Série(3) / Epizody(288)

Mama na prenájom je dojímavým aj napínavým príbehom, v ktorom sa cesty dvoch rodín pretnú vďaka náhode a želaniu malého dievčatka spoznať svoju mamu... Úspešný gynekológ a spolumajiteľ prestížnej pôrodníckej kliniky Martin Toman (Adam Bardy) sám so svojím otcom Edom (Vladimír Kobielsky) vychováva škôlkarku Hanku (Larisa Mižigar). Jej mama od nich odišla tak dávno, že Hanka si ju vôbec nepamätá. Martin však Hanke neuvážene sľúbil, že na jej šieste narodeniny mama príde a teraz netuší, ako svoj sľub naplní. Nečakanú záchranu nájde v nespútanej a trochu bláznivej Nadi Vernerovej (Martina Zábranská), ktorá spolu so svojím otcom Dušanom (Maroš Kramár) a súrodencami Beátou (Kamila Heribanová) a Jurajom (Martin Klinčúch) prevádzkuje rodinnú reštauráciu. Hanku s Naďou spája, že ani Nadina matka už dávno nie je prítomná v živote Vernerovcov. Stretnutie Nadi a Martina spustí sled nečakaných zvratov  a udalostí, ktoré nakoniec prepletú obe rodiny, vyplavia temné tajomstvá minulosti a zároveň dajú Hanke nádej, že jedného dňa naozaj nájde svoju vysnívanú mamu. (TV Markíza)

Recenze uživatele Anet21 k tomuto seriálu (3)

Episode 1 (2023) (S01E01)

⚪Ďalšia licencia, ktorá pracuje ešte aj s podobnými motívmi ako nechválne známi Oteckovia (muž s dieťaťom, rodina s vlastnou reštauráciou), dokonca sa tu vyskytujú aj rovnakí herci. Po stránke vtipu, šmrncu skôr trága a trápno, aj keď po prvom dieli sa to nezdá absolútne bezduché, je jasné, že za tri mesiace to už bude klasická markizácka naťahovaná telehlúposť, v ktorej sa objavia všetky motívy, od svadby, cez únos až po smrť.⚪Niektorí noví herci skôr nesympatickí, Kramár už konečne hrá úlohu otcov, resp. dedkov, čo je logické, keďže má 63 rokov (a tento fakt nepochopil očividne len on sám), Bardy taká pekná tvár, ktorá sa naučí odrecitovať text. Celkovo nie je jasné, prečo by divák trávil večery práve pri tomto, na druhej strane, je jasné, že si to divákov nájde, už len kvôli motívu rodiny a angažovaní detskej roztomilej herečky.⚪ ()

Episode 5 (2023) (S01E05)

⚪Tak, ako som predikovala (a že som k tomu bola milosrdná, keďže nebolo treba ani tri mesiace), stačilo 5 dielov - je z toho uletená (fakt nie v dobrom slova zmysle) hlúposť, v ktorej sa neriešia reálne problémy postáv okorenené humorom, ale pseudovtipné zápletky pre nejakú nejasnú cieľovku, ako napr. útek malého dieťaťa na letisko, pričom si malé opustené dieťa nikto nevšíma, či zlá recenzia na reštauráciu na googli, ktorú majiteľ vyrieši ako 10-ročný školák z iného vesmíru, čo už sa veľmi nápadne začína podobať na Oteckov a zápletky v nich, kde sa objavili také skvosty ako muž, čo si chcel vysedieť vajce, nechcel sa vzdať spania s macíkom či dospelí chlapi, ktorí nevedeli gramatiku a v škole písali diktáty.⚪Komu sa toto zdá adekvátne naozaj nemôže byť pri zmysloch, ono aj to dada musí mať hlavu a pätu. Takto sa skôr zdá, že je to vyslovene ,,da da," čiže program intelektuálne tak pre batoľatá a predškolákov, pretože o to sa očividne celý čas scenáristi týchto seriálov snažia - o akési spojenie žánrov, kedy bude seriál vhodný aj pre päťročných, aj pre šesťdesiatnikov, takže doň zakomponujú úplne infantilné zápletky ako z kúzelnej škôlky, pričom ich prekladajú zápletkami o sexe, podvádzaní atď., akoby niečo podobné mohlo fungovať.⚪Jediná nádej je, že toto dielo nebude mať vysokú sledovanosť, a teda ho nebudú predlžovať na xy rokov. Už teraz, po piatich dieloch sa tam varí z vody, všetko je neuveriteľné, bez zmyslu, ale hlavne, že sa to hýbe, je farebné a na pokračovanie. Hrôza. Ako Bardyho herectvo.⚪ ()

Episode 8 (2023) (S01E08)

⚪No, už je to plne v ,,oteckovia" móde, každá zápletka sa zinfantilní natoľko, až je vyslovene skôr pre dorast, než pre dospelého diváka, nič nepôsobí ani vzdialene realisticky, akoby platili pravidlá, že denný seriál nemôže byť aj seriálom s presahom. No, kto aj čakal čokoľvek iné?⚪ ()