V čase mezi druhým a třetím Rockym natočil Sylvester Stallone akční pecku, která je svým tématem terorismu žhavě aktuální právě v těchto dnech. Deke DaSilva (Sylvester Stallone) a Matthew Fox (Billy Dee Williams) jsou partnery u newyorské policie a hlavní náplní jejich práce je potulovat se v převlecích po nocích jako návnada pro drobné násilníky a zlodějíčky, které pak společně nepříliš vybíravým způsobem lapají. Velmi brzy se však mají střetnout se zločincem daleko většího formátu. Jmenuje se Wulfgar a na scénu vstupuje bezcitným teroristickým útokem na londýnský obchodní dům. Zatímco Interpol školí oba svérázné policisty, aby dokázali proti Wulfgarovi účinně zasáhnout, terorista zajme jako rukojmí skupinu zástupců OSN. Je třeba zasáhnout a DaSilva s parťákem jdou do akce. (Řitka video)

JesterKruger

Tenhle film jsem kdysi spatřil jako mladší, ale tehdy byl pro mě nic moc. Teď jsem si to pustil znovu s tím, že vím do čeho jdu. Tento film nelze označovat jako akční pecku. Podle mě, to ale akční peckou asi ani nemělo být. To měl spíše být Krimi Thriller. Spíše než o akci tady jde o opravdu skvělý děj, který mě poutal od začátku až do konce. Výborný film. ()

Unrealik

Záporák fajn, ovšem jinak mi přišlo, že film zastaral (viděl jsem ho prvně asi až teď). Stallone měl nezvyklý (v negativním smyslu) dabing i vzhled. ()

Slypp

Vulfgar dokáže nadělat problémy, ale Deke Da Silva si poradit dokáže. Hezky Sly dobře zahrané. Další starý v celku povedený film. ()

Masinfira

Stallone není v tomto filmu excelentní hlavní postavou. Prostě nedokáže zcela zaujmout. Docela to ale vyrovnává hlavní záporák, který je vykreslen opravdu hezky, věrohodně a hlavně ne jako hlupák. Díky tomu má u mě film slabší 3*. ()

Peregrina

no jo, no...sice béčko ale jakmile se tam objeví Rutger, tak je pro mě vymalováno a sedím před bednou jako přikovaná :-D nemůžu si pomoct, Rutger je moje srdeční záležitost a psychopatického vrahouna, kterému by vlezla do postele snad každá ženská, si opět střihnul skvěle :-D ()

BallsCutter

Mě se tohle mega líbilo. Starý krimi filmy jsou super. Atmosféra je dost ponurá, většina scén je v noci. Film zobrazuje přesně ten špinavej začátek 80. let v USA. A to já mám rád. Jinak herecký výkony nejsou špatný. Sly celkem slušně hraje. EastmanColor prostě nezklame. Režie fajn a scénář je přesně takovej jak se film tváří, žádný přehnaný kecy, prostě se jde rovnou k věci. To oceňuju a dost příjemně se na to kouká. A Hauer jako sráč je fakt dobrej. ()

Puchyr

Film s nízkým hondocením. Já nesouhlasím,, já jsem si film užil. samozřejmně že má určité mouchy a mezery ve scénáři, ale mně bavil. Mladý Sly nezvykle vypadající a super záporák Rutger Hauer. Neobvyklá situace rukojmí v lanovce. Fakt mně nenapdl způsob jak v takové situace skutečně na zločince vyzrát. Klasický akční film mých oblíbených 80. let. Žádný počítač, super záporák, super hlavní hrdina. Dost slušné herecké výkony v obyčejném "B"čkovém scénáři. Jednoduché ale zábavné. Za čtyry.. Díky podprůmněrnému hodnocení zvedám na pět. Mně to jako nuda nepřišlo. ()

KingBoss

Výborný kriminální thriller, jehož téma se dá s přehledem aplikovat i do dnešních dnů, bohužel. Sly a Billy tvoří neotřelou a originální policejní dvojici. Rutger je hodně věrohodný psychopat. Navíc má tenhle film v sobě takový dozvuk 70. let, což se mi hodně líbí. Trochu mi to stylem vyprávění připomínalo skvělý seriál Profesionálové, což je pro mě taky plus. Dávám 5 hvězd. Tento film je neprávem podceňovaný. ()

Johnny.Wolf

Nejhorší Slyův film. A to ho žeru, jen proto dávám jednu hvězdu. Jinak je to strašný. Trapný dialogy, pozérství, nesmyslné chování charakterů, splácaná hudba a tolik kravin, že přemýšlíte, zda to neměla být komedie, nebo parodie. Pustil jsem si po tomhle “braku” Mnichov, abych zapomněl na jakou hrůzu jsem právě koukal, ale nepovedlo se. Do smrti uvidím Ramba v punčocháčích. :) ()