Oddíl 10 z Navarone

• Česko Komando 10 z Navarone (více)

V roce 1961 vznikl slavný válečný film Děla z Navarone, vyprávějící o odvážné akci malé jednotky během Druhé světové války. O sedmnáct let později vzniklo jeho volné pokračování s novými představiteli. Do Jugoslávie jsou vysláni major Mallory a seržant Miller, aby našli a zlikvidovali nebezpečného nacistického agenta Nikolaje Leskovara, působícího v partyzánských jednotkách. Na cestě do Jugoslávie jsou přiděleni k jednotce plukovníka Barnsbyho, která má za úkol vyhodit do vzduchu strategicky významný most. Není to vůbec snadné, nacisté jsou v přesile a Leskovar má v záloze nebezpečný plán. Podaří se Malloryho jednodce v sebevražedné akci splnit oba úkoly? Zajímavý příběh a hvězdné herecké obsazení v němž září Robert Shaw a Harrison Ford patří mezi hlavní klady filmu. Guy Hamilton, režisér filmů o Jamesi Bondovi (např. Goldfinger, Diamanty jsou věčné), natočil dobrodružnou podívanou s překvapivými dějovými zvraty a typickým britským humorem. (Česká televize)

Xmilden

Doyle Lonegan společně s Hanem Solo slouží ve druhé světové válce. Cíle jednotky, či spíše jejího torza se mění každým okamžikem. Falešní partizáni, odboj, zrádce, zničení přehrady a mostu. Film má zajímavé herecké obsazení. Pyrotechnik luxusní. 65% ()

cheyene

Výborný napínavý (akční) válečný film. Skvělé herecké obsazení, humor, klid Skota Millera (na samém konci), výborná hudba, zápletka, děj a scény, zkrátka vše. Jen škoda, že místo R. Shawa nehrál opět G. Peck a dále pak A. Quinn. I přesto se však jedná o skvělou podívanou. Trochu se mi nelíbilo, jak si na začátku H. Ford dobírá majora Malloryho, vždyť jde o hrdinu z filmu Děla z Navarrone (a tam byl v podání Pecka hrdina na 1ku). Celkově jeden z nejlepších válečných filmů! = 5* ()

Shakers

Slabšie ako prvý diel, hlavne na začiatku. Chvilku mi trvalo kým som si zvykol na xsichty Millera a Malloryho, ale Harrison bol aj tak najlepší na celom filme. Tak isto aj Carl Weathers alias Apollo Creed bol dobrý. Druhý diel je trochu viac odľahčený humorom a ani akcie nie sú tak premakané, ale stále sa tu pracuje taktický. Výprava je pekná, zvraty tiež nechýbajú, ale príbeh už nedokázal tak strhnúť. 80% - 4* ()

misterz

Celkom príjemné vojnové dobrodružstvo. Dejová linka je plná akcie, špiónov a zaujímavých postavičiek - hlavne Drazak ako záporák bol výborný. Ale celkovo som vzhľadom na obsadenie čakal podstatne viac. 60/100 ()

HAL

Velmi zábavná druhoválečná akce, správně Dirty Dozen style, kde chemie mezi hlavními postavami funguje na výbornou, a o commandos infiltrace, demolice a odpravování tuctů nácků není nouze. Přesně jeden z těch filmů na jejichž základech vznikla série Call of Duty. 8/10 ()

Slarque

Příběhy Alastaira MacLeana se vždy vyznačují množstvím zvratů a jsou tím vlastně pro film ideální. Když se to povede dobře adaptovat, nuda nehrozí. ()

sharky

Tenhle film už jsme viděl asi 4x a vždycky mě znova dostane. Je plný nadhledu a povedeného humoru s naprosto skvělým obsazením (o dabingu Petra Kostky a jiřího štěpničky nemluvě). Bondovský režisér Hamilton (Goldfinger, Diamanty jsou věčné...) nedělá tímhle snímkem británii rozhodně žádnou ostudu. ()

rikitiki

I když se snímek točil v exteriérech, celou dobu jsem se nemohla zbavit pocitu, že se dívám na studiovou záležitost. Působil totiž nereálně, vypulírovaně a uměle – jak se točily mnohé válečné filmy v tehdejší době. Zapamatováníhodný je jen díky suchému špičkování dvou anglických výsadkářů a účasti mladého Forda. Jo, a Barbara Bach (zde dokonce i v odvážné koupelové scéně) byla kočka. ()

špaček421

Na Kam orli nelétají (taky podle Allistaira MacLeana) to zdaleka nemá, ale jde o dobrý válečný film se skvělými Shawem, Foxem, Nerem a ještě mladým Fordem. ()

Terva

Jeden z prvních válečných filmů, co jsem viděl. A ještě tam hraje Harrison Ford. Kolik asi dám hvězd? ()

Paxxx.cz

Docela povedený byť takový možná trošku zapomenutý film ze druhé světové války. Fajn příběh, dobré obsazení a hlavně povedený závěr...7/10 ()

mysiak

Slabšie pokračovanie, predsa ubehlo pár rokov od prvého dielu...herecká zostava je iná, na čele je ešte mladý Harrison Ford, akcia je celkom slušná..je to jeden z tých lepších priemerných vojnových filmov ()

Davson

Ne moc věrohodně vypadající béčkový pokus o válečný film, který neoplývá ani nějakou zázračnou zábavností nehledě na fakt zničení mostu. Most je nezničitelný, ale může ho strhnout velký tlak vody z protrhlé přehrady. To by se ještě dalo uvěřit, ale ve filmu to vypadá tak nevěrohodně, že tomu prostě nevěřím. ()

UncleG

Předpokládám, že nejde o válečné sci-fi, které se nebohého diváka snaží přesvědčit, že za Hitlera jezdily elektrický vlaky a Frickové měli ruský tanky i s těma fešnejma sovětskejma přilbama (vzor Pavel Čech). Předpokládám, že má jít o seriózní dobové drama, kterýmu jenom tak trochu nesedlo studium reálií. Oddíl 10 sice naverboval původní postavy a "tejdmark" Děl z Navarone, ale to je asi tak všechno, co z "prvního dílu" zbylo. Kdeže ti lonští Nivenové jsou.... ()

Orlau32

Jedná se o volné pokračování filmu "Děla z Navarone". Kvalita a opět kvalita. Samozřejmě, že majora Malloryho už nemohl hrát Gregory PECK, protože v té době už mu bylo 63 let. Nahradili jej Robertem SHAWEM (Bitva v Ardenách -Martin Hessler), který se mu aspoň trochu podobal (nikoli výškou). Ale o to v tom filmu nejde. Jsou tady brilantní herci jako mladý Harrison FORD, který už tehdy ukázal, že je to talent. A pak nezapomenutelný "Šakal" -Edward FOX, který má pro vojenské filmy obrovské charisma. Vzpomeňte na filmy (Návrat od řeky Kwai) a jiné. Též Franco NERO byl báječný. Ale co bych dlouze psala a komentovala. Podívejte se sami ! Nezapomenutelné dialogy a nezapomenutelná scéna s přehradou. Jo, to byly filmy !! ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers