Sun Moon

Heywood

Byl jsem na Thaj-wanu, proto se možná dívám na film mírně nekriticky. Ale v tomto jednoduchém příběhu s předvídatelným koncem je hodně k obdivování. Např. pojem feminizace tady nabývá skvělý prostor pro zraněnou, ale odhodlanou mladou dívku. A jasně, že ji vybrali, aby byla moc hezká. Románek s Číňanem nečekejte v žádném žhavém tempu, protože hlavními hrdiny filmu jsou tu žáci. A ti film dělají v té romanci natolik přijatelným, že vám nebudou chybět kopance, rány, šavle a kulomety, protože lidé také žijí své jiné životy, než ty filmové. Kamera střízlivá, výkony přijatelné (herecké oscary načekejte), přesto prostě příběh holky, která se nezlomila a nakonec si našla kluka, který měl všechno to, co holka obvykle hledá.  Pohodu a být jí oporou? Mnohdy je to víc, než peníze a zářivé reflektory. Mimochodem jsem zastánce vážnosti škol, protože to nejlepší mi osobně dali skvělí učitelé. Tato vážnost mě ve filmu samozřejmě imponovala. Závěrečná Cover me je hezkou tečkou romantického filmu, který potěší oko i ducha. Tedy u mě ano. 65% ()