Tarzan, opičí muž

• USA Tarzan, the Ape Man (více)

Mladá žena Jane Parker se po smrti své matky připojí k výpravě svého otce do hlouby Afriky. Výprava postupuje směrem na území, kde má žít africká legenda Tarzan, údajně napůl člověk a napůl opice. Parker chce objevit takzvané vnitřní slané jezero, o kterém se dozvěděl ve starých egyptských záznamech. Ve chvíli, kdy se výprava po mnoha těžkostech dostane na břeh jezera, je napadena domorodci. Nosiči jsou povražděni a Parker s dcerou a ještě jedním bělochem zajati. Naštěstí je nedaleko Tarzan... (oficiální text distributora)

Cement73 odpad!

Táto dementná úbohosť si skutočne zaslúžila všetky maliny roku, tak ako boli navrhnuté. Režisér je alebo úplný amatér alebo tupý zvrhlík. Vidiac tie kreténske pohlady Jane ma chytali mdloby. Miešanie orangutanov a šimpanzov... Jazda na malom tuším že indickom slonovi v afrike... Tento výplod by mali zakázať. Fuuuj ()

curunir

Ako som tento film sledoval viac a viac kládol som si otázku či to režisér a tvorcovia myslia vážne, ale si len uťahujú a robia žarty. Podľa všetkého sa však jednalo o prvú možnosť, no aj tak som sa pri jeho sledovaní príjemne zabával. To je tak, keď spoja svoje sily manželia, z ktorých jeden patrí medzi najhorších režisérov (John Derek - 5x nominovaní na Zlatú malinu a 3x vyhral) a nežnejšia polovička medzi najhoršie herečky (Bo Derek - 10x nominovaná na Zlatú malinu a 5x vyhrala). Derekova réžia je otrasná - buď ju absolútne nezvláda (napr. súboj Tarzana s hadom) alebo ju zvrháva do debilnej perverznosti (Derekovej bonmóty a návrhy Tarzanovi na...). V jej prípade by som neprihliadal ani na jej prednosti veď sú len (ako inak) účelovo ,,podsúvané". Čo ma dosť prekvapilo, že pri takejto somarine sa tvorcovia nezmohli na to, aby aj Tarzan povedal pár kvetnatých viet. Od Milesa O´Keeffea sa tu nedočkáme ani tradičného ,,Ja Tarzan, Ty Jane", skrátka celý čas nie je o čom - no možno je to tak lepšie. Hudba sa tiež nijak nevyšvihla a pri scénkach v záverečných titulkoch som len žasol. Najprv som uvažoval dať tomuto filmu 2* no keď som tu takto uviedol pár nelichotivých negatív budem musieť ísť ešte nižšie. Ale inak to stálo zato. ()

Socrates odpad!

Paní Dereková prostě zatoužila na památku zvěčnit svoje krásný kozy na filmovým pásu, dokud se na to hezky kouká, tak se domluvila se známejma a manželem a spáchali společně tenhle směšnej paskvil, kterej chvílemi posloužil jako výborná veselohra, takže pokud nebudete mít nic lepšího na práci, můžete obětovat 100 minut koukáním na nádhernou Bo a věčně komicky vyprsenýho Tarzana (ale taky čupr figura), jinak to ovšem stojí totálně za hovno a výjimečně nemám ani náladu přihodit hvězdu za krásu hlavní představitelky. ()

Jaňo

Nemôžme pochybovať, že John Derek spolu s kamerou si dali veľmi záležať na hlavnom ťahúňovi tohoto filmu - prsiach jeho ženy Bo. Je ich vidno od polovice filmu v každom druhom zábere. Ak ste však v najlepších rokoch adolescencie, bude to pre vás výborný poučný film o anatómií ženy. Kritikov však asi neuchvátila, pretože za svoj výkon dostala Zlatú malinu a tak nepomohli ani postavené bradavky. Čo sa týka hlavného hrdinu a scenára sú to samé omáčky tipu "óóóo-ou-ou, ou-ou..." a "Osloboď sa od svojho tela Jane! Môže mať mäso, ale nie tvoju dušu!". Jednoducho slabota. Oči preč! ()

Han22 odpad!

Oh shit, to byla ale chujovina. Se vůbec nedivím, že to radši o tři roky později natočili znovu s pořádnými herci a režisérem a příběhem a vůbec vším. Tady byly dobrý akorát ty kozy hlavní hrdinky. A při závěrečných titulkách jsem napjatě čekal, zda si Jane, Tarzan a ta opice střihnou trojku a stane se z toho úplně jiný žánr. EDIT 2024: Nevím co bylo horší, jestli porno neherectví Derekové, nebo hrůzostrašné přehrávání Harrise. O Tarzanovi nemluvím, ten se objeví až po 3/4 hodině a prostě jenom je, nemluví, nehraje. Hvězdičku bych přidal za přírodu a zvířata, ale za ty děsivé "erotické" a "akční" scény to prostě nejde. Tohle mělo vyhrát Zlatou malinu. ()

• Miles O'Keeffe v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)