Bourák

• USA Breaker! Breaker! (více)

Řidič náklaďáku (Norris), který hledá svého dávno ztraceného bratra, se s kamarády stejné profese octne ve městečku plném korupce, kde se zjevně každý, od policie až po soudce, nechává uplácet. Dají jim nespravedlivě pokuty, aby z nich dostali peníze, a nechtějí je nechat projet, dokud nezaplatí. Řidiči se rozhodnou vzít věci do svých rukou a proti zkorumpovaným úředníkům společně připravují pomstu. (Filmbox)

kobejn

jasně, nechtěl sem po práci koukat na buňuela nebo godarda, řek sem si, dám si oddechovku s čakem, ale nečekal sem, že to bude taková oddechovka, kde sou všichni kromě čaka totální dementi a film natočil nějakej retard, no nic, čak za nic nemoch, todle natočil nějakej idiot halt. A jak se k tomu přichomejt Jack Nance z Mazací hlavy, to je taky kuriozita. ()

Han22

Jako oddech od sledování hororů jsem si pustil nějaký akčňák z té doby. Bourák je asi první film s Chuckem v hlavní roli a je to taková klasika, která se objevila snad už tisíckrát. Městečko, které si dělá vlastní zákony a cizinci zde záhadně mizí. Přidejte všudypřítomné vidláky, country a buranov na všech stranách - ať už se jedná o městečko nebo truckery, nějaké to karate a mladého, blonďatého a oholeného! Chucka Norrise a máte zhruba výsledek. Do pořádného akčního filmu to má daleko, ale zas tak hrozný to není, bitky jsou slušné a závěrečný příjezd tiráků skvělý. Jen ten zbytek je taková ta ohraná, vidlácká nuda. EDIT 2023: Dát si jako start roku 1977 rewatch tohohle "akčního" filmu nebyl dobrý nápad. Od prvního shlédnutí mě to přijde o třídu horší, příšerně neumětelsky natočené krystalické béčko až céčko. Hvězdičky ponechám jen za pár dílčích scén, finální bitku a kamiony. A také za historickou hodnotu, protože po pár zoufalých pokusech je Bourák první známější americký film využívající naplno bojová umění. ()

MM_Ramone

J.D.Dawes je vodič kamióna. So svojim tirákom brázdi Ameriku krížom krážom. Do tejto práce zasvätí aj svojho mladšieho brata Billyho. I z neho sa stane kamioňák. Pri jednej z jázd sa ocitne v malom mestečku Texas City v Kalifornii. Padne do pasce, ktorú mu nastavil miestny šerif. Je nespravodlivo obvinený a postavený pred všemocného sudcu Trimmingsa. Dostane sa do obrovských problémov. Našťastie sa mu na pomoc vyberie jeho starší brat. Ten v tejto zapadnutej, zahnívajúcej diere plnej agresívnych buranov zjedná poriadok. Hlavnú úlohu v snímku "Tirák" (Breaker! Breaker!) stvárnil Chuck Norris. Mal tridsať sedem rokov, blonďavé vlasy, bol nahladko oholený, a už vtedy dokázal poriadne preplieskať a skopať každého gaunera, čo sa mu postaví do cesty. ** ()

Campbell

Chuck Norris na nás utočí, a já se celkem bavil, film je sice špatný. Hlavně příšernej scénář tak trochu kopírujícího Ramba ale Chuck Norris není Stallone a nedokáže vykydlit toliko lidí, a tak je film strašně zdlouhavý. Hudba byla příšerná, ten vidláckej styl je šílenej. Norris mlátí lidi s kulkou v břiše a já se přesto bavím. "Breaker, Breaker!" ()

Wacoslav1

Sorry Chucku, ale tohle je peklo. Ano občas to je i až tak špatný film, že se lze bavit nad neschopností tvůrců, ale spíš je to jenom hrozná sračka a i těch 80 minut jsem vyloženě protrpěl až do konce. Tak jasný no každej nějak začínal, tak z úcty k Chuckovi nedám odpad, ale v top tisíc nejhorších je to zcela právem.10% ()

• John David (Chuck Norris) během snídaně zjistí, kde je jeho bratr a běží z domu do svého auta, do kterého nasedne a hned zařadí a odjede, a to bez nastartování. (McFly2)