Dramatický příběh inspirovaný skutečným životním osudem záchranáře Carla Brasheara vypráví o statečném a čestném muži, jehož životní krédo znělo: Nikdy se nevzdávej! Už jako malý chlapec se Carl Brashear na otcově malé farmě v Kentucky přesvědčil o tom, že život je těžký a nikomu nedá nic zadarmo. Když po letech jako mladý muž opouští rodiče, aby vstoupil do námořnictva, otec mu nařizuje, aby byl ze všech nejlepší a nikdy neskončil jako on, udřený rolník, který nemá chvíli oddechu. Carl slouží na lodi jako kuchař, touží ale stát se něčím víc. Po nehodě vrtulníku se pro zraněného muže potápí vrchní velitel Billy Sunday a vzhledem k jeho potížím při vynoření se zdá, že už nikdy nebude moci sestupovat do větších hloubek. Carl se v té chvíli rozhodne, že i on se chce stát potápěčem. Jelikož je ale první černoch, který o něco podobného usiluje, do výcvikového tábora se dostane jen s velkými obtížemi. Velitelem výcviku je tam právě Sunday. Ten nikomu nic nedaruje a s námořníky se nemazlí. Carl navíc naráží na projevy rasismu a nenávisti. S jedinou výjimkou se všichni bílí námořníci odstěhují z jeho ubikace. Když pak při nebezpečném ponoru zůstane jeden voják pod vodou a zachrání ho právě Carl, medaili dostane vojín Rourke, přestože právě ten tam svého kolegu nechal. Carl má ale před očima jen jedno: uspět tak, jak si to přál jeho otec, a to navzdory tomu, že se zanedlouho dozvídá, že otec zemřel… Při závěrečných zkouškách se zdá, že nemá šanci. Velitel výcvikového střediska, rasisticky založený senilní stařec, kterého sem armáda poslala, protože nevěděla co s ním, nechce, aby právě za jeho velení se stal námořním potápěčem černoch. Když Carl pod vodou plní zadaný úkol a žádá nářadí, jeden z námořníků mu prořízne pytel, takže musí na dně pracně všechno hledat. Stráví v ledové vodě devět hodin, ale nevzdá se. Nakonec se ocitá v nebezpečí života a velitel Sunday dává na vlastní zodpovědnost povel, aby byl vytažen. Senilní stařík si může plíce vykřičet, nikdo už ho neposlouchá. Carl si získal úctu i svých bývalých nepřátel… Před složením zkoušek se Carl v knihovně seznámí s Gwen, která právě dokončuje studia medicíny. Díkva mu pomůže s učením a nakonec se oba rozhodnou, že se vezmou. Carl pokračuje v úspěšné kariéře námořního potápěče a je povolán také v závažném případě, kdy se nad oceánem zřítil americký bombardér, který měl na palubě jadernou bombu. Ta skončila na dně moře a je třeba ji co nejrychleji najít. V okolí se navíc vyskytují i ruské ponorky, které po ní také pátrají... (TV Prima)

Patrik200s

Aj keď hĺbkové potápanie na prvý pohľad nie je taká prudko akčná záležitosť, silný príbeh mladíka tmavej pleti v tvrdých revolučných časoch prebiehajúcich v USA v 60 rokoch minulého storočia v spojení s kvalitným hereckým výkonom skvelých hercov vás môže právom prilákať pred obrazovku. ()

Pár hlášek: Vrchní loďmistr nepije. l kdyby se napil, neopije se. l kdyby se opil, nebude se potácet! l kdyby se potácel, neupadne! A i kdyby upadl, tak takovým způsobem, že zakryje výložky, aby si kolemjdoucí mysleli, že je důstojník! - Námořní potápěč není bojovník. Ale záchranný expert. Ztratí-li se něco, najde to. Potopí-li se něco, vytáhne to. Překáží-li něco, odsune to. Má-li štěstí, zemře 60 metrů pod hladinou. Tak je nejblíže k tomu stát se hrdinou. Nevím, proč chce někdo být námořní potápěč. ()

Lichty

De Niro a Gooding Jr. hrají to samé, co vždycky, a ani jeden z nich nemůže za to, že scénář je takovou snůškou klišé a demence, která vygraduje do naprosto směšného konce v soudní síni. Díky charismatu obou dvou herců se to sice dá koukat, avšak jen s urputnou křečí a tiky v levém oku. ()

Alojs

Natolik průměrné, až to v podstatě bolí. Herecké obsazení slibné, leč Gooding se pro podobnou roli evidentně nenarodil. Zarputile němý kukuč jsem mu nežral ani chvíli. Příběhově sladké jako marcipán... A já marcipán nerad. ()

papadoce

Toto bolo strašidelne strašné. Tak naivne a prvoplánovo natočený životný príbeh som snáď ešte ani nevidel. O to horšie, že sa jednalo o príbeh z armády, takže to bolo ešte menej uveriteľné. Ale to nie je na tomto filme to úplne najhoršie. Uši režúca rádoby dojímavá hudba takmer počas celej minutáže, to ešte len bola bolesť. Ale podržte sa, ani to nebolo na tomto filme to najhoršie. Až herecké výkony a obzvlášť ten Kubou, boli ozaj na zaplakanie. To bola tá pomyslená čerešnička na tejto úbohosti. Navyše rola Charlize bola totálne zbytočná, bez akejkoľvek pridanej hodnoty. Prečo tu teraz nezahučím odpad je len a len zásluha Bobíka De Nira, ktorý zjavne nevedel, že toto bude p******a a hral na parádu. No a keďže ma nijako neoslnili ani podvodné zábery a definitívne ma pochovala scéna s náhodne nájdenou bombou na dne oceánu, tak dám jeden a pol hviezdy Bobíkovi a polovicu ozajstnému týpkovi za nezlomnosť a vytrvalosť. Ale ako film to bola strašná kravina. Vinníci sú režisér a scenárista. Nikto mi už nenavráti mojich 129 minút života. Volil som sa radšej šnorchlovať v lavóre s teplou úžitkovou vodou, p**i. ()

DJ Kritik

Páčil sa mi príbeh, ktorý poukazuje na pohŕdanie človekom, ktorý je čestný ale inej farby. Páči sa mi protivník, ktorý pochopil, kto je súper. Akčnosť * Reálnosť ***** Vtiahnutie do deja **** Výkony hercov v hl úlohách **** ()

kubilov

Jeden černoch vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže! Aneb sladkobolná pohádka pro afroamerickou menšinu demokratů nebo multikulty milovníky. To znamená, že pro normálně myslícího člověka europoidní rasy jde o nekoukatelnou kravinu (ideologicky), která se ale i přes obludnou délku dá přeci jen dokoukat, a to hlavně díky nadprůměrně odvedené řemeslné práci. Když už se tak motáme okolo průměru, tak v Men of Honor se vyskytuje jeden velmi zjevný - herecký průměr až podprůměr. De Niro totiž nepředvádí nic extra, ale i to mu stačí na nejlepší herecký výkon v celém filmu, ostatní včetně Goodinga jsou pak jen trapným vtipem nebo co. Nezáživný příběh o věčně umanutým a proti všem zapřeným mladým černochem, který se celý život musel potýkat s rasismem, čehož se z větší části zbavil po devíti a půl hodinách (WTF) pod vodní hladinou v ledové vodě,je vlastně od začátku až do konce totální pitomost.. a režisér? Taky černej, co se dalo čekat. ()

RafaKrakal

Filmy inspirované skutečným příběhem působí v americkém podání často moc uměle a až moc "holywoodsky". Ten nejlepší naštěstí tímto neduhem netrpí. Jak Cuba Gooding, tak i Robert de Niro podávají velice sympatický herecký výkon, scénář je také docela kvalitní a film působí celkově uvěřitelně. Pro mě osobně velice příjemné překvapení a nadstandardní filmový zážitek, 80% ()

majk_n

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů o lidské touze, odvaze a vytrvalosti, kterému vévodí výkon R. de Nira. ()

Jack.Pott

Když je od počátku jasné, jak to dopadne, ale přesto od filmu neodejdete (a znovu a znovu se musíte smát "napínavosti" zápletek a jejich "neuvěřitelným" rozuzlením) - takové dílo si hvězdičku nepochybně zaslouží! Ovšem opravdu pochybuju, že je to příběh naprosto podle skutečnosti. Jednak Američané mají tendenci mýtizovat problematické historické osobnosti (zajímavé je například srovnat Spielbergův Schindlerův seznam a historický životopis Oskara Schindlera), druhak nikdo není dokonalý. A popisovat někoho tak, že vylíčíme výhradně jeho dobré stránky, to je polopravda. A polopravda není pravda, někdy je dokonce horší (protože záludnější) než lež... ()

Riverin

Áno, je to uslzlený doják o čiernom chudáčikovi, ktorého každý podceňuje a nakoniec každému vytre zrak. Takých sme už videli veľa, ale tento je podľa skutočnej udalosti, tak čo už s ním. Najlepší zo všetkých je však De Niro (kto by to aj čakal:). Myslím, že jeho úloha bola najvďačnejšia zo všetkých, alebo len on ju z toho spravil. Najviac ma mrzí že Charlize Theron dostala tak málo priestoru. Takže s tohto filmu vychádza 3,5*. "Prečo to robíš, Sunday? Chcem ich nasrať." ()

collapse

Musím souhlasit s Eldrickem a majkem_n. Mě tenhle film dost chytil za srdce. Je o tom, že dokázat lze všeho, když pro to člověk udělá maximum a o tom, že i ve starym morousovi se může skrývat chlap se srdcem na pravym místě. Jeden z filmů, který ve vás (nebo alespon ve mě) něco nechal. ()