lesumir

V letech, kdy se Jádro natáčelo vznikl velky boom s americkými blockbustery, takze se chteli asi svezt na vlně, ale nepovedlo se. Příjde mi to dost nepovedené a trošku i přestřelené, například velko scéna, když se raketoplán řítí k lešení a všichni utečou kromě jednoho dělíná, který svačí a má sluchátka. Nevím, ale tohle mi přišlo jak z... ()

heyda

Jako velký nadšenec do minerálů bych taky rád jednou skončil uprostřed obrovské ametystové geody. :-D K filmu není moc co říct, protože splňuje veškerá kritéria řady katastrofických snímků: hloupý scénář, nepravděpodobný příběh, nevýrazné herecké výkony, typický konec, ale taky dobrá hudba, velkolepé záběry a docela slušné napětí. Shrnutí: 45% ()

Lateef

Vkusně natočený sci-fi(opravdu hodně sci-fi) příběh s otočenou polaritou - místo do vesmíru se vydáváme do středu Země...nápad vcelku originální, herci oukej, efekty slušné, ale chybí tomu takový nějaký šmrnc, je to moc jednoduché, skoro všechno vychází a sedí tak, jak má, prostě se postavila nezničitelná supersouprava, razící si cestu k jádru tak jednoduše, jako podzemní metro jedoucí k další stanici...nápad, Golden Gate, Hillary a Krysa jsou položky plusové...provedení, akce položky mínusové...stopáž ideální, hudba nevýrazná...jádro se roztočilo, ale jen na mých 60% 60 miliónů dolarů(rozpočet)/74 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Jossie

Katastrofické filmy jsou můj oblíbený žánr, téma ohrožení zemského jádra je jistě zajímavé a neotřelé, ale bohužel kromě hodně špatných triků je to dost velká nuda. Není to napínavé, hlavním hrdinům nefandíte a nebojíte se o ně, lidé ani neví, že jsou v ohrožení života, vtipné hlášky na odlehčení tu nejsou, ale ono není od čeho odlehčit, prostě je to sotva průměr 2,5*. ()

Agatha

Tenhle "malý" nápad mi přišel až moc neskutečný, na můj vkus tu bylo až moc vymožeností a přitom obyčejné věci byly přecházeny. Scénář taky působí tuctově, ale až na závěr se to dalo nějak vstřebat. Ten konec mi tam vůbec neseděl, rozhodně jsem si ho představoval jinak. Celé toto průměrné sci-fi či co to mělo být od propadáku zachránilo herecké obsazení, které bylo dost na úrovni. Ale na Amieleho PAST nebo NÁVRAT SOMMERSBYHO to rozhodně nemá. ()

• Podzemní loď  "Virgil" je pojmenována podle římského básníka Virgila. (Terva)
  • V původním scénáři měl v úvodu filmu přistát raketoplán Endeavour na Mezinárodním letišti v Los Angeles. Z důvodu bezpečnostních opatření po 11. září 2001 nebylo filmového štábu dovolen vstup do areálu letiště. Scénář tedy byl přepsán a místo toho raketoplán nouzově přistál v řece Los Angeles. (Shakaar)
  • Když se vědci prostupující k zemskému jádru nacházejí ve vodě v 7 000 metrech, plavou kolem velryby. Ty se však v takové hloubce nenacházejí. (Cheeker)