Osamělá plavba

• Sovětský svaz Odinočnoje plavanije (více)

Výpravné sovětské akční drama se vrací do doby studené války, kdy proti sobě stály největší mocnosti světa. V polovině 80. let dochází k uvolnění vztahů mezi Spojenými státy a SSSR. Jakoukoliv dohodu mezi oběma velmoci však obchodníci ze Západu rozhodně nemíní připustit, a tak připraví akci, která má donutit světovou veřejnost odvrátit se od Sovětů. Ze své tajné základny na neutrálním území centrální oblasti Tichého oceánu chtějí raketově napadnout civilní loď a útok svést na vládu Sovětského svazu. Cyničtí imperialisté však ještě zdaleka netuší, jaké hrdinství a odhodlání se skrývá v duších sovětských vojáků... (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Studená válka tentokrát na sovětský způsob. Ani není třeba hádat kdo je na té správné straně a kdo na té špatné. Snímek nevyznívá jako vážný filmový válečně dramatický počin, ale spíše jako ryze zábavný. To dokládá nejen hudební podkres. Hlavně logika tu dostává setsakramensky na prdel. Tohle má být sovětská obrana? Nejvtipnější je však Američan bojující v civilu po boku sovětské armády. Rád bych věděl jestli to tvůrci mysleli opravdu vážně. Je to hovadina, o tom není debat, ale z historického hlediska to zase může naopak sloužit jako ukázka toho, jak to tenkrát sovětští soudruzi vedli. ()

Rimland

Na sovětské mariňáky, bodré chlapce z tajgy, jsou všechny americké zbraně krátké. Po filmařské stránce je to teda ultra bída, ale jako akční béčko "z druhé strany" to pobaví slušně, to ne že ne... (aspoň se člověk pokochá pro změnu pravou sovětskou technikou - a když je ruská ponorka v roli americké, je to o to zábavnější) Navíc to není zdaleka tak propagandistické, jak jsem se obával. Zajímavé je, že než začne ta akce, má to náběh na "slušný" politický thriller. To by se ale musela udělat spousta věcí jinak... ()

karlos-rio

věčný souboj USA versus SSSR, tentokrát v opačném podání, a jedná se o velkou hrůzu neskutečná slátanina, nejvíce mě dostala scéna, kdy Sovětská speciální jednotka jde do akce a vezme si sebou civila jak jinak než američana :-) který chce pomstít smrt své ženy a prostě je požádá, chudák chlap veliteli, půjde s náma, a tak tam pobíha jen v tričku a samozřejmě přežije ()

SkeeveTulp

I když dnes již některé scény budí shovívavý úsměv, přesto je to nadprůměrně dobrý akční film, u kterého jsem jako dítě ani nedutal, ale ani dnes jsem se nenudil. ()

argus123

Ked si odmyslím tu nepodarenu maketu B-52 ktora vydava zvuk jak turbovrtulove lietadlo a komické pohyby bezpečtnostnych kamier na zakladni. Tak je to vcelku podareny akčny film. Boli natočene aj horšie akčne filmy. ()