Věřili byste, že se pohádkovému Honzovi (M. Stropnický) už nechce zápolit s draky, vysvobozovat krásné princezny a dělit se s kouzelnými babičkami o buchty? V pohádce o třech zakletých princeznách si Honza usmyslel, že si trochu odpočine a udělá si báječné prázdniny. Předtím ho ale nějaké to vysvobozování přece jen čeká. (Česká televize)

Schlierkamp

Československá televizní pohádka o Honzovi, který se vypravil zachránit tři rozmazlené princezny. Tradiční český pohádkový příběh o šikovném mládenci, který za pomocí kouzelných darů od pohádkové babičky (K. Fialová) přemůže draka a navzdory falešným kamarádům vrátí ztracené dcery panu králi (L. Mrkvička), je doplněn milými písněmi. Pohádkového hrdinu hrál můj oblíbený herec 80. let M. Stropnický, jehož putování za ztracenými královskými dcerami bylo velmi zajímavě znázorněno pomocí Černého divadla. Stropnického uchopení role a jeho cestování po nebesích na srpku Měsíce vnímám jako nejzajímavější prvek pohádky. V rolích princezen s nepěkně načesanými vlasy se představily B. Srncová (dcera zakladatele českého Černého divadla), M. Kvasničková a B. Leichnerová a postavy proradných královských přisluhovačů ztvárnily generál K. Augusta, komoří P. Štěpánek a rádce O. Vízner. Vzpomínám si, že v dětství na mě tato poměrně krátká pohádka mocně zapůsobila, bohužel při shlédnutí pohádky paní Simonové ve zralém věku se očekávané nadšení nedostavilo, přesto se však jedná o velmi milou záležitost. ()

Pitryx

Sebehorší vesnická šmíra by to zahrála lépe. Tvůrci se evidentně o nic nesnažili. No, ale nedá mi to, abych za ty tři rádce, nebo co vlastně byli a za tu písničku tuhle podivnost úplně zatratil.+++Ale no tak, proč ta přísnost. Vždyť je to krásná blbinka k pobavení, jiný účel nemá. Takže nějaké herecké výkony... Přidávám dvacet. Takže 40 %. 20220726 ()

ostravak30

Ve své podstatě dobře myšlená pohádka nakonec v konečném účtování vyzněla hůře. Tak předně písně nebyly nic moc. Také kulisy s černým pozadím a další typické osmdesátkové kulisy byly fakt k popukání. Drak? Netopýr či improvizované plamínky by prošly na divadle. A konečně mělo být asi zábavné, že princezny chtějí prodávat v Kotvě aj. ()

Danulinda

Tři a půl bodu pro upřesnění. Jedná se o tak trochu Večerníčkovou pohádku díky svým zvláštně pojatým kulisám, díky drakovi apod. Sice preferuji nezpívané pohádky či jen nezbytně nutný počet skladeb, zde mi však písně až natolik nevadily a parta herců okolo pana Mrkvičky, Augusty či Štěpánka ml. odvedla velmi dobrý výkon. Povedl se i hlavní představitel, kterého pohodově a s nadhledem zahrál p. Stropnický. Závěrem bych rád dodal, že Olda Vízner (i přes malý prostor) byl zábavný jako snad v každé své roli. Mimochodem, Monika Kvasničková byla svou hezkou vizáží nádherná princezna. ()

JohnnyV

"Ale každá princezna se musí něčemu naučit, když chce být třeba zootechničkou". "Zootechničkou?.....proč ne?" Veselá pohádka. ()

smutnySermir

velmi slusne - je to vtipne, nehraje si to na vic, nez co to je - a cely koncept drzi dohromady postava supermana Honzy, v podani Stropnickeho a jeho "fyzickeho herectvi". Tri slouzici bozi. ()

milos.bradik

Strašná socialistická pohádka. Na závěr jsou z princezen udělány zdravotní sestra, prodavačka v Kotvě a zootechnička, protože se musí naučit socialisticky pracovat a pak teprve se mohou vdát a socialisticky žít. Honza v podání Stropnického je hrozný a příšerné jsou i kulisy a písničky. Dvě hvězdy jsou pouze za hezké dívčí princezny a za Květu Fialovou, která v mém srdci navždy zůstane nepřekonatelnou Tornádo Lou. ()