Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po dvaceti letech se dozvídá o svém skutečném původu i o vraždě otce - krále Aesona. Aby se pomstil, vrací se do rodného království, avšak zde je proradným strýcem Peliasem, jenž zde nyní vládne, odsouzen k smrti. Přesto má naději na záchranu života - pokud strýci přiveze Zlaté rouno, nejdrahocennější dar Bohů... (oficiální text distributora)

Recenze (59)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Iásón a argonauti je jedním z těch méně povedených TV filmů z hallmarkovské produkce, kterého sráží do kolen zejména slabé herecké výkony a nepovedené parodizování řeckých mýtů, které se nejvíce dotklo Herkula, Orfea a samotného Dia a Héry. Vizuální efekty a výprava jsou na standardní TV úrovni, nicméně existují i lépe zpracované kousky (jako např. Merlin). Velké mínus filmu tkví rovněž v nesympatickém hlavním hrdinovi, kterému člověk snad ani nemůže fandit. Jediní herci, kteří ve filmu za něco stáli, byli Dennis Hopper a Frank Langella. Snímek, který spíše než aby alespoň průměrným způsobem příblížil staré báje, je spíše karikuje ()

Joee odpad!

všechny recenze uživatele

U akčních scén smích, jinak nuda nud :) Strašná trapárna. Snad kdyby to bylo dělaný jako parodie na fantasy... ale takhle je to zhovadilost. Nejlepší gagy: před nimi skalní sráz, přes který chtějí utéct za nimi les, do kterého je vidět tak do 100m a hláška: "vidím jízdu asi míly odtud" :) to nekončí, herkules nahodí štít přes kaňon, druhý skalní břeh je prakticky ve stejné výši, bez velkého napínaní lana uváží druhý konec za strom a už se kloužou na druhou stranu jak kdyby měli na zádech raketovej motor (možná foukal silný vitr :)) a lano se neprověsí, je napnutý jak struna... (v reálu bych to tipoval, že by sotva dojeli do první čtvrtiny, tam by zkejsnuli a pak spadli :))... statečný Herkules zůstal s nepřáteli a začal je mlátit nějakým kmenem, hustý bylo jak padali z koní už jen když tu kládu viděli, Herkules máchnul tak 5m od nich... mno a pak jej zasáhly 2 šípy, žádná bolest, stačil jen pohled "ty vole, oni mě zasáhli"... šípy vytáh, popoběh o 3m, zakecal se na minutu se společníkem, nepřátelé byli slušní a v diskusi je nerušili a herkulesovi se zatim zahojily rány... po pár minutách kdy se Herkules dostal do sevření nepřátel byl naopak zkrvavenej jak Kristus z filmu Gibsona :) pak se dostali ke gigantické obludě, proti níž stála celá desetičlená skupinka jak na popravu... obluda je ale zabít nechtěla najednou (stačilo by máchnout ocasem a bylo po všem), místo toho se patlala s každým kdo se odtrhl od davu... btw CG efekty fakt slabota... no a tak to je celej film, stupidní scénář každým písmenkem... addon: hláška "vidím jezdce asi míly odtud" zazní i podruhé, nemá to fakt být parodie? ROFL ()

Reklama

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Některým jiným, podobně ambiciozním projektům bohužel tento nesahá ani po kotníky. Iásón a argonauti má v první řadě bohužel naprosto směšné vizuální zpracování, kdy dokážu pochopit, že tvůrci měli nulový rozpočet, ale tam, kde u některých jiných projektů to působilo až "roztomile" a dokázala se to různě zaonačit, že to vlastně nevadilo, tak tady to brutálně bije do očí a spousta scén je tak nechtěně směšných. K tomu pak připočtěme klasické "historické" zpracování, kdy autoři se zřejmě o tom, že existovala nějaká Antika dozvěděli až při psaní scénáře. Ano, jak je u Hallmark projektů zvykem, tak se tu vedlejších rolích objevují známá jména, ale ani ta to tentokrát nezachrání. ()

M.A.N.E. 

všechny recenze uživatele

Proč všechny americké filmy na motivy řecké mytologie musí skončit takovým fiaskem? Odpověď je jednoduchá - Amíci se snaží mýty upravit, asi jim ještě nedošlo, že je to nesmysl - mytologie je svým způsobem dokonalá. Tento film není výjimkou. Fakt je ten, že mi zde velmi chybí dobrodružství ze zpáteční cesty argonautů - to, že propluli kolem Scylly a Charibdy je asi vedlejší - stejně jako když Kirké očistila Iásona a Médeu od prolité krve a dala jim rady na cestu nebo to, jak Orfeus překonal zpěv sirén. Zpáteční cesta zkrátka vypadla... Když jsem viděl pojetí býka, musel jsem se smát. Už dlouho jsem takto špatnou animaci neviděl (pokud to vůbec byla animace). A na konci samozřejmě všichni šťastní, o tom, že Euripides napsal dílo Medea, ve kterém je líčen tragický konec poté, co Médea za zradu Iásona zabije své děti, pravděpodobně režisér nemá ani ponětí. Dávám jednu hvězdičku za některé povedeně natočené scény. ()

fisus odpad!

všechny recenze uživatele

Když jsem měl náběh na zápal plic,ležel jsem doma v horečkách a koukal na filmy,který mi pustila moje sestra.Bohužel měla v oblibě kanál Hallmark.V tý době jsem miloval řeckou mytologii a tak jsem se na film docela těšil.Jenže výsledek byl katastrofální.Už je to sice 10 let,ale pořád jsem nenašel odvahu si film pustit znovu a zkusit ho přehodnotit.Myslím,že by to ani nemělo cenu. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Kolchida, odkud pochází Zlaté rouno, je historickou oblastí západní části Gruzie, která se rozprostírala na břehu Černého moře. (Stanislaus)
  • V Brazílii byl název filmu přeložen jako A Vingança do Gladiador (v češtině Gladiátorova pomsta), což bylo pravděpodobně ovlivněno tehdejším úspěchem Scottova Gladiátora (2000). Ve filmu se však žádná postava gladiátora neobjevila. (Stanislaus)

Související novinky

Návrat do Země-Nezemě

Návrat do Země-Nezemě

06.09.2010

Britský scenárista a režisér Nick Willing je uznávaným televizním veteránem. U nás jsme od něj viděli minisérie Alenka v říši divů či Iásón a Argonauti, mnohem vstřícněji ale byly přijaty jeho… (více)

Reklama

Reklama