Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lord Robin z Loxley nachytá ve svých stájích dívku Marian. Robin se do Marian, která přišla do stáje ukrást koně, ihned zamiluje. I dívka opětuje jeho lásku, a tak oba spolu žijí na Robinově hradě. Idylku přetrhne až příkaz šerifa z Nottinghamu, kterým Robina posílá na křížovou výpravu do Svaté země. Robin skutečně odjede a mezi křižáky se účastní dobývání jakéhosi orientálního města. Při bojích je zajato velké množství zajatců. Robin zažije šok, když vidí, jak jeden z křižáků se svými lidmi, Gisbourne, zajatce mučí a popravuje. Robin se pokusí zabránit popravě syna jednoho ze Saracénů, Yahyi. Gisbourne Robina postřelí šípem a nechá ho naložit na loď, která odplouvá zpět do Anglie. V podpalubí lodi se skrývá i Yahya, kterému se v nastalém zmatku po Robinově vzpouře podařilo uprchnout. Robin nachází svůj hrad v troskách, po Marian není nikde vidu ani slechu. Z nápisů, které Robin najde rozvěšené po hradě, pochopí, že hrad zabavil sám šerif z Nottinghamu. Robin v blízkém kostele vyhledá zpovědníka Claytona. Od něj se dozví, že Marian byla vyhnána z hradu a že teď žije v dolech u Nottinghamu. Robin se tam vypraví a Marian skutečně uvidí. K jeho zklamání má však Marian už jiného muže, Willa Tillmana. Zlomeného Robina vyhledá Yahya, který ho přemluví, aby za sebe bojoval. Robin, pro kterého je Saracénovo jméno nevyslovitelné, začne říkat Yahyaovi „John“. John přesvědčí Robina, aby se spolu pokusili porazit šerifa a osvobodit lid. John také začne Robina trénovat ve střelbě z luku a v saracénských bojových uměních. Robin skutečně přepadne šerifovy výběrčí daní. Se získanými penězi se přihlásí na audienci k šerifovi a hned ho podaruje penězi. Robin začne hrát nebezpečnou hru. Přes den vystupuje jako lord Robin z Loxley, v noci pak obírá šerifovy výběrčí daní a peníze rozhazuje mezi obyčejný lid. S jídlem roste chuť, a tak Robin s Johnem naplánují vyloupení šerifovy pokladnice. Plán sice nevyjde, ale Robin se dostane až do pokladnice a také se mu odsud podaří uniknout. To vyvolá nespokojenost muže, kterému šerif ve skutečnosti slouží, arcibiskupa. Ten kvůli loupežím dokonce do Nottinghamu dorazí. Chvíli před arcibiskupovým příjezdem vstoupí do šerifových služeb i žoldnéř Gisbourne, se kterým měl Robin tak nepěknou zkušenost. Robin si ale umí poradit. Vetře se do přízně samotného kardinála. Díky tomu se mu podaří zjistit, že kardinál se šerifem zradili anglického krále a peníze, které šerif vydře z poddaných, ve skutečnosti posílá Arabům, aby ti jimi financovali boje proti anglické armádě ve Svaté zemi a kardinál se šerifem měli čas připravit krále o trůn. Šerif se chce mocnému kardinálovi zavděčit, a tak pošle do dolů své vojáky, aby ještě více okradli poddané. Marian však už organizuje odpor a to jí pomalu stojí krk. Gisbourne ji zajme uprostřed zkázy rabujících vojáků. To Robin s Johnem vidí a ženu zachrání. Při záchraně však do rukou šerifových vojáků padne John... (TV Prima)

(více)

Recenze (71)

kingik 

všechny recenze uživatele

V rozdělené Anglii 12 století vládnou tvrdou rukou Normané a Anglosasové, kteří se postaví proti jejich moci se vystavují velkému nebezpečí. Poté, co se saský šlechtic Robert Hode střetl s normanským rytířem, když chtěl zachránit život pytláka, se sám stane obětí - je donucen vzdát se svého nároku na trůn. Jelikož je ocejchován jako psanec, změní totožnost a s novým jménem Robin Hood přechytračí normanské soupeře, získá lásku krásné lady Mariany a stane se velikým hrdinou utiskovaného saského lidu. Vedle Robina Hooda s Costnerem tenhle působí jako chudý příbuzný. Postrádá kouzlo a řekněme si to na rovinu - Patrick Bergin v roli Robina Hooda je naprostý omyl. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

O Robinovi Hoodovi bolo natočených mnoho filmov. Nedávno som napísal o titule "Kráľ zbojníkov Robin Hood" z roku 1991, že je to totálny nepodarok, že Kevin Costner ako predstaviteľ hlavnej úlohy je otrasný a že Mary Elizabeth Mastrantonio je najskaredšia lady Marion. No po zhliadnutí snímku "Robin Hood", ktorý bol natočený v tom istom roku, beriem toto svoje vyjadrenie späť. Pretože najotrasnejší Robin Hood v dejinách kinematografie je kníratý chuj Patrick Bergin a najšerednešia Marion je vychrtnutá Uma Thurman. * ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Nedávno se mě jeden z mých přátel zeptal, že když už jsem viděl tolik filmů – tak kolik jsem viděl variací třeba na téma Robin Hood a co na ně říkám.   Popravdě jsem mu odpověděl, že co vím, tak snad jen film s Kevinem Costnerem a pak televizní blbost Princezna zlodějů – dcera Robina Hooda s Keirou Knightley. Toť vše. Vzhledem k tomu, že těchhle variací existuje víc jak 20 – je to pěkná slabota, kterou jsem se alespoň trošičku rozhodl vylepšit. Tento televizní film má obrovský problém hlavně v tom, že vznikl ve stejný rok jako legendární Robin Hood: Král zbojníků s Costnerem, který byl o hodně lepší. Navíc mi to celé přišlo tak trochu spíš jako komedie / parodie. Jasně neměli takový rozpočet, ale většina soubojů i akčních scén vypadala směšně, jako by je spíš někdo točil ze srandy než vážně – u Costnera praskaly kosti, sekaly se hlavy, tekla krev, hořel les – tady se jen váleli po zemi, sem tam někdo někoho jako píchnul mečem do břicha (ty bojové choreografie byly hrůza). Co se hereckých výkonů týče, tak tady to celkem ušlo. Patrick Bergin i Jürgen Prochnow podali slušné výkony, Uma Thurman nic moc (i vzhledově). Asi nejvíc se mi líbil záběr na hnijícího zrádce v kleci. No jak tohle ohodnotit. Costnerův Robin byl prostě lepší v mnoha ohledech – tady jsem se zase u některých scén jakžtakž pobavil. Normálně bych zůstal asi jen u dvou hvězd, ale za úvodní lov pytláka, mrtvého zrádce v kleci a pasáž v prádelně s barvami a krádeží peněz z daní – zavřu obě oči a dám tři hvězdy. Že jsem blázen? Možná, ale nechávám si menší hodnocení na ten zástup Robinů Hoodů, co mě ještě v budoucnu čeká a že jich ještě je…50% ()

Ceberus 

všechny recenze uživatele

Tak jsem konečně zhlédl i třetí verzi Robina Hooda a mohu ji tak srovnávat s Reynoldsovým Králem zbojníků (Kevin Costner), který vyšel ve stejné době a obsahoval podobné scény, a nejnovějším Scottovým Robinem Hoodem (Russel Crowe), který se zabývá Robinem Longstridem ještě předtím, než byl vyhnán do sherwoodských lesů. Zatímco "costnerovka" je spíše komediálně laděná romantická pohádka (ovšem nepostrádající akci), "croweovka" je spíše akční řežbou ve stylu Gladiátora. Tento Irvinův Robin Hood je rozhodně svým podáním bližší costnerovce, proto bych jej lehce favorizoval před croweovkou a udělil lepší tři hvězdy. Jelikož však verze s Costnerem patří mezi mé nejoblíbenější filmy, verze s Berginem už od začátku neměla mnoho šancí ji překonat, což se i potvrdilo. Je to příjemný film, pokud ale máte na výběr, rozhodně se podívejte raději na costnerovku. Mimochodem... zdá se mi to, nebo kněz Tucker měl tady i v costnerovce stejného dabéra? A pokud vás snad nudí klasická podání, můžete zkusit bayovskou variantu Robina Hooda s kulometnými kušemi. :-) ()

TonyStark 

všechny recenze uživatele

Tenhle film šel na porážku hned jak ho dostříhali. Všichni totiž v roce 1991 věděli, že Robin Hood je Kevin Costner. Tak snad si našel nějaké příznivce alespoň u TV publika kam vlastně i mířil. Nemá smysl ho srovnávat s Costnerovic megahitem, tohle je okresní přebor.Nicméně jako takový je film příjemný a vůbec to není průser - naopak. Zamlžené a ponuré anglické hvozdy jsou koukatelné a Patrik Bergin je jako Robin také docela sympaťák. Zkrátka pohodová a lehká oddychovka. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (14)

  • Natáčení probíhalo na hradě Peckforton a ve městě Frodsham na území Cheshire v severozápadní Anglii. (Terva)
  • Na začiatku filmu Folcanet (Jürgen Prochnow) povoláva Hooda (Patrick Bergin), aby sa pred Daguerrom (Jeroen Krabbé) ukázal „o siedmej ráno“. Pred vynájdením mechanických hodiniek sa takto čas nemeral. Deň a noc (bez ohľadu na ročné obdobie) boli rozdelené do dvanástich častí, nazývaných „hodiny“ a šiesta „hodina“ dňa bola na poludnie. V 12. storočí výraz „o siedmej ráno“ neexistoval. (Arsenal83)

Reklama

Reklama