Polda - Probuzení (2016) (epizoda)

Tak nám to začíná. Matásek podobně jako Seagal v Těžko ho zabít leží zarostlý x (20) let v kómatu, pak dojde mladá šikovná sestra, chce se mu podívat na jeho chloubu a ejhle, náš pacient se probudí. Následuje klasická písničková scéna "dej se do formy" a jdeme na první případ s novým parťákem. Ten pravda není poručíku Břízovi po chuti, ale co už, práce je práce. V osobním životě to taky není žádná sláva, manželka mu žije s policejním patologem Mrázem, čili vztah s dalším kolegou je na bodě mrazu. Ještě že aspoň šéf je kámoš a rozumí jeho starým metodám a je ochoten ho aspoň trochu krýt.  Jinak případ nálezu mrtvého těla v sudu je brzy vyřešen, bohužel pro Mráze jsou v něm zainteresovaní staří kámoši, ale nedá se, právo je právo a je třeba zatýkat. Případ celkem ujde, ale osobní linky mají v tomto díle přednost. Slušný rozjezd dnes už šestisérie.

Marie Růžička (1994) (TV film)

Pohádka, která se dá přetrpět, ale je to na hraně. Zlo je tady hrozně silné, zlý král je k nepřežití, toho pověsit na prvním stromě, kdo to s ním myslel dobře, skončil ve vězení. Kladných postav málo, Jiří Kuldan naprosto podivný, Daniela Krhutová je těžce pod dohledem Andrlové, což je taky takové podivné. Prostě normální pohádka, kde dobro vítězí nad zlem, to není. Podivnost, na kterou nejlépe brzy zapomenout.

Vytoč mého agenta - Epizoda 5 (2024) (epizoda)

Další z dílů, které stojí za to vidět. Jiří Havelka hraje perfektně, Majer i Slovák Loj jsou super. Zato linka Kronerová s Stankem je zcela zbytečná. V hlavní roli je však Hádek, který je super. Seriál konečně začíná bavit, kéž by to tak i pokračovalo.

Iveta - Série 1 (2022) (série)

První série přibližuje absolutní počátky Ivetiny kariéry, ukazuje její osobnost a samozřejmě komplikovaný vztah s Petrem Sepešim. Není to úplně zlé, ale zfilmování ani zkratkovitost mi nesedí. Fialová i zbytek ansámblu OK, nemám s nimi problém. Zpěv ujde.

Iveta - Smím dál (2023) (epizoda)

Nemůžu tomu přijít na chuť. Je to zkratkovité, barevné, sem tam podivně pomalé a tak nějak zvláštně natočené. A Gotťák Ondřeje Rumla je strašný. Zato Brzobohatého Štaidl je super.

Polda - Dostihy smrti (2021) (epizoda)

Poklidná detektivka, jen šéf Pavelka dostal do těla. Zato vražda mladé žokejky nedá Břízovi a Juniorovi zabrat. Slušný první díl další série.

Iveta - Snad nám to vyjde (2022) (epizoda)

Iveta pálí ostrými, zpěv jí jde, Sepeši začíná tápat a pochybovat o sobě, navíc na lásku k Ivetě kašle. Zklamaná Iveta se ale nedá a snaží se prosadit sama. Následuje všem známý Sepešiho odchod ze světa živých, což Iveta těžce nese a vrací se domů. Díl, který sice mnoho ukazuje, ale ve své podstatě je o ničem. Slabé.

Iveta - Tisíc obyčejných věcí (2022) (epizoda)

Rozjezd velmi rozvážný. Nejdříve Iveta na klíně chlípného dědka, pak nechutný uvaděč soutěže v Jihlavě, pak Mercedes před barákem a rozjásaný Sepeši u Ivety doma a nakonec odjezd do Prahy. Nemělo to očekávanou šťávu, je to zatím taková pohádka o princezně. Tak uvidíme, jak dál.

Vytoč mého agenta - Epizoda 4 (2024) (epizoda)

Konečně díl, který mě potěšil a pobavil. Maštalír v hlavní roli, naprosto super, Pauhofová snesitelná, intimní napětí mezi Issovou a Štěpánkovou by se dalo krájet, velmi podařený konec. Tohle byl díl, který mě navnadil na další sledování bez odporu. Jen tak dál.

Muž na drátě (1985)

Poslední třetina filmu fajn, ale zbytek je spíš jen válení se Bartošky s milenkama. Notně zestárlý film.