Fanoušci hrdinů Rockyho či Ramba se mohou těšit z dalšího vydařeného filmového kousku svého hrdiny. Nezapomenutelný Sylvester Stallone (v tomto případě i spoluautor scénáře) se tentokrát představí jako řidič kamionu Lincoln Hawk, který nás ve snímku Do útoku zavede do proslulého Las Vegas, kde se koná bouřlivé Mistrovství světa v páce. Hawk, který musí spoléhat na svou bystrost a sílu vůle, se pokusí napravit svůj život získáním finanční odměny za první místo a obnovit vztah se svým synem (David Mendenhall), kterého dříve opustil kvůli svému majetnému a bezcitnému tchánovi (Robert Loggia). A tak si to Hawk v bouřlivém finále rozdá s některými velikány šampionátu - pěkně ve stylu Rockyho. Užijte si tuto fantastickou zábavu! (oficiální text distributora)

spikey1

Když jsem byl malý kluk, chtěl jsem mít tátu Sylvestera Stalloneho, to se nesplnilo a tak mi zbyl aspoň tenhle film, Sly se tu dotýká života Truckerů, kteří ztrácejí rodiny a děti díky tomu že cestují nekonečně dlouhé dny přes Ameriku. Není to jeho nejlepší film ale je to fajn a mám na to dobré vzpomínky. ()

Mr.Jackass

A to jenom proto, že je to Silvester..Jinak ten scénář a námět snad muselo psát tak 20 absolutně sfetovanejch postpubertálních živlů :)Příběh o kamioňákovi, který má náhle zájem o syna, který je ve vojenské škole a stará se o něj dědeček jehož dcera chlapcova matka umírá a jako poslední přání chce aby se její syn usmířil s oním kamioňákem, který je závoreň jeden z nejlepších v páce a jede na největší pákařskou soutěž na planetě, aby vyhrál nový kamion a k tomu cestou přesvědčil svého syna, aby ho měl rád... :) NEuvěřitelné,neskutečné,ale je to tak :D Tento příběh by nenapsal ani Rampa McKvak ()

ranp

Scénář je hodně jednoduchý, ale celkově to vyznívá příjemně, tříhvězdičkově. Je tu i pár dobrých hlášek. Třeba dohadování na konci filmu, jak se bude jmenovat Slyova a klukova firma. Dobrej je i moment, jak na sebe Sylvester sází 7 tisí dolarů. Většina lidí (včetně mě) by asi na něj nevsadila ani 7 korun, ostatní soutěžící působili většinou mnohem silněji a mohutněji. Takže Sylvestere, Over the top! ()

lskala

Ikdyž se jedná o prostinkej příběh, tak Sly umí nějakým, pro mě, záhadným způsobem vyvolat v lidech emoce, ducha bojovníka, který se se vším popere a nevzdá se. Možná je to tím jeho "ksichtem"... :-D 70% - 4**** ()

OughJay

Je to lacinej příběh, ale tohle je ten případ, kdy to filmu jenom prospělo... :) Díky takovejm rolím se ze Stalloneho stala legenda a zařadil se mezi moje oblíbený herce. Každej zápas v páce jsem tady prožíval s nim. Je to téma, který dokáže člověka fakt namotivovat... A u mistrovství světa v páce se mimochodem človek dost pobaví, jsou tam k vidění snad všechny lidský druhy od neandrtalců az po australopitéky... :D Parádní osmdesátková jízda, no a teď bych chtěl ještě vidět souboj Stallone - Bud Spencer :D 60 % ()

sedm.1

Ze Stallonovi bohaté a v mých očích skutečně kvalitní filmografii je právě Over the Top má nepřekonatelná srdcovka. Většina diváků, a to včetně i Slyových nejvěrnějších fanoušků, není z tohoto jeho počinu tedy zrovna nadšená, já ale opravdu nechápu proč a je to asi stejný případ jako u Arnieho, kdy zas zcela fanaticky obdivuji, též téměř všemi zatracovaný, Konec světa. Každopádně, Over the Top je prostě pecka. Má sice jednoduchý a možná i trochu tuctovější příběh, ale mě přijde skutečně působivý, emočně silný, s mnoha výraznými scénami a svižným spádem, směřující k velkému finále, turnaji, který je pak vážně našláplý a ikdyž je každému jasné, jak to dopadne, tak je přesto strhující a v rámci možností nehorázně efektní. Spoustu scén z celého filmu pak dokonce považuji až za kultovní a po mě osobně nezapomenutelné. Navíc se mi tu nadprůměrně líbil i Stallonův výkon, je opravdu přesvědčivý a já ho tu doslova žral, opomenout ale nemohu ani fakt megařezníka Ricka Zumwalta v roli Stallonova největšího protivníka Boba „Bull“ Hurleye, to je také famózní a jen těžko přehlédnutelné zvíře. Jako hodně výrazný bonus pak musím zmínit ještě vážně chytlavý soundtack a i velice působivou atmosféru, která mě také chytla. Zkrátka, ať si Over the Top všichni kritizují jak chtějí, já tento Stallonův film bez debat zbožňuju a pro mě to je prostě klasika, nezapomenutelný klenot a takový osobní miláček :-). ()

casioa....

Infantilný a smiešny film, ktorý som vo svojej mladosti (ako 12-15 ročný), videl hádam 100 krát. A možno preto, napriek Slyovmu absolútnemu neherectvu, blbemu scenáru a réžii, ho mám tak rád. Film o nevzdávaní sa..... ()

Davej

Myslím, že páka je nám všem (nebo většině) bližší než střílení z kulometu nebo bazooky, můžem si ji přeci zkusit sami. Film měl celkem náboj a v rámci možností je jeho námět oproti ostatním akčňákům sice malá ale přeci jen změna. ()

DocBrown

Viděno poprvé na základce v rámci nějaké náhradní výuky těsně po revoluci. Úplně první Stallonův film, který jsem viděl. Samozřejmě tehdá to bylo hrozně cool, protože jsem spadal přesně do toho úzkého věkového pásma, pro které to bylo určeno. Ještě si pamatuju, že jsme Stallona označovali mezi spolužáky jako "hubeňoura", díky tomu minimálnímu procentu tuku oproti jeho soupeřům. Tehdá se Sly dostal do vedení v mém pomyslném souboji s Arniem.... Po letech, je to pěkná kravina a Arnie jasně vyhrál. ()

POciSEM

Stallone by mohl hrat i porodniho dedka a stejne ho budu zrat. Sympatickej kamionak co prijde o manzelku a setka se se svym synatorem. A to je prave ten kamen urazu. Synacek je az prehnane nafrnenej,porad jeci ,,ja te nenavidim" a pak se se Slyem za doprovodu krokodylich slz objima a hrozne ho miluje,no tragedie. Stallone ho mel na zacatku filmu zavrit do boudy a pustit ho az na konci. Mohl se tak plne venovat armwrestlingu s tema osklivyma opicema a hodnoceni mohlo bejt jeste o trochu lepsi. Jedna hvezda je za Roberta Loggiu protoze je to spravnej mafian ()

AdamesWWE

[8/10] Veľmi dobrý snímok. Dobrý scenár, ešte lepší Stallone, príjemná rodinná atmosféra, arm wrestling zápasy, to úplne stačí na kvalitný film. ()

Paity

Sly se pochlapil a napsal scénář a dopadlo to asi tak, jak každý očekával. Žádná sláva. Prostě něco, na co se kouknete jednou v televizi, protože to zrovna dává TV Nova v noci, kdy se vám ještě nechce spát. Do konce života už si to ale znovu nikdy nepustíte. To je Do útoku. ()

Haymar

Osmdesátky jak vyšitý (resp. to nehorší z nich) a zároveň Slyův snad vůbec nejslabší kus... A nosná zápleka filmu? K smíchu! ()