Osmnáctiletá Anna je dcerou amerického prezidenta Jamese Fostera a všechna privilegia by vyměnila za trochu soukromí, za jediný večer bez ochranky za zády. Když zásah tajných agentů překazí její první rande, dojde jí trpělivost a vynutí si na otci určitou míru svobody. Prezident jí slíbí, že na koncert, na který se chystá během návštěvy Prahy, s ní pošle jen dva nenápadné agenty. Během akce však dívka zjistí, že je sál agentů plný, unikne a venku narazí na sympatického Bena Caldera, kterého přesvědčí, aby ji odvezl na své motorce. Stráví s ním příjemný večer, aniž tuší, že i on patří k ochrance. Ben samozřejmě informuje Bílý dům a prezident mu nařídí, aby s jeho dcerou zůstal a neříkal jí, kdo je. Jeho úkolem bude dopřát jí iluzi svobody. Dívka se po Benově boku pustí do nejztřeštěnějšího dobrodružství svého života. Druhý den sice zavolá otci, smířená s návratem, naštve ji však jeho rozzlobený tón a z trucu se rozhodne ve svém dobrodružství pokračovat. Vypraví se do Berlína na velký festival. Nasedne však do špatného vlaku a v doprovodu Bena a svérázného Scottyho McGruffa, který se k nim cestou přidá, dorazí do Benátek. Situace se zkomplikuje, když je Scotty okrade o všechny peníze. Díky Benovi a laskavému gondoliérovi Eugeniovi mohou strávit noc v domě jeho matky. Zamilovaná Anna se pokusí Bena svést, ten ji však odmítne a naštvaná dívka uteče. Mladík spěchá za ní a rozhodně nejen proto, aby splnil své povinnosti. (TV Nova)

ratje

Pokud jste mimo republiku a se styska vam po domove, tak neni nic lepsiho, nez si pustit film, ktery se natacel v Cesku, a aspon si pripomenout, jak je u nas v CR (a jinde v Evrope) krasne... A mimochodem, konecne jedna hlavni hrdinka krev a mliko (Mandy Moore), a ne ty vyzable herecky-modelky, ktere vazi 45 kg i s posteli. ()

Muso

Taký ten klasický film na nedelné poobedie po sobotnej opici pri ktorom môžete aj zaspať. Aj keď tentokrát som nebol ani po opici, ani som nezaspal:) Každopádne som sa dozvedel, že: 1.v centre Prahy si môžete vyliesť úplne vpohode na hociakú strechu, vyložiť si tam nohy a spraviť kľudne aj piknik..2.z Prahy do Benátok ide priamy vlakový spoj a nechodia v ňom žiadny sprievodcovia..3.ochranka, resp. sledovací pár, ktorý má za úlohu sledovať prezidentovu dcéru musí byť zmiešaný (čiže muž a žena). Minimálne sa tým získa vo filme ďalšia romantická zápletka..4.ochranka prezidenta USA má v mobile okamžitú lokalizáciu, čiže hneď vedia odkiaľ im voláte, aj keby ste volali z búdky vedľa obecného úradu v Humpolci..no a za 5.ak chceme chytiť vychytralú dcérenku prezidenta, necháme ju flákať sa po celej Európe a počkáme si, kým príde do Berlína na Love Parade..tam je to najjednoduchšie..! Ale predsa len, tá jedna hviezda, za Mandy Moore. Dobre sa na ňu kuká, a navyše jej tá rola docela sekla. 30% ()

dANo

Nebol som schopný tento romantický brak sledovať v celku, keďže ma viacero započutých dialógov a videných scén postupne tak dorážalo, že som to nakoniec odignoroval a prestal som to pozerať... Myslím, že väčšina komentárov už dokonale vystihla a poukázala na to, kde má tento slabučký film svoje chyby. ()

Prochy38

No tak tento film mě opravdu minul širokým obloukem. Kvalitní obsazení. M. Harmon byla ta postava, co mě u toho donutila zůstat. Slečna M. Moore mě absolutně nezaujala a M. Goode mi přišel tak nějak nemastný a neslaný. A celý film? Mně se zdá, že po 20ti minutách bude jasné, jak to všechno dopadne a už se jen čekalo, jak se k tomu dospěje. Přišlo jednání hlavního páru tak trochu nelogické, chaotické a tak nějak nepřirozené... Škoda, ale vydržel jsem koukat. Jinak pro blbečky typu tomeek a Milan25: Než budete zase na něco nadávat, radši pořádně poslouchejte, o čem se ve filmu přesně mluví, jo? Jinak je to fakt na utopení v Dunaji.... ()

jasiska

Tak neviem, či bol horší scenár, herci alebo námet. Už len fakt, že ide o romantickú "komédiu" o dcére amerického prezidenta je dosť odstrašujúci a za normálnych okolností by mi stačil na to, aby som sa tomuto "skvostu" vyhla, ale prítomnosť mojej sesternice spôsobila, že ma spolu s mojou sestrou prehlasovali a ja som bola nútená sa na to pozerať (aj keď sa mi celkom darilo opúšťať miestnosť v kritických okamihoch za účelom "umývania riadu" a pod.) Musím povedať, že film naozaj splnil všetky moje očakávania a preto získava zaslúženú hviezdičku. ()

• Scéna, když se Anna (Mandy Moore) a Ben (Matthew Goode) dostanou do Německa a jsou na mostě, kde se provozuje bungee jumping, byla natočena v Česku, na Zvíkovském mostě, kde se doopravdy běžně provozuje bungee jumping. Také si můžete všimnout vysokých hor v pozadí - ty jsou počítačově dosazené. (MissSimm)
  • Přímý vlakový spoj mezi pražským Hlavním nádražím a italskými Benátkami tak, jak jej můžeme ve filmu vidět, neexistuje. Naopak z Berlína se do Prahy přímým spojem dostat můžete. (KillHurt)
  • Poslední scéna obsahuje zkoušku Pucciniho opery "Nessun Dorma", ta zde však není odehrána celá, protože její závěr byl použit na konci koncertu The Roots. (HappySmile)