Zom 100: Zombie ni naru made ni šitai 100 no koto

Best Friend of the Dead (E03)

(epizoda)
  • Japonsko ベストフレンド オブ ザ デッド (více)
TV spot

Akira přijel do Šindžuku, aby se setkal se svým jediným přítelem, se kterým se mohl spojit, Kenchem. V ragbyovém klubu spolu sdíleli radosti i strasti a Kencho měl vést úspěšný profesní život. Nyní se však ocitl v životní krizi. Dokáže Akira Kencha zachránit? (mikki089)

TV spot

Ryuuhei

A máme tu další epizodu Zom 100 a i tentokrát jsem se rozhodl pro lehčí rozbor! Hrozně se mi líbily tóny, kterými epizoda začala - prvně ukázala, že zdejší zombie apokalypsa není žádná sranda a že je řada přeživších, která se s nimi utkává v povětšinou nedobře končících soubojích. (Zde zejména originálně pojatý host klub a jeho odhodlaní zaměstnanci.) Děj se mírně láme ve chvíli, kdy se na scéně objevuje opět starý známý lehkovážný hlavní hrdina, který se díky znovunavázání připojení k internetu rozhodne spojit se svým kamarádem z vejšky a zjistit, že je stále naživu a co víc, má velké trable. Hrdinovo řešení situace a odlákání většiny zombie v oblasti k jednomu troubícímu autu vyvstává otázky, zda na ně opravdu platí jen jeden hlasitý zvuk, aby jim to zabránilo v jinak neodkladném útoku na přeživšího, kterého mají doslova hned před nosem? Za mě přílišné zjednodušení a znevážení jejich zamýšlené vražednosti. Konfrontace hrdiny a jeho kamaráda byla nicméně zajímavá tím, že oba měli leccos k vyříkání a že úspěch v profesním životě neznamená i naprostou duševní pohodu a smíření. Scéna přeskoku přes budovy nestrádala na napětí a bývala by byla završena nečekaně emotivně. Jenže to by nesměl přijít šíleně absurdní závěr, kde se nešetřilo zbytečnou a hlavně náhlou nahotou. (Autor je na tohle nějak ujetý, zdá se mi - viz Alice.) Ve výsledku se zázraky stále nedějí a byť šílených prvků pomalu ubývá, pořád to není série, jakou bych si v daném subžánru úplně představoval. Třeba mě další díl konečně přesvědčí o opaku. ()