Polibek draka

• USA Kiss of the Dragon (více)

Elitní pekingský policista Liu Juan (Jet Li) je vyslán do Paříže splnit úkol tak tajný, že ani on sám doopravdy neví, co se pod jeho slupkou skrývá. Jisté je jen jedno: bude to pekelně nebezpečné. Jak totiž vzápětí vyjde najevo, Juanovým nepřítelem je zkorumpovaný a mocný inspektor Richard (Tchéky Karyo), který při likvidací nepohodlných svědků neváhá ani vteřinu. Nejdůležitější figurou v jeho nebezpečné hře se právě stala americká prostitutka Jessica (Bridget Fonda), která ví příliš mnoho. Juan se rozhodne ochránit ji i její malou dceru a pouští se do nelítostného boje, ve kterém proti obrovské přesile nebude váhat nasadit všechny své znalosti smrtících bojových umění. (oficiální text distributora)

Gore

Není občas na škodu si připomenout starou dobrou akční školu, natočenou po staru, ale v staro-novém hávu. Luc Besson zrovna není nejlepší scénarista a své scénáře píše rychlokursem a svým způsobem na jedno brdo, ale zde padla dobrá volba na režiséra, který se toho zmocnil po svém a vytvořil zajímavý kousek s upadající, dřívější mou oblíbenkyní, Bridget Fondou. Jako vzpomínka na starý nejen akční časy - plnej počet. ()

tomisaburo

Pominu-li doslova otřesný scénář a značně přiblblý příběh, pak je z toho koukatelné akční béčko. To by mi až tak nevadilo. Horší je, že Jet-li toho za celý film zas tak moc nepředvedl. Střihač se bohužel docela vyblbnul.. S trochou fantazie si tedy dovedu ve vetšině bitek představit Michaela Dudikoffa nebo prostě kohokoli.. O stupeň lepší závěr mi trochu spravil chuť, ale i přesto pouze za 3 hvězdy.. ()

arcticsky

Jojojo - velmi efektní "béčkový" akčák s Tchéky Karyem jako jedním z největších zmrdů, kterého jsem v poslední době ve filmech viděl. ()

nonick1

Based on a story by Jet Li – tomuto varování v úvodních titulcích jsem, bohužel, nevěnoval dostatečnou pozornost, no a pak už bylo pozdě bycha v Paříži honiti... Dle tohoto béčkového akčňáku soudě, Turci nemají v lásce Číňany. A to ani když kopou za Francii (tedy ti Turci). Co, nemají v lásce - oni je doslova nenávidí! Ve filmech, kde na straně dobra chrabře bojuje Jackie Chan, se člověk aspoň zasměje, tady je ale k nechtěnému pousmání leda obsedantní posedlost inspektora francouzské Sureté (Tchéky Karyo) jedinou utkvělou myšlenkou: Musíme za každou cenu zabít všechny Číňany v okolí! Ať se děje, co se děje! Ještě, že má Jet Li za sebou výcvik v bojových uměních a v záloze navíc závěrečný "polibek draka", jinak nevím, nevím... No, abych to zkrátil: jedna hvězda za vysmátého rastafariánského taxikáře a ta druhá za Jet Liho bojové umění a povedený kousek s kulečníkovou koulí při úvodní akci v hotelu – pokud to ovšem není postprodukční trik... ()

Jeremiah

Za udělení hvězdičky stojí : 1/ herecký výkon Bridget Fonda ; 2/ bojové umění v podání Jet Li ; 3/ znalost zakázané techniky "Polibek draka", který bych chtěl také umět, a který bych rád vyzkoušel na větší polovině naší vládní garnitury. ()

Bozvav

Jako celek průměrný akční film,který z průměru vyzdvihly velmi dobré bojové scény. Zvláště ta s blonďatými dvojčaty co si jakoby vypůjčili z Hitlerjunge byla velmi dobrá. Dala bych 4*, kdyby děj nebyl tak moc přitažený za vlasy. ()

jesus666

K piatim hviezdičkám tomuto filmu nič nechýba. Skôr naopak, je tam niečo navyše a preto hviezdičky štyri. Máme tam vynikajúcu zápornú postavu (Tchéky Karyo), máme tam kladnú postavu (Jet Li), ja osobne som si tam našiel postavu vyvolávajúcu vo mne nostalgiu (Burt Kwouk alias Clouseau-ov sluha Cato) a čo tam je podľa mňa navyše? Bridget Fonda ako drogovo závislá prostitútka bojujúca o svoju dcéru. Film tým dostáva príchuť akejsi sociálnej kritiky, ktorá sa snaží v divákovi vyvolať na akčný film až príliš emócií. ()

agassi68

Kúsok mi k 4 hviezdičke chýbal.Iinak Jet Li bojuje ako sa patrí. Záporák Karyo aj Bridget Fonda splnili svoje úlohy, predposlední záporáci blonďaví germáni tiež šikovní. Škoda, že ten černošský svalnáč pošiel už v polovici filmu. Keby sa bol pridal ku germánom, mohli sme sledovať film ešte o nejakú minútu dlhšie :) ()

Larsis

Jakožto fanouškovi Jeta Li se mi Polibek draka nadmíru líbil a řadím ho mezi své nejoblíbenější akční snímky. Na jeho hopsání a kopání je prostě radost pohledět. ()

MickeyStuma

Když se Jet Li vracel z Ameriky do Číny, zastavil se ve Francii, kde natočil tento vynikající akční snímek, který má vše, co se od akčního filmu očekává. Velice jednoduchý příběh, peprné dialogy, výborné akční scény a vynikající choreografie bojových scén. Jet Li tu předvedl své umění bez použití speciálních efektů, Tchéky Karyo svého cholerického drsňáka pojal velice velkoryse a Bridget Fonda svoji zoufalku zahrála tak dobře, že by jeden řekl, že taková opravdu je. Určité nelogičnosti ve scénáři se i zde objevili, ale to už se dá u tak jednoduchého děje předpokládat. Vyprávění se drží standartu, svého tempa a nenudí. Zkrátka se jedná o výbornou akční jízdu, která neurazí. ()

helloween93

Úvodní akce v hotelu hodně navnadí, poté si film ještě drží tempo, ale s nástupem citové linky s Bridget Fondovou tempo i scénář trochu upadá. Poté už potěší jen závěrečný boj proti bratrům kickboxerům - klonům Billyho Idola. Karyo byl jako záporák ok. 3* ()

Barak

Nespravedlivě obviněný Jet Li prchá před bandou týpků, kteří se ho snaží zabít. Chvilku je to "kecačka", pak zase parádní akce, kdy Jet Li mlátí lidi koloběžkou, francouzskou vlajkou (vlastenec) a taky třeba kope kulečníkové koule do hlav svých protivníků. Dělá svoje finty s jehlama a má pekelně rychlé ruce a nohy. Ta akce se mohla více využít, protože Jet by těch zlých chlápků dokázal zmlátit o hodně víc - jako třeba ke konci, kdy bojuje se spoustou "kung-fařů".... 7.5/10 ()

Cruchot

Naprosto pohodová podívaná, u které není radno příliš si lámat hlavu nad logikou některých scén, ale nuda tady určitě nehrozí. Některé pasáže jsou velmi vypečené a jako odreagování prostě tenhle film nezklame. Kdyby tak Luc B. občas ještě trochu víc zapracoval na scénáři... ()

Ygnor

Nebylo to špatné, tedy pokud akceptujete filozofii těhle filmů"one man show vs zbytek světa". Evropská reálie, americká produkce a tahle čínská Jet Mlátička udělá radost nejen ortodoxním vyznavačům karate-akčňáků. No až na ty zbytečné emotivní ždímačky s unesenou hločinkou jde pohodový film na jedno zakousnutí. ()

Pekisan

Toto je pravy bojovy film so vsetkym co k tomu patri. Uz len sam Jet Li je zarukou, ze bitkarske sceny nebudu len zhluk rychlych strihov. Naopak potesi par originalnych a patricne adreanlinovych scen. A dalej je tu Tchéky Karyo ako ultimatny hajzlik, ktoremu som od prvej minuty neprial nic menej len to najhorsie. Nastastie mne sa dostalo len to lepsie. ()

papaguy

Akční složka ujde, občas přijde i s něčím skvělým. Po velmi slušném úvodu ale přichází strmý pád do B-čkových vod. Rád bych šel s hodnocením výš, už kvůli mému oblíbenci Li. Ale to by musel někdo napsat pořádný scénář a poslouchatelné dialogy. ()