Malarkey

Nebylo neobvyklé, když se dříve párkrát do roka objevil v Hollywoodu nějaký ten komorní thriller. Na malém prostoru režisér rozjíždí nervy drásající příběh, který nabírá na obrátkách s každou další minutou. A přesně takový příklad kvalitního thrilleru je Vyjednavač, kde Samuel L. Jackson a Kevin Spacey hrají jednu z jejich nejsilnějších rolí v rámci jejich hereckého portfolia. ()

MoiJe

Povodne som tu mala 4 hviezdy, predsa len, par drobnosti sa mi nezdalo. Ale ked tak uvazujem. Skveli herci, scenar, nic extremne prehnane co do obrazu. Chvilami som sa bavila, chvilami mi bolo do placu, chvilami som bola fakt prekvapena a chvilami bola napata. Siroko daleko o nicom, co som v poslednej dobe videla, nemozem povedat to iste. Zasluzia si plny pocet... ()

Jara.Cimrman.jr

"Co dělaj chlapi jako Vy, když neukecávaj chlapy jako jsem já?" Vždycky jsem si myslel, že není možný natočit vynikající thriller, jehož věrohodnost je totálně závislá na tom, zda dva herci dokážou udržet napětí posílaný po telefonní šňůře. Policejní vyjednávači Danny s Chrisem to však dokázali, sehnali si k tomu skvělý nahrávače a já se musím přiznat, že scénu, kdy Danny trénuje Farleyho z pravidel vyjednávání, považuju za jednu z nejlepších, jakou jsem ve filmu viděl. ()

Lacike

Dalsi kvalitny devätdesiatkovy thriller, ktory som videl viackrat a zakazdym som ho zral. Ale teraz po rokoch ma uz tak nenadchol. Uz ma prilis nebavia detektivne zapletky a v tomto filme ma prim pred subojom dvoch vyraznych osobnosti vysetrovanie toho, kto hodil na hlavneho hrdinu vsetko to svinstvo. Vdaka tomu trva celu dlhu hodinu, kym dôjde ku stretu Jacksona a Spaceyho. Co je velka skoda, lebo prave ich spolocne sceny su tym najlepsim na celom filme. Kazdy ich spolocny dialog stoji za to a ked sa nerozpravaju, tak kvalita filmu vyrazne klesa. Jak Spacey, tak aj Jackson podavaju nadpriemerne vykony, ale ich top to urcite nie je. Fakt si ale neviem predstavit v Spaceyho ulohe pôvodne uvazovaneho Stallonea. To by bol uplne iny film. Zvysok postav aj ked je obsadeny znamymi a sympatickymi prihravacmi je uz len do poctu. Trochu z nich vynikne uz len ustraseny Paul Giamatti. Skoda, ze aj dalsi z nich nemali moznost viac vyniknut. Cas na to vdaka bohatej stopazi bol, ale scenar im to nedovolil. Akcie tu je minimum. Co nevadi, len tych napinavych scen mohlo byt ovela viac a rozhodne by filmu neuskodilo vyraznejsie skratit stopaz. Hlavne ten uvod, aby sa ovela skôr na scene objavil Spacey. Takze film stale odporucam, ale uz to podla mna nie je taka pecka ako kedysi. 7/10. ()

tron

Najlepší vyjednávač v meste (Samuel L. Jackson) je falošne obvinený zo zločinu a keď vidí, že ho všetci opúšťajú, unesie všetkých, ktorí ho do toho potencionálne mohli namočiť a žiada komunikovať s druhým najlepším vyjednávačom v meste (Kevin Spacey), aby to vyšetril. TO je nápad! Bola to skrátka doba, kedy F. Gary Gray nenakrúcal veci typu LÚPEŽE PO TALIANSKY, BUĎ COOL alebo KOKAÍNOVÝ KARTEL, ale nádherne budoval tiesnivo napínavú atmosféru, špičkovo pracoval s hercami (ďalej ešte Paul Giamatti, John Spencer, J.T. Walsh, David Morse či Ron Rifkin) a akčné vsuvky mu nerobili problémy. Legenda hovorí, že Spacey a Jackson sa do filmu obsadili sami. Raz sa vraj stretli na večierku a keďže sa poznali (hrali spolu v KEDY ZABIŤ), slovo dalo slovo, Jackson sa spýtal Spaceyho, či náhodou nečíta scenár k "nejakému" VYJEDNÁVAČOVI, Spacey priznal, že číta, Jackson povedal, že rolu vezme, ak ju vezme Spacey a Spacey prikývol, že ak to vezme Jackson, vezme to aj on. ()

• Natáčanie Dannyho Romana (Samuel L. Jackson) a rukojemníkov v kanceláriách pre vnútorné záležitosti prebiehalo v štúdiu v Los Angeles v Kalifornii. S cieľom simulovať panorámu Chicaga, ktorú je možné vidieť pri pohľade z okna, bol pomocou šiestich kamier nasnímaný plagát s rozmermi cca 50 na 12 metrov, ktorý bol priamo v Chicagu a ten potom vložili do filmu. (Arsenal83)
  • Film je z části podložen skutečnou událostí finančního skandálu ze St. Louis z roku 1980. (Conspi)
  • V závere nakladajú zraneného Dannyho Romana (Samuel L. Jackson) do sanitky hlavou napred. V ďalšom zábere z vnútra sanitky má však hlavu pri dverách. (ti88na)