Angustia

• Španělsko Angoixa (více)

Seznamte se s milými holuby, šneky a jejich vlastníky, duševně nemocným sanitářem Johnem a jeho terorizující matkou. Jejich oblíbenou zálibou je vraždění osob pro zisk očních bulv. Co se ale stane, když se někdo skutečný nechá inspirovat? Pohodlně se usaďte a užijte si unikátní film ve filmu. Pečlivě si ale před tím zkontrolujte, zda nesedí někdo za vámi. (Okara)

ricci.s

Jedným slovom rarita, ktorej len málo chýba k dokonalosti. Celý námet hororu by sa dal zhrnúť jedným výrokom matky: "Všetky oči nášho mesta budú patriť nám!" Mal neuveriteľne kvalitnú kameru, ani by som nepovedal, že je to horor z 80. rokov. Je to aj dosť krvavé, napriek tomu by som film zaradil medzi psychologické horory. Boli tam totiž dosť dlhé scény, v ktorých protivná matka so svojim škrekľavým hlasom hypnotizovala svojho syna, až sa mi z toho točila hlava. Naozaj, na tento film tak skoro nezabudnete, už len preto, že sa jedná o dva horory súčasne v jednom, čo sa tak často nevidí. Mrzí ma len jedno - že som ho videl AŽ teraz (ale lepšie neskoro ako nikdy). ()

pornogrind

Tohle bylo dost dobrý. Geniální scénář a propletení hororových žánrů. Skvělá hudba,herci i kamera. Některý scény jsou vymazlený k dokonalosti. Krvavá psycho jízda, která mi doslova vyrazila dech. Samozdřejmě ŽE se najdou i nějaký chyby, ale i tak musím dát 5 hvězd. Originalita a skvělý zpracování se prostě cení. SPOKOJENOST. ()

giallo

Smekám a tleskám tomuhle zapomenutému originálnímu horroru. Ten nápad je prostě geniální a když nevíte, do čeho jdete tak jako já, budete velmi překvapeni! Už jen proto si tenhle film zaslouží absolutní hodnocení, ale navíc je i skvěle zpracovaný s pěkně úchylnou hudbou a lahůdkovými herci. Delikatesa. ()

Karamanlis

Asi nikdy nebudem fanúšikom zrovna takého výrazového herectva, aké reprezentuje Zelda Rubinstein. V prípade sľubne vyzerajúcej španielskej Angustie tak musím konštatovať, že zaujímavý slasherový námet sa tu postupne stratil v záplave uškriekanosti a teatrálnosti v podaní Zeldy a jej zdatne sekundujúcich hereckých kolegov. ()

Anderton

Zamyslenie sa nad dopadom kinematografie na podvedomie, ale aj vedomie diváka. Samozrejme je táto myšlienka extrémne prehnaná, ale to režisér v dobe nakrúcania ešte netušil, že masové vraždy v kinách budú v neďalekej budúcnosti realitou. Ale radšej berte Angustiu ako filmový experiment s dvoma, či dokonca viacerými paralelnými realitami, respektíve fikciami. Ide síce o španielsky film, ale odohrávajúci sa v USA a tak budete mať dojem, že sledujete tamojší slasher, len trochu iného, rozumej originálnejšieho a artovejšieho razenia. ()