Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech, v roce 1812, jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neuvěřitelná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež. O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta městečka Vigau. Naneštěstí je novým velitelem místní policie jmenován inspektor Javert, který zná Valjeana z galejí. Starostovi se daří skrývat svou pravou totožnost, ale podezíravý policista vymyslí rafinovaný plán jak z něj vynutit doznání. Mezitím se bývalý trestanec, nyní vážený muž s velkým srdcem, ujímá nemocné ženy Fantiny a na smrtelné posteli jí slíbuje, že se postará o její dcerku Cosette, která otročí v hostinci mazaného lotříka Thernadiera. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi nepodařilo na poslední chvíli uprchnout. S malou Cosette pak nachází úkryt s pařížském klášteře. Osudy Javerta a Valjeana se ale ještě jednou osudově protnou během krvavé pařížské revoluce roku 1832 (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (244)

Autogram 

všechny recenze uživatele

Posadnutosť spravodlivosťou, ktorá nevedie k spravodlivosti. Prevedenie tejto klasiky o stupeň lepšie ako v novšej muzikálovej verzii a hlavne o niečo viac pochopiteľné. V hlavných postavách Rush a Neeson nesklamali a rovnako nesklamal výborný Kostkov dabing, ktorý Neesona dabuje už tradične. ()

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Ne, ne, ne. Tahle verze jednoho z nejčastěji natáčených filmů se mi napáčí... Sice je asi nejvíc nadupadná co se týče hereckýho obsazení, ale to nestačí. Na tomhle románu se mi dycky nejvíc líbily záběry z nemilosrdných a bohem zapomenutých galejí :o). A tady? Ani ťuk, možná tak jedna ubohá vzpomínka. Nemůžu říct, že bych byl nespokojen, ale ani mi zde moc nesedí Neeson, kterýho jinak můžu, ale tady mi to prostě nějak nešlo. Jeho protějšek Rush byl o poznání lepší, ale taky už sem viděl lepšího záporáka. Přišlo mi divný, že když se Valjean snažil s malou Kozetou dostat přes brány Paříže (už tenkrát to muselo bejt obrovský město), tak že zrovna narazili na hlídku, kve který byl policajt Javert. Tenhle kousek neurazí, ale ani se nijak zvlášť nevryje do paměti. Sem docela zvědavej na ty nový Bídníky, snad to bude lepčí než tihle... No, nechám se překvapit. ()

Reklama

gutshoter 

všechny recenze uživatele

Velmi kvalitně natočeno. Geniální jsou především dva fakty: 1) Výtečně vybraní oba hlavní herci - předvedli opravdu mistrovský výkon. 2) Úžasná hudba, která se nese téměř neustále tak příjemným vánkem, že nechává diváka strhnout i jinak ve všedních momentech. .. Pondělního večeru s Bídníky rozhodně nelituju.. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Bídníci jsou kvalitně natočeným i skvěle obsazeným filmem, ale jaksi mě nedokázali "dostat." Myslela jsem, že zpracování celého příběhu bude více "bídné", že to bude větší mizérie, že to bude celé jaksi více "rozervané." Více drsné a kruté. Atmosféra sice silná, ale nějak se na mě nedokázala přenést ta bída a strádání, která byla ve filmu zobrazena. Rozhodně se jedná o slušné drama, ale ty silné emoce mi jaksi chyběly. ()

Styxos 

všechny recenze uživatele

Bídníci mě ultimátně položili do kolen - toto není film, to je herecký koncert, kterému vévodí výkony úchvatného Liama Neesona a Geoffreyho Rushe a hudba hudebního mága Basila Poledourise. Celý příběh pak krásně ukazuje, jak to vypadá, když jsou ti zlí vlastně dobří a ti dobří zase zlí. Více takových úžasných filmů, více takových filmových skvostů :) ()

Galerie (38)

Zajímavosti (11)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Victora Huga. (Terva)
  • Když se sešel Hans Matheson na castingu v New Yorku s Billem Augustem, nabídl mu August roli mladého revolucionáře Mariuse, ale americká filmová studia si nepřála, aby Matheson roli ztvárnil protože byl v té době neznámý. Nakonec ale roli získal. (Lynette)
  • Ve scéně, kdy se bojuje o rakev jednoho z revolucionářů, je možné v záběru vidět, že natáčení probíhalo před pražským hradem. Místo katedrály sv. Víta však vidíme Notre Dame. V dalších střizích a záběrech ale vidíme opět skutečný chrám sv. Víta. (Mr.Hudson)

Reklama

Reklama