Epizody(8)

DaweForeman

Po delší době anime, které je originálnější a které vystupuje ze zažitých žánrů. Anime je uděláno na náměty populární mobilní hry, která má velice solidní příběh a kterou tak nějak znám, což mě přimělo kouknout i na tohle. Trochu jsem měl tušení, že tohle anime vznikne časem vzhledem k tendenci daného studia tvořit krátké filmečky s hodně povedeným krátkým anime "Holy Knight Light", které bylo vydáno k jejich prvnímu výročí. Byl jsem lehce zklamán, když jsem se dozvěděl, že anime bude mít pouhých 8 dílů vzhledem k rozsáhlémů počtu příběhů, které tu lze odvyprávět - kdy jsem trochu asi předčasně usoudil, že si autoři ukousli příliš velké sousto a že se snaží získat tímto marketinkovým tahem nové hráče. K mému překvapení po posledních scénách 8. epizody jsem byl v údivu, že plánují další pokračování v názvem "Perish in Frost", které dle názvu odhaduji bude navazovat na konec téhle části, která odvyprávěla nulté dějství hry (od probuzení po události s Mishou). Ale zpátky k anime jako takovému. Zpracování tak nějak odpovídá předloze s tím, že je tu pár věcí navíc nebo lehce upraveno, kdy chápu, že se mezery nějak musely vyplnit a upravit existující o souvislý obsah, aby to dávalo hlavu a patu. Celkem velice dobře je tu vystihnuta ona atmosféra a herní prvky jsou velice dobře zapracovány - viz to velení hlavní postavy nebo např. průřez domácí základnou. Příběh jako takový je trochu těžký popsat jedním žánrem, kdy je to trochu mixka fantasy, sci-fi a apo/post-apo, kdy jak už jsem psal, to nemá takové čistokrevné rysy jednotlivých žánrů a zažité stereotypní příběhové šablony. Nemůžu to nazvat jinak, než speciální univerzum ve své vlastní kategorii, které diváka vtáhne do děje. Je tu spousta akce a napětí, nějaké to drama, velké množství záhad a především obrovský zástup zajímavých postav se svým vlastním příběhem. To není ale vše, kdy tohle anime se také hodně zaměřuje na politickou, sociologickou a etickou stránku, kdy tu máme spoustu různých národů, frakcí a názorů. Jedna věc, co mě ale docela mrzí je zpracování animace, které je nanejvýš průměrná (vybledlé barvy a rozmazané detaily). Naopak hudební stránka je úplně perfektní. ()