Reklama

Reklama

Epizody(6)

Před šedesáti lety byl osvobozen největší koncentrační tábor, v němž zahynuly miliony lidí. (Česká televize)

Recenze (62)

mira007 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je nejkomplexnější a nejpřehlednější dokument co, kdy , proč? ohledně Osvětimy od začátku do konce. Dokumentu velmi svěže kombinuje hrané scény, výpovědi přeživších obětí i jejich trýznitelů, původními filmovými záběry a perfektní počítačové animace, které dokreslují jak to zhruba asi vypadalo. Tohle by měli promítat na základních školách už od čtvrté třídy každy rok. ()

Compadre 

všechny recenze uživatele

Nejlepší dokument o nejhororovějším koncentráku jakej existoval. Sice neukazuje nic extra nového, ale natočen je výborně. Nejpůsobivější jsou rozhovory s přeživšími vězni..to fakt zůstává rozum stát nad tim, co ti lidé tam museli prožít. Hnus nehoráznej. Těm, co tvrdí, že holokaust neexistoval, bych tohle pouštěl 3x denně. ()

Reklama

LEGACY 

všechny recenze uživatele

Naše paní učitelka na základní škole kladla nebývalý důraz na holokaust a chtěla abychom o této smutné události, kdy byla zapomenuta veškerá lidskost, věděli co nejvíce. Ještě aby ne. Týkalo se to nás, našich zemí, naších dědečků a pradědečků, naši půdy, naši svobody a našich životů, které nám hitlerovská propaganda bez milosti sebrala. Svět se musí po takovéto události oklepat a poučit, protože takových míst s tak ponurou historií jako má Osvětim svět opravdu nepotřebuje více. Sám jsem ji navštívil a vím o tom mrazivém pocitu, který se s vámi táhne prakticky kamkoliv půjdete. Zajímavé výpovědi skutečných zajatců, drsné zacházení, trochu z historie, nebo hlavní aktéři této genocidy vám BBC přiblíží velice dobře. Nebudu ale lhát, podruhé si to zřejmě nepustím. ()

fleker 

všechny recenze uživatele

no, tak jenom takovej menší úryvek z muzikálu Osvětim kterej teď dávám do kupy....v řadě zasebou... aríjský kluci dou... moc se tím nepářou... v rytmu pochodujou... a ikdyž zvedaj ruce... nikdo se nehlásí... no asi proč asi... no asi proč a si?... ten s knírkem pod nosem... jen toho poslouchej... ten je fajnovej... jo ten je libovej... za hory za doly ... postaví tábory... plynový komory... barevný fábory... za dobrý chování... a taky pro štěstí... dostaneš tetování... na pravý zápěstí... a všichni zvedaj ruce... nikdo se nehlásí... no asi proč asi... no asi proč a si?... až žlutý sluníčko... připnou ti na tričko... tak se moc neraduj,... a rači upaluj... protože právě dnes,... bude se kácet les,... přijede mercedes,... přijede rudolf hess... a pak chytnou se,... s adolfem za ruce... maj z toho vánoce... maj z toho poluce... a všichni zvedaj ruce... nikdo se nehlásí... no asi proč asi... no asi proč a sí?... (-hlasy v pozadí- židovský sbor: "máme málo jíídla, máme málo jíídla" ; adolf hitler sólíčko: "za chvíli z vás budou..knofliky a mýdla") ()

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Myslím, že v tomto případě není třeba žádný komentář. Toto se prostě musí vidět, abychom pochopili, jaký byl svět a jací byli lidé v nedávné minulosti, co dělali a jakým způsobem změnili navždy svět. Osvětim je symbolem tohoto největšího teroru v dějinách lidstva a je to místo, kde je smrt cítit na každém metru, hlavně pak v obrovském komplexu Březinka. Byl jsem tam a za sebe můžu říct, že jsem se tam cítil hodně nepříjemně. Březinka je tak velká, že jsem pomalu neviděl na její druhý konec, je to "jen" louka, kde se tyčí pouze spousta cihlových komínů, a člověk když toto vidí, má nepopsatelný pocit. Jinak tento šestidílný dokument výborně pojednává o celé historii tábora Osvětim a o židovské otázce. Hrané scény, dobové fotografie, výpovědi účastníků a současné záběry na tábor, to vše dělá z tohoto dokumentu naprostý unikát. Zde není co řešit, jasný plný počet. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (6)

  • Jedním z použitých hudebních motivů, který se objevuje na konci každého dílu, je slavná sarabanda Georga Friedricha Händela ze svity označované katalogovým kódem HWV 437. Mimo dalších zazní také v závěrečné části posledního dílu úvodní melodie Mozarta „Requiem“ se slovy „requiem aeternam“, která v překladu do češtiny znamenají „odpočinutí věčné“. (Belsazar)

Reklama

Reklama