Americký akční film vystavěný z tradičních žánrových prefabrikátů nepostrádá nic z toho, co od něj fanda očekává, zejména pak akci, přestřelky a boj muže proti muži na všechny způsoby. Hlavní postavou je vynikající bojovník Nick Gunnar, který vede skupinu mezinárodních žoldáků na nevelký ostrov v jihočínském moři. Jejich úkolem je donutit domorodce, aby prodali jisté společnosti těžební práva na obrovské nerostné bohatství, které se tu marně snažili získat už mnozí. Jsou tvrdí, precizně vycvičení, až hazardérsky odvážní, sebejistí a připravení bojovat do posledního dechu. Jenže všechno je nakonec tak trochu jinak, protože Gunnar se ostrově setká s přátelským přijetím, je ohromen jeho nádherou, kterou by těžba nerostných surovin zcela zničila a navíc se zakouká do jedné z místních krasavic a skamarádí s jejím malým synkem. A tak se nakonec parta žoldáků postaví na stranu domorodců aby hájila jejich zájmy. (oficiální text distributora)

McLushi

Po Času pomsty Lundgren už moc dobrých věcí nenatočil, ale Švéd není špatný. Má dobrý děj, jinak prostředí Thaiska se mi též líbí a koneckonců ani akce není nejméně. 45% ()

Wormboy

Pre mna jeden z poslednych Lundgrenovych filmov, ktore som dopozeral bez nutnosti chytania sa za hlavu ci neprijemneho pocitu zo zabitia casu. Ide o jednoznacne becko, avsak este z doby, kedy akcne becka boli "in" a to jasne vidiet aj na vypravnosti a skutocnej akcnosti filmu, co o dnesnych Lundgrenovych filmoch povedat nemozno. 2,5/5* ()

otík

Zabíjení nevinných lidí, podivná role Catherine Bellové i hnusně slizkého Trevora Goddarda, kteří o pár let později řádí v Jagu a především trapný herecký projev Dolpha Lundgrena (jako obvykle) jsou devízou tohoto zcela zbytečného snímku o vojákovi, který se zastane domorodců proti svému zaměstnavateli, jímž jsou dva podnikatelé snažící získat území s významnými minerály a rozpoutá válku, kterou může vyhrát pouze on. ()

Sfinkter

Překlad názvu je opravdu vynikající, film jako takový vznikl v dobách akčního boomu, takže se díváme spíše na mutanta Sedmi statečných a Ramba. Jsem rád, že v dabingu dostává Lundgren hlas od Soukupa. ()

kurcatovium odpad!

Neskutečně kýčovitá zhovadilost. Film je originální tak maximálně tím, co všechno okoukaného dokáže naházet na jednu hromadu bez ladu a skladu. A hlavně bez sebemenší špetky koukatelnosti. Psát cokoliv dalšího by bylo jen plýtvání slovy. ()

noriaki

Zapomenutelné béčko, které promrhalo všechny šance jak se vymanit z davu podobných devadesátkových akčňáků. Hlavní hrdina začíná když ne jako záporák, tak minimálně v šedé zóně. To co by šikovný režisér využil v působivý přerod, a slušný herec uvěřitelně zahrál, to břídil Perry Lang nechal prošumět a Dolp Lundgren odbyl jednou sterilně pronesenou větou. V devadesátém čtvrtém mířila Lundgrenova kariéra volným pádem do sraček, a tady je vidět, proč tomu tak bylo. Akce neoslní, herecké výkony spíš rozesmutní a scenář je vhodnější ignorovat. Zaujal mě jen Trevor Goddard, který si zahrál padoucha jak se sluší a patří. Fakt že na něho hlavní hrdina fyzicky nemá, je to jediné opravdu zajímavé na celém tomhle stotřiminutovém podprůměru. ()

Moogwi

Dolph Lundgren, to je prostě správnej řízek, oblíbil jsem si ho už v Rocky 4, a i když hraje samá béčka, tak ho prostě žeru.. hrát tento film Chuck Norris, tak je to pro mě odpad, ale takhle je to pořádná řežba s mým oblíbeným Švédem :) ()

JohnSmith

Slušné akční Béčko, kterému chybí víc akce. Finální přestřelka je sice dlouhá,ale není nic moc. Děj je jak z pohádky a nechybí děsný happyend ()

Castrator

Švéd je hovadina od začátku do konce, jak se od filmu z 90. let s Dolphem v hlavní roli čeká. Tím je řečeno vše podstatné :-) Fakt tu nic kromě jatek a tvrďáctví není. Díky bohu! ()

herr_carter

Lehce okopíruju komentář uživatele "tuxedo" - trochu jako predátor, akorát bez mimozemšťana s laserem... A - bez herců, bez peněz, bez scénáře, bez koulí, beze všeho ! Jediná hvězda za Dolpha,protože to je prostě masér, byť především s B až C historií...........moje hodnocení = 2 z 10. ()

Testament

Mno, upřímně jsem to čekal horší, než čeho jsem se nakonec dočkal:-). Akční film, co sice nudí, ale oproti pozdějším "peckám"maestra Dolpha je tohle ještě relativně OK. ()

keoma26

Ten,kdo tomuhle dava min nez 3 hvezdicky, nema ve skutecnosti rad akcni filmy nebo ten film vubec nevidel:ma to totiz vsechno,ma to drajv,atmosferu,pot,hlasky,souboje,zensky,vybuchy i spravnou davku naivity...na imdb 57procent.PS: mozna si to jeste vic nez z Ramba nebo Predatora bere ze Sedmi statecnych,takze pro fanouska skoro dvojita radost ()

KoRner

Aj napriek mojej slabosti pre béčka z 80tych rokov, nemôžem dať vyššie hodnotenie, pretože ma to nehorázne nudilo. Veľmi nezaujimavy dej, prostredie a herci smiešni a jedinú hviezdu davam za scénu s bazookou. ()

MaaaR@

Film jsem viděl čiročirým omylem na jedné naší TV stanici, když jsem nemohl usnout. Snímek úkol splnil a zároveň se závěrečnou scénou a úlevným oddechnutím jsem zavřel oči a blaženě usnul. Film předvádí jakési Best of klišé. Drsňák Dolph posbírá partu neméně drsných chlapíků (a jedné "ženy"), dorazí na ostrov, kde ti citlivější zjistí, že domorodci jsou vlastně fajn, příroda krásná a ničit toto panenské území by byla škoda. Aby toho nebylo málo, bezcitný Švéd se nám zamiluje, což způsobí jeho přerod v lidsky uvažující bytost. Nečekané, tolikrát omleté, od začátku předvídatelný konec, herecké výkony nikterak přesvědčívé a ani okouzlující akční scény se nekonají. Hvězdičku dávám za domorodého průvodce, jehož hlášky a syrový přístup k věci mě upřímně bavily. ()

POciSEM

Nejak si nemuzu pomoct. Tenhle bijak patri mezi moje nejoblibenejsi Dolphovi kousky. A kdyz si to nakonci rozda s lehce nabuzlim Trevorem Goddardem (v podzemnich chobach ne v posteli) tak jasam. Perfektni fight ()