Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

Skip

Velmi chutně namixovaný koktejl. Nic než pobavit tenhle film neměl a dělá to dost dobře. Tak proč se prostě jen tak nenechat pobavit? A navíc ještě se Seanem Connerym jako zlodějem té nejvyšší extratřídy, který se spojí s Catherine Zeta-Jones jako mladou zlodějkou, která do oné nejvyšší zlodějské extratřídy míří mílovými kroky, našlapujíc lehce jako šelma blížící se ke své kořisti. ()

TeeAge

| Scenár: Ronald Bass, Michael Hertzberg | Hudba: Christopher Young | Produkcia: Sean Connery, Michael Hertzberg, Rhonda Tollefson | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Regency Enterprises | Rozpočet: 66 miliónov $ | Tržby: 212,404,396 $ | 70% Film s miestami poúsmevnými nelogickosťami v deji a technike, no s krásnou Catherine Zeta-Jones, na ktorú pohľad dáva zabudnúť nielen na chybičky, ale aj na ostatných zúčastnených ;) ()

heyda

Nejdřív je nutné zmínit, že na Catherine Zeta-Jones já ulítávám. To je prostě top kráska mezi herečkami. Dále Sean Connery je mi strašně sympatickej snad ve všech filmech. No a když se k tomu přidá zajímavý příběh, který na konci mile potěší, tak se i přes slabší scénář a kameru dostávám na 4 hvězdičky. ()

Master19

Zaručuju vám, že až se pronudíte reklamou na Petronas v 3D kině v přízemí a konečně vás pustí na tu kratičkou chvilku na mostek mezi věžemi, určitě si na tento film vzpomenete. Petronas Towers jsou nejen nejvyšší dvočata na světě, ale i jedna z nejfotogeničtějších budov, co znám a je dobře, že si mohla zahrát v tomto snímku, který má díky Connerymu relativně slušnou úroveň. Mohlo to dopadnout mnohem hůř. ()

monolog

Standardní lupičské řemeslo, které nedokáže pozvednout ani neustále vystrčený zadeček Catherine Zeta. Ne že by to k tomu stačilo, ale snaha se cení. Průměrná akce, průměrní herci, nepříliš zajímavé loupeže a co víc, zdlouhavé. Filmová loupež musí mít grácii, nonšalantnost a charisma, musí být obrovská, svým provedením nepřekonatelná, scénáristicky propracovaná a obsazením nedostižná. Inu, obsazení by bylo, jenže to je tak všechno. Filmy o loupežích jsou především o přípravě a provedení oné loupeže a i to by tu bylo. Jenže to je všechno jaksi nedomrlý. Nic vás neposadí na zadek, tedy kromě lapsů typu příprava vloupání během dvou dnů nebo jistého prasklého ocelového lana, které samo o sobě muselo vážit přinejmenším desetkrát tolik, co zátěž navíc. Svým způsobem tenhle film nemá co nabídnout, protože na první pohled neproveditelná loupež tu už byla provedena dřív, líp a mockrát. ()

• Robert MacDougales (Sean Connery) bydlí na hradě, který se jmenuje Duart Castle a nachází se na západě britského ostrova Isle of Mull ve Skotsku. (rey17)
  • Vlaková stanice Pudu, na které se odehrává zácěrečná scéna, se v Kuala Lumpur opravdu nachází. (Matej.Mirejo)