Za ginipiggu 3: Senritsu! Shinanai otoko

• USA Guinea Pig: He Never Dies
všechny plakáty
Krátkometrážní / Horor / Komedie
Japonsko, 1986, 41 min

Po škandalóznom druhom diele Za ginipiggu 2: Chiniku no hana prichádza opäť japonská dávka sadizmu.
Mladík má dosť nepekný život, priateľka ho opustila a práca ho už nebaví. Rozhodne sa so všetkým skoncovať a chce spáchať samovraždu. No nedarí sa mu to. Skúša si podrezať žily, zarezať do krku, ale nie a nie zomrieť. Využije svoje „schopnosti“ a začne spriadať plány, ako vystrašiť partnera ex-priateľky tým, že po ňom hádže vlastné vnútornosti. (ash99)

Silverluv

Tak tohleto je úplně jiné kafíčko než předešlé dva díly. Třetí díl série velmi zdařile paroduje oba předešlé díly a narozdíl od nich už nepůsobí tak nudně a křečovitě. Naopak, japonci dokazují, že mají smysl pro humor, pravda, trochu morbidní, ale o to udernější. Nebudete se u toho válet smíchy, spíše jen s nevěřícným úsměvem kroutit hlavou, co všechno ty asiaty nenapadne. Jsem rád, že jsem to po prvním a druhém dílu nevzdal, i když jsem k tomu měl velký náběh. Opravdu příjemné překvapení a osvěžení před čtvrtým dílem... A nebojte se, o krev a klasické řezací scény tady určitě nepřijdete. ()

Kusko.t2

Guinea Pig odbočila od svojho pôvodného prístupu, ktorý v Senritsu! Shinanai otoko dostal príchuť humoru. Síce lacného a často trápneho, ale humoru, ktorý hneď ako sa prejavil, udal zameranie tohto dielu. Krvavý, trápne zábavný kraťas o znudenom nesympatickom Japoncovi (bol síce zo všetkých najsympatickejší, ale aj tak), ktorý je otrávený prácou a svojou bezvýznamnou existenciou až natoľko, že si z toho nezačne trhať vlasy, ale rovno črevá, zaujal skoro bezvýznamné miesto v mojom dojme. U mňa proste horšie ako predošlé dve časti. Aj keď sa jedná o krátkometrážnu záležitosť, zdalo sa mi to dlhé. Za to môže tá významná miera nudy a NEnápadu. 1* za pár (doslova) efektov a fórikov. ()

Astaroth12

Za seba môžem povedať bavil som sa. Stopaž bola parádna, príbeh bol neskutočne vynaliezavý a dobre spracovaný. V príbehu cítiť iróniu aj svieži nadhľad a v takej krásnej zábavnej forme. Lebo keď hlavný hrdina nemohol zomrieť a jedno z jeho slov bolo- čo som zombie? Naozaj niektoré dialógy boli parádne. Film nemá vo svojej podstate veľa zvráteností, ale jeho sila je v zábavnosti, tam boduje na plnej čiare. Neskutočne ma tento film zaujal a hlavne bavil. Človek sa snaží zomrieť, ale nejako to chalanovi nejde, parádička! ()

eraserhead666

Zůstala brutalita, zůstala bizarnost, zůstala grotesknost. Byl ale přidán v podstatě sociálně-kritický příběh jednoho zaměstnance, který během pokusu o sebevraždu zjistí, že nemůže zemřít, ať to zkouší jakýmkoliv způsobem. Zábavné, působivé, krvavé, brutální, v případě hrdinových monologů opravdu komické. A scénou s házením vnitřnostmi to lehce odkazuje k prvnímu dílu. Během jednoho jediného roku série udělala obrovský krok. Možná hodně ztratila na své hrané realističnosti a syrovosti, každopádně určitě krok směrem k zajímavosti a zábavnosti. ()

BlackTom

Akákoľvek snaha o snuff je vypustená zo scenára, čo je nakoniec celkom dobre, aspoň sa nič nedokurví, všakže? Takto ostáva aspoň zábavná gore-historka o chlápkovi, ktorý prestane cítiť bolesť a nemôže zomrieť. S takýmto námetom sa ale dalo pohrať aj lepšie (ultranelogické pero a pravítko), no napriek tomu je to zatiaľ to najlepšie, čo séria GP priniesla. Stále je to však žalostne málo... ()

• Na začiatku si na chodbe počítačovej firmy dohaduje dvojica rande v kine na filme Chorus Line (1985). (BlackTom)