Terry Noonan (Sean Penn) se po deseti letech vrací domů do New Yorku, do irské čtvrti Hell´s Kitchen. Brzy se dává dohromady s kamarádem z dětství Jackiem Flannerym (Gary Oldman), který je členem irského mafiánského gangu, vedeného jeho bratrem Frankiem Flannerym (Ed Harris). Bratři Terryho najmou jako vymahače dluhů. Nikdo z nich ale netuší, že Terry je policistou. (Magic Box)

Motinski

Jeden z najviac nedocenených filmov vôbec a pre väčšinu divákov aj takmer neznáma gangsterka ktorá je ale v mojich očiach malý krôčik od prvej ligy. Scenár (aj keď obsahoval aj klišé) vie diváka držať v napätí a často prekvapiť. Penn a Harris uhrali čo sa od nich očakáva ale Gary Oldman bol jednoznačne najlepšia postava a už len preto sa čudujem prečo tento film nie je viac známy. ()

klukluka

Například závěrečná přestřelka Terryho s Frankiem už byla skutečně úsměvná, Frankie pálí a pálí a Terryho ne a ne trefit, ale jinak se mi ten příběh, kdy se do rodné čtvrti vrací proměněnej kámoš z mládí, jednoho bráchu má rád, druhýho nemusí, oba má ale dostat do lochu a ještě se zaplete s jejich ségrou, líbil moc. Zaujal mě i mladistvý vzhled Seana Penna, kterému už v té době táhlo na třicet. Ve stejném věku už jsem si kdysi připadal starý. Člověk se chová bláznivě, usvědčí se z toho ale až mnohem později. Stav milosti ale každopádně ve zkoušce času úplně neobstál, s novým filmem bych si ho určitě nespletl. Mělo to taky dost alibistický konec - všichni zemřeli, nikdo tak nemusí nic řešit. Mám rád střílečky, ale i osobní války se svědomím, tomu se tady zbaběle vyhnuli. ()

mm13

Niečo tu nehrá. John Woo mal za sebou v roku 1990 dvojicu Lepších zajtraškov, Killera a práve točil Bullet In The Head. Ako je potom možné, že Stav milosti z roku 1990 akoby vypadol napríklad aj práve z jeho kinematografie? Príliš skoro. Náhoda alebo Woo nestíhal tri filmy ročne, tak poskytol námet vlastne doteraz neznámemu Philovi Joanou? Pretože byť toto ázijský film, je dnes z neho klasika. No! - a tá záverečná prestrelka... Ľudkovia drahí, ten Joanou musel filmové pnutie na ďalekom východe sledovať od najúplnejších začiatkov, nie až keď sa narodil Hard Boiled. Inak si to nedokážem vysvetliť... Škoda iba typovo nevhodne obsadeného Eda Harrisa, ktorý sa snaží veľmi preveľmi, ale vadiť mi prestal až pri druhom pozeraní, keď už som vedel koľká bije a sústredil sa na iné. ()

nascendi

Hľadal som, čo nové tento film priniesol. Márne. Sean Penn mi pripadal kŕčovitý, Ed Harris je typologicky skôr vojak, než mafián a tak mi ostáva iba Gary Oldman, ktorý mafiánskeho magora zahral presvedčivo. Príbeh sa ničím nevymyká z rámca daného jeho predchodcami a na obdivovanie striekajúcej krvi pri záverečnej strieľačke som už starý. Aj tie tri hviezdičky som dal preto, aby som "milovníkom žánru" nepokazil skóre. ()

Shit

Skvělá gangsterka s výbornou Robin Wright-Penn s ještě lepším Seanem Pennem a s úplně nejlepším Gary Oldmanem, ten tady vypáda neskutečně úchylně a jako obvykle hraje šílenýho psychopata, kterej snad zkope každýho koho uvidí. Z herců ještě určitě stojí za zmínku Ed Harris, ten byl sice taky výbornej, ale u něj mi moc neseděla role, myslim, že na nějakýho mafiánskýho bosse se moc nehodil, ale jinak herecky to zvládnul skvěle. Příběh je taky dobře promyšlenej a dostatečně drsnej, ale myslim, že by neuškodilo ještě přitvrdit, protože ta hutná atmosféra k tomu úplně vybízela. Stejnětak stříleček neni zrovna moc, ale zase jsou pěkně a postupně dávkovaný a ta závěrečná opravdu stála za to čekání. Možná je těch 5* přece jenom moc, ale je to nejlepší gangsterka, kterou jsem poslední dobou viděl, tak asi proto ()

• Když při závěrečné přestřelce skáče Terry Noonan (Sean Penn) za bar, je vidět, že dopadne na záda. V dalším záběru zpoza baru ale vidíme, že dopadá na břicho. (šerminator)
  • Stav milosti svedl dohromady Seana Penna (Terry Noonan) a Robin Wright (Kathleen Flannery). Dcera Dylan Frances se jim narodila 2 roky po natáčení, syn Hopper Jack přišel na svět o další 2 roky později. Od dubna 1996 do června 2010 tvořili tito dva herci manželský pár. (klukluka)
  • David Rabe spolupracoval na scénáři, avšak není zmíněn v titulcích. (D3VIL)

Časové pásmo bylo změněno