Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nové Mexiko roku 1879. Vyschlá, neúrodná a krutá země ovládaná bandami zločinců. Místo, kde řádí nejproslulejší legenda Divokého západu Billy Kid. Billy Kid vedl zločineckou bandu během neslavné války v Lincoln County. Nyní je Lincoln County v rukou nemilosrdných dobytkářských baronů a zkorumpovaných mužů zákona. Právě si najali Billova bývalého přítele Pata Garetta, aby ho dostal za mříže. S Garettem v patách se Billy dává opět dohromady se svými kamarády-zločinci Docem, Chavezem a Arkansas Davem. Společně bojují proti chlapům s rychlými kolty a zabijákům, aby si prostříleli svou cestu osudu. Se skvěle natočenými písněmi JONA BON JOVIHO, zachycují Mladé pušky II romantiku a nebezpečí starého dobrého Divokého západu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (69)

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

"Můžete to dokázat, že jste Billy The Kid? Máte nějaké poznávací znamení? Třeba ... nějaké jizvy?" (začíná průlet kamerou přes starcovu tvář) "Říkáte nějaké jizvy?" (za zvuků gradující, silně emocionální hudby, nalétává kamera do nitra kaňonu, kterým se řítí jezdci) "Ano... Mám nějaké jizvy, pane." [Tak to byla má odpověď na otázku "jaký je pro vás nejpůsobivější začátek filmu" v zdejší Volné diskuzi ... Stejně jsem dodnes nepochopil, proč je taková emocionální bomba jako Young Guns II vlastně tak podceněná. Když přihlédnu k tomu, jak důsledně se příběh drží historických skutečností (překvapivě důsledně), pak nezbývá než smeknout sombrero,... stetson,... buřinku... No prostě smeknout..] ()

Ombak▼Penari 

všechny recenze uživatele

Nevím moc, co by se tomuto snímku dalo vytýkat ani s odstupem let. Tento young western možná není citit atmosférou starých fláků, které definovaly mnohým trampům životní styl, ale zábava je to velmi dobrá a proti prvnímu dílu nevidím žádný bolestný propad. Plejáda tehdy mladých nadějných herců se sice dnes poflakuje většinou spíš někde na okraji hlavního filmového dění, ale nikdo z nich nebyl a není totální dřevo a ve filmu to, myslím, mezi nimi fungovalo velmi dobře a dokázali vesměs zaujmout. Se snímkem nemám prostě obecně problém a už vůbec mě netankuje nevěrohodnost zápletky s poněkud odlišnou verzí osudu Billy Kida, podepřené jen reálnou historkou s menší mírou věrohodnosti. ()

Reklama

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Prďácky vysmrděné střelným prachem a bordelovatější než rozházená knihovna všech dokumentů o Billy Kidovi. Divoká i něžně nostalgická filmová malba na zpocenou kůži rošťácky vychechtaného zabijáka. Z časů, kdy ještě praví chlapi plivali na zem, smrděli potem, vychlastanou whisky a prolitou krví, občas i lacinou voňavkou ochotných a svou práci milujících štětek, ale hlavně uměli, kromě střílení, i parádně jezdit na koních! Pro mě osobně i omluvenka pro zrádného (ačkoli?, kdo ví...) bídáka Pata Garetta. Taky pár schytaných kulek v ramenou a nohách, to nevadí, ale do břicha je to zlé, R.I.P. Chavez... Potěšilo i pár milých střípků - např. Billy Kidovi věrná bordelmamá Jane Greathouse, nahá na koni jako Lady Godiva, šokující všechny ty bohaté mravopočestné občany a jejich tlusté frigidní vrécy z White Oaks, z již ne divokého, ale krotkého západu (2011 duší, "We will not tolerate scum"). Jo, a taky jsem si ověřil, že opravdu "Nemám rád Johna Chisuma!". Viz Jiří Brdečka a jeho naučná historická kniha o divokém západě Limonádový Joe :-)). Pardon za odbočku do literatury, zpět k filmu. Mladé/staré/zastřelené pušky jsou prostě zábavný a historicky přesný western, viděno několikrát a kdykoli rád znovu. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Strašne nevyvážené. Už jednotka nie je zázrak a dvojka tiež nerúca mantinely žánra. Navyše tvorcovia nevedia či je Billy magor alebo sympaťák alebo sympatický magor, a tak len improvizujú a divák čumí ako puk a nevie si k postavám nájsť cestu... TOMBSTONE a RÝCHLEJŠÍ AKO SMRŤ sú tak jediné deväťdesiatkové westerny, ktoré dokázali do žánra úspešne napchať modernejšie prvky... ()

Klajnik 

všechny recenze uživatele

Vlastně je to docela fajn pokračování prvního dílu Young Guns, které byly docela fajn. Problém jest v tom, že dvojka má méně dobrých scén než jednička a vypráví vlastně o tom stejném (jen hůře) co Peckinpahův film z roku 1973 - tedy o tom, jak Pat Garrett lovil Billyho Kida. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (6)

  • Scenárista a producent John Fusco se objevil ve scéně z vězení po boku Jona Bon Joviho. V některých scénách je pak dobytek s vypáleným označením FUSCO. (Terva)
  • Balthazar Getty musel po pádu z koně a následném zranění odstoupit z natáčení. (Terva)
  • Natáčení probíhalo například v Bisbee v Arizoně. (Terva)

Reklama

Reklama