Třináctiletá Maeve se už necítí jako dítě, ale ještě není ženou. Zajímají ji podprsenky a každou chvíli si je zkouší nebo je pozoruje na druhých. Většinu tráví času se svým třemi kamarádkami, které jsou rovněž posedlé ženským světem. Nacházejí se v "mezičase" svého života, v období poznávání, v němž je vše nové a poprvé. Zdá se, že v irském Dublinu v roce 1979 řeší dívky stejné věci jako jejich vrstevnice kdekoliv jinde. Kamarádky Ruth, Claire a Orla mají už zkušenosti s kluky, Maeve na první milostný zážitek netrpělivě čeká. Když se zamiluje do školního idolu, na nějaký čas zapomene na všechny kolem. Aniž by to tušila, čeká ji velká životní lekce o přátelství. Bude po ní trochu moudřejší?

Částečně autobiografický film režisérky Marian Quinnové vypráví o dívčím dospívání s pochopením a humorem. Její citlivé vedení herců a smysl pro detail pomohly vytvořit malý filmový klenot, který okouzluje svojí atmosférou a pravdivostí. Hereckým objevem je zde Ailish McCarthyová v roli mladé Maeve. Kromě přesvědčivých hereckých výkonů zdobí tento komorní snímek skvělá kamera a hudba. (oficiální text distributora)

alambert

V podstatě obyčejný a ničím nepřekvapující příběh, za to ale perfektně natočený, podkreslený krásnou hudbou a dobře vybranými exteriéry a interiéry. No a musím samozřejmě vyzdvihnout také skvělé herecké výkony. Podle mě předvedla Ailish McCarthy snad nejuvěřitelnější "rozbrečení se", co sem kdy ve filmu viděl viděl... ()

Alice02

Nesnáším teenagerské rádoby komedie, ve kterejch se furt jen hulí, sem tam je to opepřený trapnym vtípkem anebo mi do uší řve drsná rocková hudba. Tak takhle to v tomto milém filmu rozhodně není! (A jsem za to velmi ráda). 32A potěší a určitě neublíží. PS: Příjemná hudba. ()

markotter

Bylo to docela úsměvné, ale zas tak velký zázrak to nebyl. Takový lepší průměr, i proto že moje dcera teď řeší podobné problémy a tím mi byl film bližší. ()

pepino

Problémy dospívajících děvčat, které by normálně byly staršímu publiku celkem ukradené, jsou v tomto filmu ubaleny do příjemného obalu, takže nenudí. Příjemný film. ()

TheNail

hm...pěkný. Film o puberťačce, hezky natočený, přijemná relaxační hudba. Ale za půl roku na něj zapomenu. btw. dojem z filmu mi dost zkazil otřesný dabing. ()

Umělec

Pohled do dívčího světa... Velmi příjemně a civilně natočeno. Tohle prostě v Británii umějí. Super hudba, přesvědčivé herecké výkony, příjemná atmosféra a volné plynutí děje. Z filmu je hodně cítit, že film natočila režisérka. Je to ženský film, v dobrém smyslu slova... 80% ()