Grimcutty

• USA Grimcutty

Dospívající dívka a její malý bratr z předměstí musí zastavit děsivý internetový meme, který oživila hysterie jejich rodičů. (Disney+)

jefff

Celý ten námět a myšlenka nebyly vůbec špatné. Příběh o Grimcuttym, internetovým monster-memu je originální a mě osobně děsil. V komentářích čtu, že vizuál netvora byl spíš k smíchu, ale mě jeho lehká karikaturnost popravdě děsila. Škoda jen, že tvůrci nebyly o fous schopnější. Z tohohle se dal vytěžit fakt hit, kultovka, série. Ale takhle to ztroskotalo na nepříliš nápaditým scénáři a unylý režii. Fakt škoda. Ale bavilo mě to. ()

pornogrind

No myslím si, že by takovej Grimcutty nebyl na škodu ani v reálu. S čímž souvisí sebrání veškerý elektroniky tudíž bez přístupu na internet. Už jen pomyšlení na to vyděsí lidi určitě víc než samotnej film. Je prostě pravdou, že v dnešní době se člověk bez internetu pomalu ani nevysere. Teď už k filmu. Když člověk přistoupí na tak absurdní námět tak se to dá. Já bych tenhle film až tak nezatracoval. Za sebe nemůžu říct, že bych se u filmu nějak zvlášť nudil. Přinejmenším prví hodina byla celkem obstojná. Já osobně jsem měl největší problém se samotným Grimcuttym. Jakmile se ukázal v celé svoji kráse tak na mě působil spíš komicky než aby vyděsil. Trochu mi připomínal Jacka Skellingtona z Ukradených Vánoc Tima Burtona. Určitě nejde o nic převratnýho ani extra hororovýho ale jako jednorázovka zcela dostačující. Ať nežeru slabší 3 hvězdy. ()

iXtr3m3

S odretými ušami dve hviezdy. Monštrum nevyvoláva hrôzu, málo gore scén, scenár deravý. Inak to kamerovo vyzeralo fajn, ako klasické teen vyvražďovacie béčko, ale žiaľ to nedotiahlo ani na prachsprostý priemer. Hulu ani Peacocku jednoducho nejde karta a vidieť, že absencia väčšieho budgetu sa neodrazí len na technickej stránke, ale aj na absencii kvalitnejších scenárov. Škoda, držal som im palce, nech trošku nakopnú LGBTI Netflix, ale takto to nepôjde, zmeškali vlak a to taký Amazon napreduje galaktickými krokmi a je úplne niekde inde. Stálice typu HBO či Disney sú už samozrejmosťou. ()

tron

Ja neviem, ono si to tie až 3* možno asi ani nezaslúži, ale zas v živote som videl toľko ešte oveľa mizernejších hororov, že tento si ich podľa mňa, vari, azda, pravdepodobne, predsa len zaslúži. Jasné, je to vykrádačka rôznych priľahlých urban legend (Slender Man, Neutečieš, The Empty Man), ale ja som sa rozhodol, že to nebudem brať ako vykrádačku, ale proste ako ďalší príspevok do urban legend a v takom prípade to svoj potenciál naplnilo celkom slušne. Hlavná hrdinka sympatická, čo je zásadné, keďže nezlezie z plátna. Samotný Grimcutty v rámci možností mrazivý, prekvapivo mi nevadilo CGI spracovanie. A nie je to otravne dlhé, po cca hodine a pol máte pokoj. Faktom je, že scenár ozaj nie je žiadny zázrak a obsahuje plno klišé, ale nejak ma to nedvíhalo zo stoličky a v pohode som to prežil. ()

Morholt

Mě tyhle generační záležitosti moc nesedí. Prostě nechápu, proč bych si měl třeba polejvat hlavu vodou a dávat to na sociální sítě. A protože na něčem podobném je Grimcutty založený, šel jsem do toho trochu s despektem. A bylo proč. Jak tady už někdo napsal, záporák se asi nejvíc podobal padouchovi z Já, padouch. Ale i s tím se dalo pracovat, kdyby to mělo nějakou hlavu a patu. A alespoň trošku sympatičtější herce, kteří by se nechovali jak patentovaní idioti. Sem tam se tu sice objevilo pár slušných momentů, nějaká ta krev vytekla a ten tatrman s nožem taky občas dokázala zaperlit, i když vypadal jako animák. Ale marná sláva. Jediné, co mi utkvělo v paměti byla skutečnost, že Shannyn Sossamon vypadá jako typická mamina, což je asi to jediné, co mě překvapilo. 20% ()

• V čase 01:16:41 zmiňuje Amir (Usman Ally) jména Dylan Klebold a Eric Harris. Jde o studenty, kteří 20. dubna 1999 v Jefferson County (Colorado, USA) zastřelili 11 studentů a zranili dalších 24 osob. Následně spáchali sebevraždu. (pornogrind)