Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Newyorský policajt Billy Wong přišel při přestřelce o parťáka a navíc byl suspendován. Teď dělá jen policejní dozor na různých společenských akcích. Na jedné z nich je unesena dcera velmi bohatého podnikatele. Stopy vedou do Hongkongu k panu Ko, hlavě velkého drogového gangu. Billy dostává šanci vylepšit si své jméno u policie a se svým novým partnerem odjíždí do Honkgongu, kde se je hned na uvítanou někdo pokusí zabít. Je jasné, že mají co do činění s lidmi, kterým nezáleží na počtu mrtvol, jež za sebou zanechají. (xider-tv)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (44)

choze 

všechny recenze uživatele

Jeden z raných Jackieho pokusů proniknout na americký trh, u kterého si ale nesedl s režisérem natolik, že v jednu chvíli odešel z natáčení a později přetočil některé scény a přestříhal film do dynamičtější a chanovštější podoby (zbavené vulgárních dialogů a nahoty) pro asijskou distribuci. V té pak oproti v Americe propadlé původní verzi slavila relativní úspěch a Jackie následně ještě odškodnil svoje publikum svým opusem magnum POLICE STORY, z téhož roku. K nám se bohužel dostala jen americká verze (vydal ji Intersonic s fajnovým malovaným coverem), která je průměrným akčním béčkem. Jede se přitom podle klasického buddy konceptu "policajtovi zastřelí parťáka, šéf ho seřve, degraduje a dá mu nového parťáka a nový úkol" s tím rozdílem, že hrdina svého nového parťáka zná už z dřívějška a perfektně spolu vycházejí, takže se nekoná tradiční pošťuchování a dopracovávání se vzájemného respektu. I proto je scénář jen nevzrušivým obcházením spojenců a protivníků a neustálým čekáním na příští akci, přičemž bitky ujdou, ale honičkám chybí drajv. Jackie je v popředí a jasně předvádí, v čem je dobrý, od nápadité choreografie bitek, přes kopání po akrobatické kaskadérské kousky, Aiello jen slintá po babách, občas dá někomu pěstí nebo vystřelí - symbolicky na konci z největšího kanónu - ale poslední slovo má zase Jackie. Ještě víc než Aiello tu pak dělá křoví mnou zbožňovaná Moon Lee (z rovněž intersoňácké série ULTRA FORCE), které nebylo dopřáno si ani jednou kopnout. Neomluvitelné. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Příběh je takový pěkně rozdělený: V USA - potažmo v New Yorku - zcela jasně dominují střelné zbraně, zatímco v Hong Kongu se dostávají ke slovu především efektní souboje à la Jackie Chan čistě v asijském stylu, přičemž nechybí ani pár VELICE vydařených kaskadérských kousků. Pravda, ve finále se oba dva přístupy trochu pomíchají, ale to není na závadu. P.S.: Prozatím jsem měla možnost vidět pouze americkou podobu snímku, ale i tak nemám žádné zásadnější připomínky. Děkuju LION-MR.T za odkazy na obě verze závěrečného zápasu a plně chápu Jackieho výhrady k akčním scénám, na druhé straně nahota lepých děv měla své opodstatnění (co kdyby je napadlo se v průběhu pracovního procesu nenápadně obohacovat) a filmoví policajti obyčejně nebývají žádní svatoušci libující si výhradně ve spisovných výrazech (obzvláště pak ti američtí - to je všeobecně známo). Ale každý má právo na vlastní představy o filmu nebo o čemkoli jiném, na čem se podílí - nehledě na to, že asijští filmoví fanoušci nemuseli být v některých směrech tak otrlí jako ti američtí ... a pokud "Ochránce" posloužil i jako inspirace pro ryze hongkongský snímek "Police story", který Jackie stihl natočit ještě v témže roce, pak splnil své poslání měrou vrchovatou ... Slabší 4* ()

Reklama

vegetol.mp 

všechny recenze uživatele

Je komický, jak tady všichni básní o lepší Chanově verzi. Ta je dle mýho ve skutečnosti mnohem horší a to především proto, že nerespektuje vůbec ducha původního filmu. Možná to někomu přijde v pořádku, ale dát do drsný akční krimi navíc komediálně laděný akční scény, ve kterých se jejich aktéři pitvoří jako zájezd z Jedličkova ústavu, je dle mýho totálně na palici. Jediný, co je o chloupek lepší, je závěrečnej souboj. Ale není to nic výraznýho. I když jsem oba filmy viděl v odstupu jednoho dne, téměř jsem nepoznal rozdíl. Ale samozřejmě chápu, že fanatický Chanovo obdivovatelé tu budou tvrdit, jak je jeho verze o moc lepší. Dle mýho není a je hlavně naprosto zbytečná, protože i přes ty změny jsou ty filmy téměř totožný. ()

Mol 

všechny recenze uživatele

Tady se opravdu v HK snažili, aby to vypadalo jako americkej krimi film a myslím, že se jim to povedlo. Nemám námitek, že bych se u toho nudil nebo tak. Občas je tam pár filmovejch chyb, z nichž nejvíc jsem se pousmál nad tou, kde Jackie skáče v přestřelce na podlahu a je vidět, že skočil na žíněnku. ()

haj 

všechny recenze uživatele

Americký film, se kterým byl Jackie tak nespokojen (a celkem chápu proč), že některé scény dodatečně sám přetočil a tak existují dvě verze. Jackie byl hlavně nespokojen s režisérem, který mu v bojových scénách nedal moc prostoru, takže jsou krátké a pomalé, kromě toho Jackie hraje tvrďáka, ve filmu se hodně nadává a střílí. Zkrátka všechno bylo jinak, než jak si to Jackie představoval, takže když režisér konečně opustil Hong Kong, JC přetočil bojové scény, vystříhal nadávání a přidal dokonce jednu dějovou linii. Já jsem viděl jen americkou verzi, která vyšla i unás a ta je opravdu špatná. Z Jackieho verze jsem viděl jen pár záběrů v dokumentu Jackie Chan: My Stunts a to vypadalo mnohem líp. Nemyslím si, že film jako celek bude nějak výrazně lepší, ale aspoň ty bojové scény by měly být zajímavější. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (6)

  • Film, se kterým byl Jackie tak nespokojen, že některé scény dodatečně sám přetočil a tak existují dvě verze. (CrypzzXD)
  • Jackie natočil v Hong Kongu remake z názvem Police Story. (CrypzzXD)

Reklama

Reklama