Rozvedená Mexičanka Flor Morenová se vydá s malou dcerou Cristinou do USA, aby tu začala nový život. Zatímco Cristine začne chodit do školy a velmi rychle se naučí anglicky, Flor je nejistá a dlouho se uzavírá v mexické komunitě. Ví, že nemůže sebe a dceru uzavřít před okolním světem navždy, a tak nakonec přijme práci hospodyně v zámožné rodině Johna Claskyho. Seznamuje se s jeho sobeckou manželkou Deborah, jejími dvěma dětmi Bernice a Georgem a s její matkou, bývalou zpěvačkou Evelyn. Postupně zjišťuje, že Claskyovi mají přes své bohatství horší problémy než ona. I Flor však čeká vážný problém. Na přání Deborah musí strávit s Claskyovými léto, a to znamená vzít s sebou i dceru. Claskyovi si ji okamžitě oblíbí, Deborah jí dokonce začne dávat přednost před vlastními dětmi. Také Cristina je okouzlena životem a bohatstvím Claskyových. Situace začne být vážná, když Deborah vezme Cristinu na nákupy bez povolení Flor a začne jí kupovat drahé dárky. Vše vyvrcholí, když Deborah zajistí pro Cristinu stipendium na velmi drahé soukromé škole, do níž chodí Bernice. Flor se rozhodne dát výpověď. Cestou potká Johna, který se právě dozvěděl, že mu byla manželka nevěrná. (TV Nova)

eye candy

Na tuto roztekanou romantickou komedii, jsem se dival ze tri duvodu - brooks, sandler a paz vega. Nebyl jsem zklamany, to ne. Ale na druhou stranu kvalit as good as it gets to urcite nedosahovalo. Mozna kdyby film dopadl jinak [jsem dcera sve matky-tenhle blabol jsem malem nerozchodil] hodnoceni by bylo lepsi. Vubec cele to tema rodicovstvi mne prislo hodne kycovite. Proto je pro me spanglish jen dalsi z rady docela koukatelnych bezpohlavnich sladaren, s nekolika povedenymi dzouky, ale zas ne tolika abyste si na ne za cas vzpomeli ()

misterz

Ide o komediálnu drámu so snahou vyvolať u diváka príjemné emócie a tým aj dobrý pocit. U mňa to však veľmi nefungovalo. Príbeh je síce celkom zaujímavý a dokáže udržať pozornosť celý ten dlhý čas, ale dráma a komédia sa tu zastavili tak na pol cesty a zapadli do priemeru. Všetko je ploché, samozrejmé, nevýrazné a preto jediný pocit, ktorý sa na konci dostavil je pocit neutrálnosti a s tým je aj spojené konečné konštatovanie, že nebolo to zlé ale ani nič svetoborné. Proste jednohubka s myšlienkami, ktoré ničím neoslnia. Iba ak svojou priemernosťou. Jediný poznatok, ktorý mi film dal je, že Sandler sa hodí skôr do čistej komédie ako do drámy, pre mňa je už príliš komediálne zaškatuľkovaný a neverím, že ma v budúcnosti dokáže prekvapiť niečím novým. 50/100 ()

Shit

Abych pravdu řek, tak sem čekal něco přece jenom komediálnějšího a pohodovějšího, když tady hraje Adam Sandler a ne rodinodramatickej film, kde sem velkou část filmu akorát sledoval hysterickou Téu Leoniovou, nicméně Paz Vega je tady fakt moc pěkná a příběhově to rozhodně špatný neni, jen to moc nezaujme a nenabídne nic navíc ()

POMO

Emocionálne angažujúca dramedy s výbornými hercami a množstvom hrejivých momentov. Ako 130-minútový celok však príliš zdĺhavá, dejovo tápajúca a priestorovo monotónna (neustále sitcomové interiéry). Brooks sa mal uskromniť a zamerať iba na pozitívny vplyv dvoch návštevníčok na chod komplikovanej americkej rodiny. Zásadovosť hlavnej predstaviteľky, ktorá chce svoju dcéru neoblomne uchrániť amerikanizmu, je s touto líniou nevhodne skĺbená a iba to celé spomaľuje - hoci vyslovenie finálnej, s tým súvisiacej myšlienky, je pekné. ()

Joe321

A já čekal komedii. Ve skutečnosti je to krásný civilní filmek s až nebezpečně přirozenou a krásnou Paz Vegou a všedním (v dobrém) Sandlerem. Celý dojem je opravdu jako bych sledoval skutečný příběh přes plot nebo nevim o jiném přirovnání. -"Is what you want for yourself to become someone very different than me?" ()

• Sarah Steele byla vybrána do role Bernie z 2000 mladých hereček. (Pumiiix)
  • Kazeta kterou používá Flor na výuku angličtiny je pravá. (Pumiiix)
  • Adam Sandler odmítl roli Maxe ve filmu Collateral, kvůli práci na tomto filmu. (Pumiiix)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman