DaViD´82

Pitomoučký scénář, trapné dialogy, neúměrná délka a hrozné efekty. Není to nudné a koukat se na to dá, byť především díky syndromu "tak špatné až je to dobré". Chce to ovšem opravdu vypnout mozek a brát to narozdíl od tvůrců s koňskou dávkou nadsázky. Jediné co ujde jsou herci, sice jsou spíše průměrní, ale dát tak strašně nezajímavým a plochým postavám alespoň nějaký rozměr je úspěch. Byť relativní. Scénáristům by neuškodilo pár doučovacích hodin na základní škole. Evidentně mají v oblasti fyziky a chemie značné nedostatky. ()

eraserhead666

To je tak přitroublé, až je to milé. Jeden z mála podobných k nemyšlení vyzývajících filmů, kde je to pompézní (tedy triky a tak) tak trapné, že se raději koncentrujete na postavy a herce. A v tomhle případě, i když s nimi scénář cvičí jak s nemotornými dětmi, to je docela pozitivní stránka. protože herecký výběr je docela fajn (můj stále oblíbenější - ještě pár záseků a vdere se mi do hereckého toptenu - DJ Qualls). Tradiční průser je přepálená stopáž. Ale na to už si začínám docela zvykat, i když nerad. ()

zelvopyr

Že je Jádro nejhustší dno pavědecké žumpy, na to jsem byl připraven dopředu. Co mě ovšem nepotěšilo, že stejně nestydatě hloupě jsou napsány i postavy. Takhle spolu přece svéprávní lidé nemohou hovořit... Celý tento zavilý útok na základy gramotnosti a pokus o poškození schopnosti mezilidské komunikace diváků, se screensaverovým efektem průletu Zemí, zachraňuje nevšední šmrnc Hilary Swank. Ale jen tak tak... // Anything shown in this movie works differently, in reality. ()

POMO

Po všetkých stránkach čistý štandard. Tak trochu napínavé, tak trochu nudné, tak trochu sentimentálne, tak trochu blbé a tak trochu vtipné a príjemne odľahčené. Niečo medzi Armageddonom a Deep Impact, akurát ani poriadne akčné, ani dostatočne psychologické. Light dobrodružstvo v technicky brilantnom a herecky pôvabnom prevedení. ()

SOLOM.

Vážně jde spíše o takovou oddechovku, která na začátku navnadí, vprostřed uspává a na závěr „dojme“. Tedy hlavně tím, že už to konečně skončilo. Ničím překvapující scifi s průměrným hereckým obsazením i speciálními efekty, které jsou na stejné úrovni. Je ovšem velká škoda, že ač je téma (nápad) s jádrem zajímavé, tak si s tím tvůrci mohli pohrát o hodně víc a především to chtělo kratší stopáž. ()

• Hned na začátku se obchodník dívá na své náramkové hodinky, které mají ovšem zcela špatně nastaveny ručičky – minutová ukazuje „půl“, ale hodinová přesně celou (deset hodin). (HonzaR.)
  • Pro zničení Římského kolosea byla vytvořena jeho 40 stop vysoká kopie. (Karlos80)
  • Ve filmu se uvádí, že nejhlubší vykopaná jáma byla 12 km hluboká. Jedná se o Kolský vrt, který nechali v Murmanské oblasti vybudovat v 60. letech Sověti. (veronikajel)