Za ginipiggu 4: Manhoru no naka no ningyo

• USA Guinea Pig: Mermaid in the Manhole
všechny plakáty

Umelec - maliar chodieva do mestskej stoky po inšpiráciu pre svoje diela. Okrem odpadu tu nájde „morskú pannu“, ktorú pozná z detstva.
Zoberie ju so sebou, no zisťuje, že tvor trpí odpornou hnisavou nemocou. Pokúša sa ju vyliečiť a pritom maľuje aj jej portrét.
Morská panna má posledné želanie - nech jej obraz dokončí skôr, než zomrie. (ash99)

gjjm

Toto není snuff... Je to úplně jiné, než první dva Guinea Pig (tyto dva první díly, a možná ještě He Never Dies, jako jediné tvoří konsistetní celek, ostatní jsou jenom horší či lepší nesouvislé přílepky) - především absencí jakéhokoliv snuffu a násilí. Snad surrealistická tragoedie morbidní lásky :-)? Příběh malíře, který ve své tajné skrýši v kanále najde mořskou pannu - je nádherně ponurý, ale dost zdlouhavý, přestože oba herci jsou docela sympatičtí. Smyslem života se stane malování - zachycení mořské panny. Té mořské panně s nohama obalenýma takovou tou praskací bublinkovou fólií sice nevěříte, ale to není ani účelem. Rámec gore (přestože to vůbec není gore, je to jenom hnus) je zasazen rovněž pozoruhodně - mořská panna dostane jakousi docela nechutnou chorobu. Zkuste zajít s mořskou pannou k chirurgovi - nejde to, musíte jí její červů plné nádory na celé horní polovině těla (s výjimkou tváře a bradavek, překvapivě) upižlat sami, přičemž z nich vytékají různobarevné tekutiny. Malíř ji samozřejmě neopomene malovat... Bizarní, ponuré, trochu úsměvné a dost smutné, a především silně morbidní (i když to vůbec není snuff, spíš surrealisticky krvavá tragoedie). Překvapivé silně televizním způsobem zobrazení, líp natočené by to bylo brilantní. Za úžasně bizarní odhalení a vyvrcholení filmu dávám plné hodnocení. Skvělý film; a skvělý film by to byl i mimo žánr, do kterého je neprávem řazen. Všem doporučuji. I těm, kteří nemají rádi samoúčelné násilí, protože tady skoro žádné násilí není. ()

BlackTom odpad!

V tomto fakt niekto vidí nejakú úžasnú onú o nešťastnej láske? Ja vidím len najväčšiu sračku, ktorá pod názvom GP vznikla. Ani efekty, ani posrané červy a žížaly a bohviečo to tam za háveď bolo ma nenadchli. Ani syfilitická morská panna, ani vydesené ksichty maliara. Mňa to proste nebavilo, neznechutilo, nijak to so mnou nepohlo. Vysoké hodnotenie pre mňa ostáva nevyriešenou záhadou. ()

TERRORDROME

Súhlasím, že je to najlepší diel série. Na rozdiel o jednoduchej samoúčelnej brutality prvých dielov má toto aj nejaký zmysel a dokonca je to naozaj pôsobivé, teda nebyť príšerných hereckých výkonov. Hlavný hrdina chodí po kanáloch, kde zbiera inšpiráciu na svoje obrazy. Jedného dňa nájde okrem použitých prezervatívov a vložiek aj bonus v podobe morskej panny. Vezme ju k sebe domov a začne maľovať, lenže ona má nejakú chorobu a ide to s ňou dole kopcom. Zvracajúca morská panna pokrytá hnisavými vredmi z ktorých vyliezajú červi a rôznofarebný hnus je určite dosť originálna kreácia. Na konci to začínajú tvorcovia trochu komplikovať a zahmlievať, takže je divák na pochybách či to bolo naozaj alebo je hlavný hrdina len schizofrenik čo zabil svoju ženu. Myslím, že to neprospieva veci. ()

Patrac999 odpad!

Nechápu co na tom vidíte, ženská která má bouli na hlavě a rve si vlasy to je brutální? Rozhodně se mi po shlédnutí nechtělo zvracet, spíš se smát nebo zvedat obočí. Brutální je Bratrstvo neohrožených když výbuch jednomu vojákovi urve nohu, který si řiká: "Musím vstát, Musím se schovat" Z toho mám husí kůži ale rozhodně ne z boule na hlavě a červů vylézajících odevšad ()

Rathalos

Zhodnem sa v nazore,ze to je najlepsi diel tejto serie,ale nezhodnem sa v tom,ze je to nejaky nezvladnutelny mega-humus,pre mna len priemerna miera hnusu,ale zeby mi to robilo nieco so zaludkom,tak to nie,nedavno som zhliadol Squirmfest 1,2 a tam som uz problem mal,takze tri hviezdicky...:-) ()

habertek

Zajímavý film...pro mě odpanění tímto subžánrem hororu a nebylo to zase tak hrozné. Zaprvé mě film nalákal spojením horor a mořská panna...Hororů o mořských pannách je pomálu a když už nějaký je tak béčkový. Zatím nejlepší co jsem viděl je Bytost z hlubin nebo dalo by se říci jedna část Pirátů z Karibiku: Na vlnách podivna. Film by se dal rozdělit na tři třetiny. V první se seznamujeme s malířem, který leze do kanálu pro inspiraci na obrazy a najde mořskou pannu. Další dvě části už tak zábavné nebyli pokud někoho nebaví koukat na hromadu žížal a červů v červeným barvivu:D Konec zajívý akorát mě tak napadla otázka...Za co byl uvězněn? Za vraždu mořské panny???:) ()

djbarrel

Dávám 5 ***** ne snad proto, že by příběh byl tak skvělý, nebo snad herecké výkony. Není to ani kvůli skvělé práci kamery a hororové atmosféře. Není to ani proto, že by film byl bez chyb. Dávám je proto, že tenhle film je 63 minut útoku na divákův žaludek. Já jsem v téhle zkoušce obstál, ale v půlce jsem pro jistotu musel odložit oběd. Tohle byl masakr. 95 % ()