Grimcutty

• USA Grimcutty

Dospívající dívka a její malý bratr z předměstí musí zastavit děsivý internetový meme, který oživila hysterie jejich rodičů. (Disney+)

pornogrind

No myslím si, že by takovej Grimcutty nebyl na škodu ani v reálu. S čímž souvisí sebrání veškerý elektroniky tudíž bez přístupu na internet. Už jen pomyšlení na to vyděsí lidi určitě víc než samotnej film. Je prostě pravdou, že v dnešní době se člověk bez internetu pomalu ani nevysere. Teď už k filmu. Když člověk přistoupí na tak absurdní námět tak se to dá. Já bych tenhle film až tak nezatracoval. Za sebe nemůžu říct, že bych se u filmu nějak zvlášť nudil. Přinejmenším prví hodina byla celkem obstojná. Já osobně jsem měl největší problém se samotným Grimcuttym. Jakmile se ukázal v celé svoji kráse tak na mě působil spíš komicky než aby vyděsil. Trochu mi připomínal Jacka Skellingtona z Ukradených Vánoc Tima Burtona. Určitě nejde o nic převratnýho ani extra hororovýho ale jako jednorázovka zcela dostačující. Ať nežeru slabší 3 hvězdy. ()

Davies182

Tohle je asi tak druhej horor ever, kterej sem viděl bez předchozího zjišťování hodnocení a "kvalit" filmu. Takže za prvé to nevypadá vůbec špatně, a rejža má očividně žánr v malíku. Sice se to úplně nevyhne nechtěným sebeparodickým scénám, a postavy taky nejsou zrovna chodící Einsteini, ale jinak to mělo všechno, co od lehce nadprůměrnýho strašení očekávám, a to včetně sympaticky nechutnýho lomeno děsivýho monstra. Fandové žánru ať klidně ochutnaj. [Disney+] ()

M.i.k.e

technicky není Grimcuttymu moc co vyčíst. Nevypadá to úplně zle a je vidět, že režisér už pár hororů viděl a zhruba ví co a jak natočit. Bohužel po stránce scénáře, který má na svědomí ten samý člověk už to taková sláva není a nejednou my na mysli vytanul pár let starý Slender Man a to není zrovna pochvala. Navíc to vypadá, že tenhle horůrek měl přinést i nějaké hlubší poselství ve smyslu nešilte a nebojte se o svoje děti, jinak přijde paňáca a pořeže je/zabije je.Nebo v tom je možná skrytá nějaká hluboká metafora o tom jak se děti sebepoškozují díky tlaku okolí (hlavně rodičú). Tak jako tak to moc nefunguje ani v tomhle směru. Na jedno podívání ok, ale nic víc....40% ()

Flopik

Ak sa o vás rodičia prehnane boja a často sú kvôli  niečomu na vás naštvaní, ukáže sa Grimcutty a zabije vás. Ja  takéto horory kde sa ukáže nejaká príšera celkom môžem. Grim vyzerá celkom fajn a je tam pomerne často. Na jednu stranu je to dobré, na druhú to trošku stratí to čaro. Pozerá sa nato dobre, plynie to rýchlo a má to celkom zaujímavý nápad. Finále nevýrazné a celkovo tam nie je nič, čo by vás nejako nadchlo. Na druhú stranu som videl omnoho horšie kúsky a Grim s prehľadom na 3* stačí. PS: Konečne horor/film, ktorý poukazuje aj nato, že prehnaná starosť rodičov škodí. ()

jefff

Celý ten námět a myšlenka nebyly vůbec špatné. Příběh o Grimcuttym, internetovým monster-memu je originální a mě osobně děsil. V komentářích čtu, že vizuál netvora byl spíš k smíchu, ale mě jeho lehká karikaturnost popravdě děsila. Škoda jen, že tvůrci nebyly o fous schopnější. Z tohohle se dal vytěžit fakt hit, kultovka, série. Ale takhle to ztroskotalo na nepříliš nápaditým scénáři a unylý režii. Fakt škoda. Ale bavilo mě to. ()

• V čase 01:16:41 zmiňuje Amir (Usman Ally) jména Dylan Klebold a Eric Harris. Jde o studenty, kteří 20. dubna 1999 v Jefferson County (Colorado, USA) zastřelili 11 studentů a zranili dalších 24 osob. Následně spáchali sebevraždu. (pornogrind)

Časové pásmo bylo změněno