Stalo se za bílého dne

• Západní Německo Es geschah am hellichten Tag (více)

Ve švýcarském kantonu bylo nalezeno tělo zavražděné malé holčičky. Pátrání se ujme (Heinz Rühmann) v roli policejního komisaře, který zvolí k vypátrání bestiálního vraha riskantní experiment. (tahit)

flu

Ten film strašně zestárnul a dnes působí hodně naivně, a to nejen díky povinnému happy endu. Ani se nedivím, že Dürrenmatt s výsledkem nebyl spokojen. Takže bych raději doporučil žánrově podobný snímek, který (za 80 let...) nezestárl ani trochu, a to "M" od Fritze Langa (http://www.csfd.cz/film/5610-vrah-mezi-nami/). ()

Brooks

Samozrejme, čas sa zastaviť nedá a aj Vajdov najslávnejší kus už dnes pôsobí značne naivne, od priebehu vyšetrovania, cez pokus o psychologický portrét vraha, až po detektívovu fintu. Mimo tento detail, ktorému sa nevyhne takmer žiadny starší film, je ale táto veľmi svižná a napínavá krimi filmársky na najvyššej možnej úrovni. Finálnych 20 minút parádne vygradovaných. Hlavný hrdina je sympatický a záporák správne odpudivý. Obaja hrajú umiernene, bez prehrávania tak typického pre vtedajších hercov. Zaslúžená klasika a milník krimi žánru. ()

AdrianMonk

Jedna z nejlepších kriminálek, co jsem kdy viděl. Narozdíl od dnešních rádoby thrillerů si snímek po celých sto minut udrží svou mrazivou atmosféru. Když si k tomu připočtu vynikající herecké výkony (Heinz Rühmann, Gert "Goldfinger" Fröbe), vyjde mi jasných 5 hvězdiček. ()

zigy

Už vím, proč rodiče pořád říkají dětem, ať nevěří lidem, co jim nabízejí bonbony.....je to z tohodle filmu! Navíc má tenhle film skvělou dobovou atmosféru (připomínal mi krále Šumavy) a starý brněnský dabing, i když žádný hlas tam nějak extra nevynikal, skvěle se to hodilo - takové mile trošku naivní, ale to přesně do té doby zapadá. A ty dětské hlasy, jak to tenkrát dělali? ()

JimJam

Vynikající film, který těží zejména ze scénáře. Samotná režie mi však přišla neinvenční, postavy odpsychologizované, třebaže tady se dal udělat kus práce, tvůrci nedokázali budovat napětí. Scény s obviněným kramářem na začátku mi připadaly mnohem emotivnější a lépe zahrané než klíčová scéna na konci filmu. Nejlepším hercem zcela jistě byl francouzský klasik Michel Simon v tragické postavě kramáře Jacquiera. Heinz Ruhmann předvedl velmi kvalitní standard. ()

antoninsesta

Film jsem viděl okolo r.1960 v kině a byl to jeden z mých prvých "mládeži nepřístupných" filmů :-) Ani po létech neztratil tento film na kvalitě a domnívám se, že ani na napětí. Skvělý je Heinz Rühmann i Gert Frobe. Režie Ladislava Vajdy není o mnoho horší než kdyby film režíroval sám Alfred Hitchcock. ()

FauSSt

Pán s čokoládovymi ježkami.....nočná mora každého rodiča...videl som to prvý raz keď som mal šest a bol som ozaj zdesený....druhý raz po 25.rokoch zdesenie pominulo ale zlý pocit zostal... ()

A.D.1959

Na tento film nikdy nezabudnem. Pán Frobe odohrá jednu zo svojich najlepších postáv, dokonca mám pocit, že je to on osobne :-). Film som videl niekedy začiatkom sedemdesiatych rokov v miestnom kine, dodnes vidím toho chlapa v lese a to sa píše rok 2017... ()

Kosir

Velký hit své doby, kdy moc nebylo na výběr. Děj si moc nepamatuji, ale děsivá atmosféra ve mně dosud rezonuje. Výběr herců typově perfektní. * Děj jsem si po čase osvěžil a mohu říci, že mě ještě paměť neklame. Když to tak srovnám s pozdějšími kriminálkami s Hőgerem a Hrušínským, tak to uprašuje svižněji. Taková ta mudrosloví (psychiatrů) jsou dnes úsměvná, ovšem stejně jako někdejší Plzákova. Ta už ale spíš opisovala než vytvářela. V každém případě však divák od začátku do konce ví o čem a co se hraje. ()

Sadova302b50

S velkým ohledem dobu svého vzniku výtečná, napínavá rekonstrukční detektivka, ve které dominují především kvalitní herecké výkony. Emočně působí tam, kde má (to, že zločin je opravdu nechutný, film vyjádří snadno bez dnešních, zdánlivě nutných berliček) a rovněž se na několika frontách nebrání kritice úzkoprského jednání s předsudky. Velmi silný snímek. 89% ()

Psycho Film Praha 2009

Psycho Film Praha 2009