Nuda per Satana

• USA Nude for Satan

Taliansky gotický horor rozpráva príbeh Dr. Bensona, ktorý raz pri jazde opustenou krajinou objaví havarované auto a v ňom mladú ženu. Rozhodne sa jej pomôcť, a tak si ju zoberie k sebe do auta s úmyslom čo najrýchlejšie jej vyhľadať pomoc. Po chvíľke sa zdá, že mu šťastie praje, pretože narazí na veľké sídlo, v ktorom dúfa, že nájde pomoc. Dvere mu otvorí krásna, tajomná žena, ktorá vyzerá presne ako tá z auta. Oboch pozve na noc. Lekár však čoskoro zistí, že jeho hostiteľka nie je jediná v zámku a že táto krásna žena ukrýva desivé tajomstvo. (misterz)

corpsy

Niekto ( režisér, scenárista ) sa tu strašne snaží napodobiť Jess Franca. Hlavne v tom zlom. Galéria bobrov, halucinačné scény, kde neviete čo je skutočnosť a čo je Francova...pardon Batzelliho myseľ na štreke do neznáma a nejednoznačný záver, pri ktorom aj Fulci musel zapnúť všetkú šedú mozgovú kôru. Ale aby som nepreháňal, proste blud, ktorý vo svojej dobe musel pomáhať drogovo závislým v tom, aby fetovali ešte viac. ()

darkrobyk

Klasický podivný italský horor v gotickém rouše libující si ve snových scénách, nejednoznačnostech a halucinacích. Je doktor Benson William nebo Peter? Je tajemná žena Susan nebo Evelyn? Království smrti, skutečnost, sen či jiná dimenze? Trochu jsem si vzpomněl na Karneval duší. Ďábel, sex, snový lesbický sex, bičování a bouře. Noční můry! Velkým kladem je samozřejmě Rita Calderoniová, která po většinu času pobíhá sem a tam nahá, spoře oděná nebo alespoň s odhalenými zbrojními pasy. Solidní jsou i celková atmosféra, barevné ladění, hry světel a stínů, smysl kamery pro detail a v italské kinematografii především záběry na oči postav. Pavouka raději komentovat nebudu, protože to byl papundeklový omyl. Jen nevím, proč by měl zrovna démonům, notabene Ďáblovi, vadit oheň, ale k celkové podivnosti snímku to docela sedlo. Poněkud únavnější scény jsou ty, kdy Dr. Benson pobíhá po zahradách kolem hradu a snaží se chytit tajemnou postavu, která je.... Spíše jen pro žánrové fanoušky a sběratele. ()

Kusko.t2

Slabší horúrek so satanskou tematikou, v ktorom si vládca temnôt vždy rád zgustne na mladom ženskom peknom telíčku. Tieto prvoplánové a cielené hrádky s pár dievčatami, režisér Luigi Batzella zabalil do jednoduchého príbehu, v ktorom Dr. William Benson sa vplyvom nepríjemného počasia a následnej autonehode, dostáva do gothického sídla Satana v ľudskej podobe (žiaden „ruďas“). Hľadá totiž pomoc pre jednu peknú slečinku (Rita Caldana), ktorá sa vybúrala pár sekúnd po ňom. Nuda per Satana žiaľbohu obsahuje aj tú nudu, miestami divnú a otravnú ale obzvlášť aj dobrú hudbu a tak stredne nahoty. Práve film ako celok najviac ťahá nahé telo hlavnej predstaviteľky, ktorá vyzerala sexi s tými jej odhalenými vnadami v každej scéne. Ani poriadne porno, ani poriadny horor. Taký divný taliansky guláš. ()

pornogrind

Od filmu jsem čekal daleko víc. Nakonec je tak pro mě zklamáním. Je sice fakt, že se na hlavní představitelku možná dobře kouká, ale rozhodně její kozy a bobr neutáhnou celej film. Kamera se povedla a některý scény ( hra barev ) stojí za to.Naopak některý scény zase film hodně sráží. Za všechny jmenuji třeba WTF scénu s pavoukem. To bylo ubohý i na rok 1974. Do toho všeho hraje otřesná a podle mě nehodící se hudba. Hodně slabý 2 hvězdy. ()

Campbell

No abych svým komentářem zbytečně nezdržoval, tak řeknu hned pozitivum, kterých nebude moc. Vlastně je jenom jedno a to je atmosféra, ze začátku dokáže zaujmout a je snad jediné na co se dá koukat. TAk výčet pozitiv skončil. Teď negativa kterých je neuvěřitelně moc. Tak snad začnu s hercema, určitě u tohohle typu filmů nečekám dobré herce, ale aby každej herec hrál hůř než pornoherci tak to je moc. Erotičnu tu sice je ale jak jsem už řekl nemám rád chlupaté klíny, pravda tohle rozhodně není porno jako Lucifers ze 1971, ale prostě mu i tady ta erotika překážela, příběh i když slibně rozjetý děsně na konci ztrácí a neuvěřitelně jsem se zamotával co se děje. Navíc konec filmu je strašně tupej a navíc jsem viděl tolik barev až mě rozbolely oči. Je to prostě další slabší erotiko horor který se doporučit moc nedá. ()

kaylin

Tohle bylo jedno velké zklamání. Čekal jsem, že to bude snímek odvážný, ale on se vydal spíše cestou psychedelické podivnosti, která ale vlastně v konečném důsledku není ani tak moc ujetá. Za zmínku pak stojí jedině Rita Calderoni, která má tělo, na něž se chcete klidně i tu hodinu a něco dívat. Jinak nic. ()

pepua

Existují dvě verze, soft a hardcore. Hardcorová obsahuje několik vložených scén, ve kterých jsou herci nahrazeni, takže fanoušci Rity Calderoni by mohli být zklámáni, no ale ona ta verze za shlédnutí ani nestojí, ty scény jsou vyloženě rušivé. I když je to celé mizerně natočené, příběh špatný není a i když se dlouhou dobu zdá být nesmyslný, smysl to nakonec dá. O srovnání těch scén si můžete počíst tady. ()

bierce

Muž a žena jsou okolnostmy donuceni k tomu, strávit noc ve starém zámku. Tam ale zjistí, že zámek je obýván jejich dvojníky, kteří je nutí dělat věci, které slušný člověk nedělá...Film je to dost podivnej, kamera je často v úhlu 45 stupňů, neustále poodhalená nebo úplně nahá hlavní hrdinka, šíleně primitivní loutky (pavouk...), na druhou stranu nádherná scéna lesbického sexu a dementní pointa, která film podle mě zabila. Zkrátka, občas to nudí, ale stejně to doporučuju, protože takovýhle filmy se moc často nevidí. ()

Gogo333

Chlápek po cestě narazí na ženu, která je zraněná. Naloží ji a jede. Dojede k hradu, kde hledá pomoc, ale narazí na satana, který je začne "týrat". Některé scény ujdou jak již někteří zmínili, ale nějaké jsou k smíchu. Třeba scéna s pavoukem. Je to italský film, tak kdo zná ví do čeho jde. 30% ()