nic. To je škoda, protože jinak by tenhle snímek měl našlápnuto mnohem výš. Stejně tomu ale dám 3,5/5. ()

cab

Prilis natahovana stopaz, nevyrazni herci a nevystizne zachycene rasove omezovani mladika (Cuba Gooding Jr.), ktery se chce mermomoci stat hlavnim potapecem u namornictva, aby splnil tatinkovo prani "byt nekym". Trnite, ale vitezne tazeni 40% odpovida. Dalo se s filmu dostat daleko vice. ()

Kovaja

Příběh o prvním afroameričanovi který se stal potapěčem u amerického námořnictva.Musím říct že výcvik a šikana jak ze strany nadřízených tak ostatních rekrutů byla hodně drsná.Přesto všechno se řídil heslem které mu dal jeho otec aby se niky nevzdával a bojoval do poslední chvíle!!!Výborný herecký výkon jak ze strany C.Goodinga tak i De Nira který byl jako vždy tvrdák jako hrom!!!Moc hezký kousek ()

thorewi

Průměrné herecké výkony v průměrném filmu. Od herců typu Robert De Niro, Cuba Gooding Jr., Charlize Theron (která nedostala moc prostoru) by možná někdo čekal víc, nicméně na nedělní pohodový večer to bylo dostačující. ()

Paity

Příběh o tom, jak černoch v bělošské Americe v době drsného rasismu bojuje v bělošské armádě o své místo na slunci a čočku mu celou dobu dává bílý velitel, také drsný. ()

BuddyO

Kvalitou zpracování mi to připomnělo spíše seriálový JAG, než životopisný film, ale celkově si myslím, že to nebylo vůbec špatné. To co jsem čekal, to jsem i dostal. Konec. 3* - 65% ()

Haymar

Nakysle-slaďoučká a nudná slátanina plná patosu a trapného niggah-héroismu, kterou navíc potápí nehorázně přemrštěná stopáž. Jediné, co to drží jakžtakž nad vodou je DeNiro a Gooding Jr. (přesto jsem se nějak nemohl zbavit dojmu, že se oba pánové celé natáčení neuvěřitelně nudili)... ()

Hanes88

Je to pěkný příběh, kterému bych ale asi nedal víc jak 2*, kdyby nebyl podle skutečné události. Ale jinak na pokoukání fajn :-) ()

Yardie

Není to čistých 80%, ale trošku slabších. A to z toho důvodu, že mi tam chybělo více negativních a dramatických scén, resp. nepozitivních scén a bylo tam vidět málo útrap a problémů. Film tak působil příliš pozitivně a v podstatě lehce, že vše, na co šáhl se hrdinovi povedlo. Ale i přesto má film velice dobrou atmosféru, krásně ukazuje dle skutečného života touhu a odhodlání něco dokázat, poprat se s překážkami a jít se za svým cílem. Řekl bych, že je to až inspirující. A být tam ještě více "temné" atmosféry, bylo by to ještě silnější. Cubu Goodinga nějak extra nemusím, ale tadle role mu sedla. Ovšem co předvedl můj oblíbenec Robert, to byl skvost. Zahrál výborně, pár skvělých hlášek a grimas. Také podmořské scény byly celkem dobře a napínavě natočeny. Tendle film se mi líbil a být tam více "temna", mohlo to být ještě více. Howgh! ()

Greg25

65% Škoda jen, že to bylo místy tak klišovité a tak hrdinské, i když toho jsem si všimla až po druhém shlédnutí. Vynikající scénář i herecké výkony, navíc chválím americkou produkci, která si konečně vybrala ke zpracování příběh, který stojí za to. A musím říci, že ambiciosnost a odhodlání Carlu Brashearovi rozhodně nechyběly, čímž ještě více získává na sympatičnosti, jako člověk, který věřil sám v sobě a své "tažení" dotáhl do vítězného konce. ()

Kratoc

Americký sen zabalený do sladkobolného blábolu o překonávání překážek, tentokrát ve vojenském prostředí z poměrně atraktivního prostředí potápěčů. ()

lili6

Nějak jsem jim to prostě nevěřila. Gooding nepůsobil moc přesvědčivě a chvílema mi to přišlo spíše jak parodice na životopisný film. ()